Neler Yeni

7900 gre mi 7800 xt mi alayım

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Gorkem Yavuz
herkese merhaba arkadaşlar bu konuyu bayadır düşünüyorum 7900 grede netleşmiştim ama pahalıya gerliyor aslında gelmiyo sadece kasa için 47 k falan bütçem var ve QP de şöyle bi sistem var

https://www.qp.com.tr/qp-merc-amd-oyun-bilgisayari

bu sistemi almayı düşünüyorum ama 7800xt çok daha ucuza geliyo ama 7800xt fsr sorunu falan var diyolar benim istediğim 7900 gre fiyat farkı falan direkt bu atıtğım sistemi alayımmı çok kararsız kaldım yardım ederseniz sevinirim
7900GRE

sp24t

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Samet Cengiz
hocam sistem güzel fakat aynı paraya daha iyi bir hale getirilebilir
Benim attigimmi daha iyi hale getirilebilir nasil kankam valla ben haftalardir düşünüyor gibi biseyim varmi aklinda sistem
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam sistem güzel fakat aynı paraya daha iyi bir hale getirilebilir
Kankam sana 51k butcem var diyeyim 52 de olur 9 kya zaten monitor alicam bulamıyorum sistem hazir sistemde illa bir seyi bok gibi koyup digerini iyi koyuyorlar

kaşmerli oguz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
919
İsim
oguz
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765
Benim attigimmi daha iyi hale getirilebilir nasil kankam valla ben haftalardir düşünüyor gibi biseyim varmi aklinda sistem

Kankam sana 51k butcem var diyeyim 52 de olur 9 kya zaten monitor alicam bulamıyorum sistem hazir sistemde illa bir seyi bok gibi koyup digerini iyi koyuyorlar
Hacı tamam anladık sen boş yapmaya devam ben öneri yapmaya devam edecem. Hazır sistem al

sp24t

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Samet Cengiz
kankam evet dediğin gibi olabilir ama ram düşük kalıyor fikrimce rdr gibi oyunlarda oynayacağım ve benim nedense beyaz takıntım var kendim white bi sistem topladım 51 k ya sıvı soğutuculu ona atayım iyiyse iyi kesin alıcam
,

ve ssdi yi falan ilk kez duydum bu sistem bence daha ucuza toplanır kasa sadece burda 7 bin tl o yüzden bu sistemden vazgeçtim

ama yani 7900 xt de baya hemde baya ucuza geliyo burda da ekran kartı beyaz uyumsuzluk olup bok gibi gözükücek
1719740109601.png

Hacı tamam anladık sen boş yapmaya devam ben öneri yapmaya devam edecem. Hazır sistem al
kanka ilk defa aklım bu kadar karışık kusura bakma :(

kaşmerli oguz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
919
İsim
oguz
İlgilendiği Kategoriler
Discord
kaan8765

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
571
İsim
ozan başaran
ve kasa 700 psu 7900 xtye 700 psu yeticeğini zannetmiyorum kasayıda 4 bin tl temizinden yükseltmem lazım bellek zaten yükseltilmeli fiyat baya bi ucuyor 7900 xt yi seçince isterseniz yaptığım sistemi atayım

la neyden uyar yedim

Kingston NV2 SNV2S/1024G 1TB 3500/2100MB/s PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD Disk​

Revenge Supernova 7 RGB Fanlı ATX Oyuncu Kasası​

ASUS, PRIME B650M-K Anakart, AMD B650 AM5 DDR5 6400 DP VGA 2x M USB 3.2 AURA RGB 2.5 Gbit LAN mATX​

MSI MPG A750GF WHITE 750W 80+ GOLD POWER SUPPLY-BEYAZ​

CORSAIR Vengeance DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz CL36 Intel XMP iCUE Uyumlu Bilgisayar Belleği - Beyaz (CMK32GX5M2E6000C36W)​

