Neler Yeni

8.sınıf hakkında yardım

morocco

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,453
İsim
enes
Mat çalış yeter tek prensibim matematikti 17d yaptım 460 aldım 2019da

Ayrıca millet ne abartıyor bu fen lisesini ya. Bir ben keşke anadoluya gitseydim diyorum sanırım. Komik.

Leurox

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Çevrendeki liseleri araştır kendine bi hedef belirle

Knnmw

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,180
İsim
kaan-şahin
Şuan 8.sınıf oldum bu sene LGS ye gireceğim dershaneye gidiyorum ve konulara başladık 8.sınıfı bitirenlerden günde kaç soru test çözmeliyim kitap vs. yardım alabilir miyim.
kendini salmadan isteyerek yapmaya özen göster bence ve 2. dönemden başlama ilk dönemden hırsla yaparsan başarırsın bence bende hırs yoktu yapmadım
bunun olacağını bildiğimden dolayı notlarımı yüksek tuttuğum için ilçemdeki en iyi anadolu lisesine girebiliyorum

morocco

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,453
İsim
enes
kendini salmadan isteyerek yapmaya özen göster bence ve 2. dönemden başlama ilk dönemden hırsla yaparsan başarırsın bence bende hırs yoktu yapmadım
Katılmıyorum. İlk dönem ortalama bir tempoda dolu geçirilip 2. Dönem basılmalı. Türkçe hocamız sınav son 3 ayda kazanılır demişti. Çok da doğru demiş, ama son 3 aya iyi bir birikimle gelinmeli

Knnmw

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,180
İsim
kaan-şahin
Katılmıyorum. İlk dönem ortalama bir tempoda dolu geçirilip 2. Dönem basılmalı. Türkçe hocamız sınav son 3 ayda kazanılır demişti. Çok da doğru demiş, ama son 3 aya iyi bir birikimle gelinmeli
hocam neredeyse aynı şeyden bahsediyoruz aslında
benim birikimim yoktu fen lisesine falan girme hedefimde olmadığı için yapamadım fazla
birde girmeden önce kolumu falan da kırmıştım dikkat etmek lazım
Mesaj otomatik birleştirildi:

hırs dediğim azim anlamında yani salarsan olmuyor bence ilk döneme tekrar dönmek falan sıkıntı

Sebastian Szymanski

80+ Silver
Dershane saçma falan değil. En azından bizim okul için değildi. 7. sınıf açığım çoktu çoğu öğrenci gibi ve matematik fen hocamız sadece çalışkanlarla ilgileniyordu, dershaneye yazılman iyi olmuş kendini sıkmayacak şekilde çalışırsan 400 üstü getirirsin.
LGS de 7.sınıf sorulmuyor?

HİT_GOOSE

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,098
İsim
GRKM
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, Konu dışı,Futbol
Okul Puanın iyiyse zaten güzel liseye gidebilirsin

Umut1212

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Umut Şahin
İlgilendiği Kategoriler
Pc parçaları
8. sınıfı bitirdim. Atatürk Anadolu'ya gitcem tavsiyelerimi dikkate alabilirsin ;

Aralık hatta Ocak'a kadar günde 150 çözmen yeterli. tabii ki aşamalı olarak bu sayılara ulaş. (konu eksiğinin kalmaması önemli)
Sömestr tatili çok önemli. ben o zamanlar 1. dönem denemeleri çözmeye başlamıştım. günde 300 sorulara çıkmıştım.
Şubat ve Martta işlediğin konularda eksiğin kalmasın bu aylarda sorulara abanmana gerek yok ama yinede 200 geçse iyi olur. sarmal denemeler çözebilirsin.
Nisan ayının sonlarına doğru tüm konuları bitir aynı zamanda güzel soru sayılarına ulaş Mayıs ayında ful genel deneme çöz.

İrtihal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Osman
Bir abin olarak sana tavsiyem soru sayısından ziyade çözdüğün soruları özümseyerek çöz.. Sorulara geçmeden önce konuların mantığını kavra. Sınavına daha çok var bazı günler derse çalışmak istemeyeceksin o günlerde en azından bir paragraf bir problem testi çöz.. Bir gün abanıp diğer gün derslerini salma. 2 gün çok çalışıp 1 gün yatacağına her gün bak az ama özenli bak

TESISAT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ömer Faruk
Şuan 8.sınıf oldum bu sene LGS ye gireceğim dershaneye gidiyorum ve konulara başladık 8.sınıfı bitirenlerden günde kaç soru test çözmeliyim kitap vs. yardım alabilir miyim.
hocam bu sene lgsye girdim. rahat olun kendinizi sıkmayın. eğer sıkarsanız o hissi mayıs-haziranda yaşamak yerine mart-nisanda yaşarsanız. bu sizi çok büyük sıkıntıya düşürür. lgs sorularını ve örnek soruları aksatmadan çözün. kitap olarak önerebileceğim tonguçun paragraf kitabı ve en zor matematik kitabı var. tabii sizin seviyenize göre bu değişebiliyor. eğer hangi derslerde iyisiniz vs. onları da söylerseniz size bir yol haritası oluşturabilirim

hocam bu sene lgsye girdim. rahat olun kendinizi sıkmayın. eğer sıkarsanız o hissi mayıs-haziranda yaşamak yerine mart-nisanda yaşarsanız. bu sizi çok büyük sıkıntıya düşürür. lgs sorularını ve örnek soruları aksatmadan çözün. kitap olarak önerebileceğim tonguçun paragraf kitabı ve en zor matematik kitabı var. tabii sizin seviyenize göre bu değişebiliyor. eğer hangi derslerde iyisiniz vs. onları da söylerseniz size bir yol haritası oluşturabilirim

hocam sınav sonuçları açıklandı mı nasıl gideceksiniz :D bende 1y bekliyorum bakıcaz bakalım
+ şunu söylemem bir ivme kazandığınızda zaten çalışmadığınız zamanlarda vicdan azabı çekmeye başlıyorsunuz. denemeler de inişler çıkışlar olabilir bu gayet normaldir. ama haziran ayının başına doğru her şeye hakim gibi hissetmeye başladığınızda işte o zaman hazırsınız demektir. dediğim gibi rahat olun ve kendinizi sıkmayın. bol şanslar

Son düzenleme:
Top Bottom