Neler Yeni

7800 XT Bios sıfırlamasından sonra coil whine sesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Burak Bayrı
Arkadaşlar merhaba. 7800 XT ekran kartımı 1 ay önce aldım. Coil whine gibi bir sorunum yoktu fakat sürekli Chrome da gezerken reset atıp Whea-logger ve Kernel Power hatası veriyordu. Bios sıfırlama önerisinden sonra coil whine sesi gelmeye başladı. Ve işin enteresan tarafı FurMark testinde bu ses ekran kartının dibine girilmedikçe duyulmayacak kadar az. Ama Forza Horizon 5 ve FIFA 23 e girince ekran kartı resmen çığlık atıyor. Neden olabilir ?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
FPS değerine göre seste değişiklik olur, FPS sabitleyin ses azalır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Burak Bayrı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
FPS değerine göre seste değişiklik olur, FPS sabitleyin ses azalır.
Denemesini yaptım. FIFA23 'de 60a sabitliyorum değişiklik yok. Fakat Forza Horizon 5' de 55 FPS düştüğümde ses biraz azalıyor. Garantiye göndersem değişim talebi onaylanmaz mı ?

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,507
İsim
Emre siyah
Denemesini yaptım. FIFA23 'de 60a sabitliyorum değişiklik yok. Fakat Forza Horizon 5' de 55 FPS düştüğümde ses biraz azalıyor. Garantiye göndersem değişim talebi onaylanmaz mı ?
coil whine de iade veya tamir yapmıyorlar diye biliyorum

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

Değişim yapılmaz çünkü artık coil whine normal bir şey olarak karşılanıyor ki artık önemi yok çünkü değişseler bile yeni karttada olma ihtimali yüksek. Genelde 150W ve üzeri güç tüketen hemen hemen her kartta her markada var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Burak Bayrı
İlginiz için çok teşekkür ederim. Peki bu whea logger ve kernel power hatalarının sebebi de ekran kartı olabilir mi ?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
İlginiz için çok teşekkür ederim. Peki bu whea logger ve kernel power hatalarının sebebi de ekran kartı olabilir mi ?

Kernel power genel olarak windowsun kendi saçmalayıp içinde program çakışması falan olan nadir saçma bir hatadır. Ama mavi ekran aldığınızda minidump dosyasını yüklerseniz yardımcı olurlar.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,054
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Genelde kernel power sadece sistem düzgün kapanmayınca çıkar, diğeri de dahil bunların adından çok olay açıklaması kısmı önemli.

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Burak Bayrı
Aldığım hatalar bunlar ve ekran kartı değişimi sonrası vermeye başladı bu hataları. Anakartta beyaz bir ışık yanıyor ve ekran kararıp reset atıyor. Yani mavi ekran hatası da vermiyor.

Ekler

• kernel.jpg
    kernel.jpg
    195.1 KB · Hit: 21
  • whea logger.jpg
    whea logger.jpg
    196 KB · Hit: 22
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
keday samur
minidumpunu yüklersen sana neden hata aldığını söylerim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Burak Bayrı
mavi ekran vermiyor. Minidump dosyası yok maalesef.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,984
Üyeler
140,741
Son üye
naytline
Top Bottom