Neler Yeni

7900x3D işlemci ile valorantta 250 300 fps alıyorum. (Yırtılma (Tearing) sorunu yaşıyorum.)

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ertan ŞİMŞEK
işlemci 4 5 günlük ilk başlarda güzel fps veriyordu yırtılma sorunum yoktu özellikle bugün iyice fps düşüşü yaşamaya başladım bios, ekran kartı, işlemci ve windows güncel format attım ekran kartını garantiye gönderdim sorun yok dediler termal macununu değiştirip gönderdiler monitörü gönderdim paneli değiştirip gönderdiler bundan önce ki işlemcimde de oluyordu 7600x işlemcimide gönderdim onunda değişimi oldu yenisini gönderdiler o teknik servisteyken 7900x3D almıştım ama ne yazık ki bu sorundan kurtulamıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

biosdan amd expo felan açık yine de düzeltemiyorum yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum bu sorunla 3 4 aydan beri uğraşıyorum. bi ara bir şey yok çok güzel akıyor sonra sanki bilgisayar valorantı bırakıp başka bir şeye odaklanıyor gibi yırtılmaya başlıyor. valorantta takımlı ölüm kalım maçında 250 300 fpslere kadar düşüyor

Gurkanpiro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Gurkan
işlemci 4 5 günlük ilk başlarda güzel fps veriyordu yırtılma sorunum yoktu özellikle bugün iyice fps düşüşü yaşamaya başladım bios, ekran kartı, işlemci ve windows güncel format attım ekran kartını garantiye gönderdim sorun yok dediler termal macununu değiştirip gönderdiler monitörü gönderdim paneli değiştirip gönderdiler bundan önce ki işlemcimde de oluyordu 7600x işlemcimide gönderdim onunda değişimi oldu yenisini gönderdiler o teknik servisteyken 7900x3D almıştım ama ne yazık ki bu sorundan kurtulamıyorum

biosdan amd expo felan açık yine de düzeltemiyorum yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum bu sorunla 3 4 aydan beri uğraşıyorum. bi ara bir şey yok çok güzel akıyor sonra sanki bilgisayar valorantı bırakıp başka bir şeye odaklanıyor gibi yırtılmaya başlıyor. valorantta takımlı ölüm kalım maçında 250 300 fpslere kadar düşüyor
en dusuk ayarlardamı yoksa en yuksek ayarlardamı oynuyorsunuz

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ertan ŞİMŞEK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
en düşük ayarlarda da fark etmiyor en düşük ayarlarda da

çalıştırdan msconfig'den bütün uygulamaları kapatıyorum sadece valorant için gerekli olanı açık bırakıyorum yine de devam ediyor. 360'lık sıvı soğutma var işlemci 55 60 derecelerde çalışıyor

Gurkanpiro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Gurkan
en düşük ayarlarda da fark etmiyor en düşük ayarlarda da

çalıştırdan msconfig'den bütün uygulamaları kapatıyorum sadece valorant için gerekli olanı açık bırakıyorum yine de devam ediyor

çalıştırdan msconfig'den bütün uygulamaları kapatıyorum sadece valorant için gerekli olanı açık bırakıyorum yine de devam ediyor
yuksek ayarlarda oynadıgınız zaman fps duser tabıkı

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ertan ŞİMŞEK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yuksek ayarlarda oynadıgınız zaman fps duser tabıkı
ya ben düşmesinden yana bir şeyim yok zaten en düşük ayarlarda oynuyorum sistem gecikmesi az olsun diye hepsi en düşük ayarlarda ona rağmen yırtılma sorunu yaşıyorum. yeni displayport kablo aldım sorun yine çözülmedi

Oriencc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
At

ben 5600x ile 400fps alıyorum net bir sorununuz var ram frekansı kaç şuanda biostan ayarladınız mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ertan ŞİMŞEK
ben 5600x ile 400fps alıyorum net bir sorununuz var ram frekansı kaç şuanda biostan ayarladınız mı
Biosdan amd expo açtığımda ramleri otomatik 6000mhz'e çekiyor.

Ram: GSKILL 32GB (2x16GB) TRIDENT Z5 SİYAH DDR5 6000MHz CL30 1.35V RGB Dual Kit Ram

sezer3636

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
444
İsim
sezer adıgüzel
Hocam tavsiyem tek oyun üzerinden gitmeyin diğer oyunlardanda test edin. Ekran kartını yoran oyunları açın ve cinebench testi açıp aida ile kontrol edin sonuçları paylaşın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,566
Üyeler
151,571
Son üye
rvnchx
Top Bottom