Neler Yeni

7800x3D sıcaklık yüksek değil mi?

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Toprak
MX-4 vardı da daha öncesinde kullanmıştım. En son ki kullandığımda az kalmıştı. Yani şu an kullandığım az sıkılı olan.
Biraz yanlış söylemişim. Soğutucunun üstünde kalan macun ile işlemci değiştirdikten sonra onumu kullandınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer macun az ise mx-6 ile yenilemeniz tavsiye ederim.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,190
İsim
Yunus Şahin
bende 7900x3d ve arctic liquid freezer ii 280 var. oyunlarda max 60 dereceye çıkıyor. montajdan dolayı temas sorunu olabilir. Bu videoya bakarak kurmuştum. istersen buna bakarak tekrar bir kurulum yap

Kabloyu cpu_fan mı aio_pump a mı taktın hocam?
Biraz yanlış söylemişim. Soğutucunun üstünde kalan macun ile işlemci değiştirdikten sonra onumu kullandınız.

Eğer macun az ise mx-6 ile yenilemeniz tavsiye ederim.

Hayır. Yeni sürdüm.

Yeni macun arıyorum bende. Ne alsam kararsız kaldım.

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
887
İsim
Arda doğan
Kasadaki fanların üfleme yönlerine bak dış ızgaradan içeriye üfleyecek sekilde olmalı aynı şekilde sıvı soğutmaya'da bak oda yukarı üfleyecek şekilde olmalı macunu birsey ile yaymana gerek yok nokta nokta sür islemciye pompa oturunca hepsini Düzgün Bir Sekilde Yayıyor Zaten Pompanın Bakır Plakasındaki Jelatini Cıkarttığına Emin Ol Vidaları Fazla Zorlamadan Tam Sık İyi Sık Her Yönü Eşit Sık Pompanın Tam OTurdugundan Emin Ol Bütün Bunlarda İşe Yaramazsa Bilki Elimdeki Termal Macun Sahte Birde Kasa Modelini Atabilir misin? Ve Sıvı Sogutmayı Tam Olarak Hangi Konuma Taktın Onunda Bilgisini Ver

Kasadaki fanların üfleme yönlerine bak dış ızgaradan içeriye üfleyecek sekilde olmalı aynı şekilde sıvı soğutmaya'da bak oda yukarı üfleyecek şekilde olmalı macunu birsey ile yaymana gerek yok nokta nokta sür islemciye pompa oturunca hepsini Düzgün Bir Sekilde Yayıyor Zaten Pompanın Bakır Plakasındaki Jelatini Cıkarttığına Emin Ol Vidaları Fazla Zorlamadan Tam Sık İyi Sık Her Yönü Eşit Sık Pompanın Tam OTurdugundan Emin Ol Bütün Bunlarda İşe Yaramazsa Bilki Elimdeki Termal Macun Sahte Birde Kasa Modelini Atabilir misin? Ve Sıvı Sogutmayı Tam Olarak Hangi Konuma Taktın Birde Sıvı Soğutmanın Pompa Kablosunu Anakart Üzerinde Hangi Pin'e Taktın? Bios Ayarlamaları Yaptın Mı?

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Toprak
Kasadaki fanların üfleme yönlerine bak dış ızgaradan içeriye üfleyecek sekilde olmalı aynı şekilde sıvı soğutmaya'da bak oda yukarı üfleyecek şekilde olmalı macunu birsey ile yaymana gerek yok nokta nokta sür islemciye pompa oturunca hepsini Düzgün Bir Sekilde Yayıyor Zaten Pompanın Bakır Plakasındaki Jelatini Cıkarttığına Emin Ol Vidaları Fazla Zorlamadan Tam Sık İyi Sık Her Yönü Eşit Sık Pompanın Tam OTurdugundan Emin Ol Bütün Bunlarda İşe Yaramazsa Bilki Elimdeki Termal Macun Sahte Birde Kasa Modelini Atabilir misin? Ve Sıvı Sogutmayı Tam Olarak Hangi Konuma Taktın Onunda Bilgisini Ver

Kasadaki fanların üfleme yönlerine bak dış ızgaradan içeriye üfleyecek sekilde olmalı aynı şekilde sıvı soğutmaya'da bak oda yukarı üfleyecek şekilde olmalı macunu birsey ile yaymana gerek yok nokta nokta sür islemciye pompa oturunca hepsini Düzgün Bir Sekilde Yayıyor Zaten Pompanın Bakır Plakasındaki Jelatini Cıkarttığına Emin Ol Vidaları Fazla Zorlamadan Tam Sık İyi Sık Her Yönü Eşit Sık Pompanın Tam OTurdugundan Emin Ol Bütün Bunlarda İşe Yaramazsa Bilki Elimdeki Termal Macun Sahte Birde Kasa Modelini Atabilir misin? Ve Sıvı Sogutmayı Tam Olarak Hangi Konuma Taktın Birde Sıvı Soğutmanın Pompa Kablosunu Anakart Üzerinde Hangi Pin'e Taktın? Bios Ayarlamaları Yaptın Mı?
Konuyu okuyun, hepsinin bilgisi var.

