Neler Yeni

8.sınıf hakkında yardım

KendineMüzisyen

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,746
İsim
Arda Güler
İlgilendiği Kategoriler
Boş konu
Şuan 8.sınıf oldum bu sene LGS ye gireceğim dershaneye gidiyorum ve konulara başladık 8.sınıfı bitirenlerden günde kaç soru test çözmeliyim kitap vs. yardım alabilir miyim.
Genel anlamda ders başarın iyiyse din inkılap fen fullersin, Türkçe dil bilgisi çalışmazsan ve okuduğunu anlaman zayıfsa 10 15 net yaparsın. Tek sorun matematik. Ortaokul konuları akılda kolay şekilde kaldığı için bir sürü soru tipi görmen lazım. Ve asla, sakın basit 1 2 cümlelik test sorusu çözmekle zaman kaybetme. Yeni nesil, fotoğraflı ve uzun soruları çözemeye çalış.

Atlas Savaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Atlas
Şuan 8.sınıf oldum bu sene LGS ye gireceğim dershaneye gidiyorum ve konulara başladık 8.sınıfı bitirenlerden günde kaç soru test çözmeliyim kitap vs. yardım alabilir miyim.
Bu sene sınava girdim özel okulda okuyorum günde 9 saat okul üstüne bir de dershane 11 saat ders görüyordum. Eve geldiğimde saat 19.00 oluyordu duş al dinlen yemek ye derken 20.30-21.00 oldu o saatten sonra da çalışma isteği çok da olmuyor (ben daha çok gündüz çalışmayı seven biriyim) ve yorgun oluyorsun. Benim gittiğim dershane Uğur kurs'du ne yalan söyleyeyim 1 yıl boyunca matematik hocasından hiç verim almadım adam ders anlatmak için değil de 40dk doldurup parasını kazanmaya bakıyordu (sinir olurum o adama). Çok kez dershaneden kaydımı sildirmeyi de düşündüm ama ailem git dedi. Neyse sonuç olarak sana tavsiyem dershaneyi BOŞVER. Zaten derslerin iyiyse konu kısmında sorunun yoksa ve hocaların verimli olduğuna inanmıyorsan DERHAL kaydını sildir onun yerine eve git dinlen duşa al yemek ye bunları yapana kadar saat max 19.00 olur otur dersinin başına soru çöz farklı soru stilleri gör. Ve böylece mental olarak da çok yorulmazsın dershane çok yorucu olur. Ben bun sene denemelerde 460 ın altına hiç düşmemiştin son sınavlarda 490-495 aldım ama gerçek sınavda 440 aldım hiç beklemediğim bir sonuçtu. Eğer 1 yıl geriye gidebilsem kesin dershaneden kaydımı sildirir kendimi çok da yormadan soru çözmeye bakardım.

no-name

80+ Silver
11. Sınıfım Anadoluya giden bütün arkadaşlarım pişman (hepsi çalıştı istedikleri yere girdiler ama geçen buluştuğumda meslek bölümlerine nasıl geçeriz diye soruyorlardı). Fen lisesini bilemem ama bence çalışmaya çok gerek yok. Zaten sınıfın son senesinde çok önemli bir sınav olmadığını hocaların sana anlatacak. Güzel bir meslek lisesine girecek kadar puan almak bence daha yararlı. Eğlenmeye bak ama sınavı da boşlama yeter. 10. sınıf yazından itibaren asıl sınava çalışmaya başlayacaksın zaten ve inan bana ortaokulda gördüğün konular nerdeyse hiç bir şey.
Meslek lisesine giderse üniversite sınavına çalışma disiplini daha hafif ve yetersiz olabilir bence anadolu lisesi veya daha üstü bir yere gitmeli

Eren Kurtuluş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
445
İsim
Eren Kurtuluş
Meslek lisesine giderse üniversite sınavına çalışma disiplini daha hafif ve yetersiz olabilir bence anadolu lisesi veya daha üstü bir yere gitmeli
Teknik bölüme girecek hocam. Ben girdim 2018 veya 2019 yılında bir karar alındı Teknik Meslek liselerinde Fen lisesi müfredatı görülüyor. Haftada 6 saat matematik 2 kimya 2 biyo 2 fizik + diğer bütün sözel dersler. Bunlara ek olarak 8 saat Gemi Donatım dersi (alanım denizcilik) + 6 saat de endaze çizimi (AutoCAD 2 ve 3 boyutlu modelleme) gibi dersler var. Bu dersler haftalık programı ciddi dolduruyor ağır bir disiplini var ve dersler gerçekten zor. Meslek liseleri öyle sandığınız gibi bir yer değil hocam en azından benimki değil. Kesin olan ve düşünülmesi gereken tek şey ortamı. O konuda asla savunamam rezil bir yer fakat 4 sene dayanılabilirse geleceği çok çok parlatan bir okul.