Sapphire RX 7900 GRE Pure 11325-03-20G 256 Bit GDDR6 16 GB Ekran Kartı​

DeepCool LT520 WH RGB 240 mm Intel(1700p)-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu​

ssdyi kioxia exceria g2 olarak değiştirin

psunuzu beyaz seçmenize gerek yok sistemde gözükmeyecek zaten nzxt c750 bronze ya da corsair cx750 alın aşağı yukarı aynı psular

o anakartta overclock yapamazsınız asus prime anakartlar pekte iyi değiller, psudan arttırdıgınız parayla anakartı b650m gaming plus alın

ramlerinizi gskill ya da xpg lancer ile değiştirin corsair vengeance serisi pekte iyi değil

sıvı soğutma o işlemciye çok fazla. ilerde 7800x3d takmayı düşünüyorsanız bile kule tipi hava soğutma rahatlıkla soğutur

tamamen beyaz sistem istiyorsanız ekran kartını beyaz alabilirsiniz fakat siyah alsanız da sırıtmayacaktır 3k daha ucuza powercolor fighter modeline bakmanızı öneririm

sp24t

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Samet Cengiz
ssdyi kioxia exceria g2 olarak değiştirin

psunuzu beyaz seçmenize gerek yok sistemde gözükmeyecek zaten nzxt c750 bronze ya da corsair cx750 alın aşağı yukarı aynı psular

o anakartta overclock yapamazsınız asus prime anakartlar pekte iyi değiller, psudan arttırdıgınız parayla anakartı b650m gaming plus alın

ramlerinizi gskill ya da xpg lancer ile değiştirin corsair vengeance serisi pekte iyi değil

sıvı soğutma o işlemciye çok fazla. ilerde 7800x3d takmayı düşünüyorsanız bile kule tipi hava soğutma rahatlıkla soğutur

tamamen beyaz sistem istiyorsanız ekran kartını beyaz alabilirsiniz fakat siyah alsanız da sırıtmayacaktır 3k daha ucuza powercolor fighter modeline bakmanızı öneririm
evet ileride işlemciyi hatta çoğu şeyi yükseltirim arkadaşın attığı yani QP deki hazır sistemi alıcam bide sizin görüşünüzü alayım bu sistem hakkında
soğutucu olarakta bunu attı https://www.akakce.com/islemci-sogu...m-islemci-sivi-sogutucu-fiyati,267675227.html

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
571
İsim
ozan başaran
evet ileride işlemciyi hatta çoğu şeyi yükseltirim arkadaşın attığı yani QP deki hazır sistemi alıcam bide sizin görüşünüzü alayım bu sistem hakkında
soğutucu olarakta bunu attı https://www.akakce.com/islemci-sogu...m-islemci-sivi-sogutucu-fiyati,267675227.html
güzel sistem hocam ram ve ssd markası türkiyede pek bilinmiyor ama bu markanın ddr2 ddr3 ramleri baya iyi deniyor

sp24t

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Samet Cengiz
güzel sistem hocam ram ve ssd markası türkiyede pek bilinmiyor ama bu markanın ddr2 ddr3 ramleri baya iyi deniyor
anakart iyi dimi oc yapılmaz demiştiniz onun için bu ona benziyor

ram ve ssdi sanırsam oc atılmıcaksa iyi atılıcaksa değiştirmem gerekicekte baya bi süre oc atmam zaten

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
571
İsim
ozan başaran
anakart iyi dimi oc yapılmaz demiştiniz onun için bu ona benziyor

ram ve ssdi sanırsam oc atılmıcaksa iyi atılıcaksa değiştirmem gerekicekte baya bi süre oc atmam zaten
hocam sistemdeki her parça kaliteli sadece ram ve ssd türkiyede bilinmedik bir marka ama dediğim gibi bu markanın ddr2 ddr3 ramleri baya iyi deniyor. çok yüksek overclock değerlerine ulaşabiliyormuş ddr4 rami 2000mhzlerden 3000mhzlere çıkaran varmış

bundan 10 yıl öncede en popüler markalardan biriymiş

sp24t

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Samet Cengiz
hocam sistemdeki her parça kaliteli sadece ram ve ssd türkiyede bilinmedik bir marka ama dediğim gibi bu markanın ddr2 ddr3 ramleri baya iyi deniyor. çok yüksek overclock değerlerine ulaşabiliyormuş ddr4 rami 2000mhzlerden 3000mhzlere çıkaran varmış

bundan 10 yıl öncede en popüler markalardan biriymiş
Anakartta sikinti varmi yukseltmeye gerek varmi bu son sorum ondan sonra birdaha konu acmayip bu sistemi alacagim :d

kaşmerli oguz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
919
İsim
oguz
İlgilendiği Kategoriler
Discord
kaan8765
Anakartta sikinti varmi yukseltmeye gerek varmi bu son sorum ondan sonra birdaha konu acmayip bu sistemi alacagim :d
Asrock iyidir zaten asusun yan firması gibi bir şey

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,723
Üyeler
156,655
Son üye
ben123
Top Bottom