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
887
İsim
Arda doğan
Dostum o zaman elindeki macun sahte teknobiyotik üzerinden mx-6 sipariş et

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,190
İsim
Yunus Şahin
aio_pump olana taktım

Anladığım kadarıyla CPU_FAN'a takınca özelleştirebiliyoruz ama AIO_PUMP'a takınca son hızda çalışıyor. O yüzden biraz etki etti. Boştayken bile en yüksek hızda çalışıyor ama öyle bir sorun var. Sanırım tekrar CPU_FAN'a takacağım ben.

@PoeNk

Dostum o zaman elindeki macun sahte teknobiyotik üzerinden mx-6 sipariş et

MX-4'den iyi midir? Veya piyasadaki en iyilerinden birisi mi?

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
887
İsim
Arda doğan
Anladığım kadarıyla CPU_FAN'a takınca özelleştirebiliyoruz ama AIO_PUMP'a takınca son hızda çalışıyor. O yüzden biraz etki etti. Boştayken bile en yüksek hızda çalışıyor ama öyle bir sorun var. Sanırım tekrar CPU_FAN'a takacağım ben.

@PoeNk

MX-4'den iyi midir? Veya piyasadaki en iyilerinden birisi mi?
Dostum mx-4 ile mx-6 arasında 2 Derece Oynar Mx-6 Daha Yogun Bir Halde Oldugundan Laptoplarda Kullanılır Daha Yüksek Sıcaklıkta Bile Yogunluğunu Korur Tavsiyem Mx-6 mx-4 De Alabilirsin

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,190
İsim
Yunus Şahin
Dostum mx-4 ile mx-6 arasında 2 Derece Oynar Mx-6 Daha Yogun Bir Halde Oldugundan Laptoplarda Kullanılır Daha Yüksek Sıcaklıkta Bile Yogunluğunu Korur Tavsiyem Mx-6 mx-4 De Alabilirsin

Benim de aklıma geldi MX-6. Ben ayrı bir konu açıp sorayım yine. Teşekkürler.

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
887
İsim
Arda doğan
Benim de aklıma geldi MX-6. Ben ayrı bir konu açıp sorayım yine. Teşekkürler.
Mx-6 al gitsin işlemci çok ısınmaz ısınsada iyice sıvılaşıp chipset'e akma veya taşma durumu olmaz işlemci malum güçlü baya

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Faysal
Bu işlemci ile birlikte Arctic liquid freezer II 360 modele sahibim. Strateji oyunlarını severim. Oynadığım strateji oyunun da neredeyse en üst seviye soğutucu olmasına rağmen yanıyor. Normal mi anlayamadım hala?

Alıntıyı görüntüle
Dostum aynı işlemciye sahibim stres testlerinde 74-78 dereceyi gecmedi ama bende 420 mm sıvı soğutma var fan ve pompa hız ayarlarını bir kontrol et derim ayrıca Pulsar yada termal grizly marka macunlar kullanmanı tavsiye ederim bahsettiğin macun sahte ürün de olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mehmet

Burda pompadan kablo çıkıyor gibi duruyor 🤔🤔
Sadece pompadan tek kablo geliyor ve onu da anakartta cpu fan soketine bağlantısı yapılıyor.

Mx-4 f/p bir ürün ama yükte performansı düşüktür. "ectotherm" bulabilirsen öneririm yükte iyi performans veriyor hatta mx-6 yi falan baya baya geçiyor. Bu arada ek'nin termal macunudur.

Son düzenleme:

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,190
İsim
Yunus Şahin
Sadece pompadan tek kablo geliyor ve onu da anakartta cpu fan soketine bağlantısı yapılıyor.

Mx-4 f/p bir ürün ama yükte performansı düşüktür. "ectotherm" bulabilirsen öneririm yükte iyi performans veriyor hatta mx-6 yi falan baya baya geçiyor. Bu arada ek'nin termal macunudur.

Jumbum sitesinde Ectotherm var. Ön sipariş. Üst düzey, en iyisi ise alabilirim. Test, karşılaştırma videosu var mı?

Test videosu buldum. Neredeyse hepsi aynı değer veriyor.

IMG_0635.png

Top Bottom