no-name

80+ Silver
Teknik bölüme girecek hocam. Ben girdim 2018 veya 2019 yılında bir karar alındı Teknik Meslek liselerinde Fen lisesi müfredatı görülüyor. Haftada 6 saat matematik 2 kimya 2 biyo 2 fizik + diğer bütün sözel dersler. Bunlara ek olarak 8 saat Gemi Donatım dersi (alanım denizcilik) + 6 saat de endaze çizimi (AutoCAD 2 ve 3 boyutlu modelleme) gibi dersler var. Bu dersler haftalık programı ciddi dolduruyor ağır bir disiplini var ve dersler gerçekten zor. Meslek liseleri öyle sandığınız gibi bir yer değil hocam en azından benimki değil. Kesin olan ve düşünülmesi gereken tek şey ortamı. O konuda asla savunamam rezil bir yer fakat 4 sene dayanılabilirse geleceği çok çok parlatan bir okul.
Ben de meslek okudum teknikte tamam dersleri görüyorsun da zorluğu düşük bir anadolu lisesi kadar değil o yüzden diyorum üniversite sınavı için disiplinin az olur diye tekrar okuyabilirsin yazdığım cevabı. Mesleki eğitimler konusunda doğru bizim okuldaki hocalar kaliteli hocalardı gerçekten öğretmeye çalışıyorlardı ama öğrencilerde o istek o disiplin olmayınca bazen salıyorduk dersleri meslek lisesi de böyle bir yer ama işte iyi bir üniversiteye giderim diye düşünüyorsa min anadolu lisesi gitmeli zaten mesleki eğitimi üniversitede alacak meslek eğitimi yüzünden meslek lisesine gitmenin bir mantığı yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani anadolu lisesi vs ile aynı konular tamam da seni zorlamıyorlar sınavda vs. sen de fazla takmadan geçebiliyorsun ufacık bir çalışmayla

Eren Kurtuluş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
445
İsim
Eren Kurtuluş
Ben de meslek okudum teknikte tamam dersleri görüyorsun da zorluğu düşük bir anadolu lisesi kadar değil o yüzden diyorum üniversite sınavı için disiplinin az olur diye tekrar okuyabilirsin yazdığım cevabı. Mesleki eğitimler konusunda doğru bizim okuldaki hocalar kaliteli hocalardı gerçekten öğretmeye çalışıyorlardı ama öğrencilerde o istek o disiplin olmayınca bazen salıyorduk dersleri meslek lisesi de böyle bir yer ama işte iyi bir üniversiteye giderim diye düşünüyorsa min anadolu lisesi gitmeli zaten mesleki eğitimi üniversitede alacak meslek eğitimi yüzünden meslek lisesine gitmenin bir mantığı yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani anadolu lisesi vs ile aynı konular tamam da seni zorlamıyorlar sınavda vs. sen de fazla takmadan geçebiliyorsun ufacık bir çalışmayla
Dostum anadolu lisesinde okuyan arkadaşımın fizik sınavında 1 dakika kaç saniyedir diye soran bir hocası var. Teknik sınıfın normal sınıfardan sınavı farklı. Benim okulumdaki dersler cidden zor. Seviyelere dayalı az sorulu çok bilgili sorular var sınavlarda. Ciddi anlamda ter döküyoruz normal bölümler farklı olabilir. Üniversitede göreceğim demek zaten başlı başına bir yanlış. Bu işler tecrübe isteyen işler oldukları için meslek okullarılar. Stajda üniversiteli bir abimle denk geldim adamın yeni öğrendiklerini ben 2 senedir yapıyorum ve ondan daha iyi yapabiliyorum. O adamla ben aynı olmayacağız. Azcık asıldığın zaman mesleğin önü açık.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,154
İsim
Ahmet Sevinç
hocam önerim günde en az 1 saat matematik soruları çöz iyice zor orta ve kolaylara çalış mantığını anlayarak çalış
diğer derslerede gün gün çalışmanı öneirrim

lia shine

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,002
İsim
Hasan
Dershane saçma olmuş o parayla kitaplarını alsaydın yazın günde 3 saat düzgün çalış okul açıldığında okuldaki tekrarını yap çok güzel puan alırsın
Dershane saçma falan değil. En azından bizim okul için değildi. 7. sınıf açığım çoktu çoğu öğrenci gibi ve matematik fen hocamız sadece çalışkanlarla ilgileniyordu, dershaneye yazılman iyi olmuş kendini sıkmayacak şekilde çalışırsan 400 üstü getirirsin.

Maykıl

80+ Silver
bu sene girdim türkçe dendiği kadar zor değildi maksimum 55 aldım türkçeden ortaokul hayatımda ama yinede istediğim neti yaptım matamatik koydu ama ben obp ye güvenip kafaya takmadım günde kaç soru çözceğine kendin karar vermelisin ben 180 ile başladım 600 e kadar çıktım (7. sınıf kitaplarıda çözdüm) ama 600 e kadar çıkmak aşırı saçmaydı hepsi aile baskısı yüzündendi bende saldım ve bidaha çözmedim ama eğer güzel bir puan almak isteseydim kendime 4 saatte ne kadar soru çözebilceksem okadar soru cozerdim ailenin sana karışmasına izin verme

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Derman Dertsiz
Lise çok önemli değil. Al mesela ben 8de dersaneye gittim fen lisesi kazandım 12de açığa geçtim şuan diplomam açık lise. Ne anlamı kaldı 8de çalışmanın? Çok kask 8de

eyer25pro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
Efehan yer
hocam tek önerim cevap kodlarını en son doldurmayın matdan 5 tane fenden 1 tane kaydırmam olmuş matım 19 1 di normalde fenim 20 0 dı ama baya kötü oldu bizim zamanımızda sözel basitti ama ben sözelden arkadaşlarıma nazaran daha fazla yanlış çıkarttım. not 2 yıl önce lgs ye girdim en basit sözel ve en zor mat bizdeydi

Muhammet Emir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
287
İsim
Muhammet Emir
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyunlar, Teknolojik Gelişmeler, Borsa, Ticaret, Kripto
soru çözmekten çok konu anla ve ayda en az 2 büyük kitap bitir tamamen okuma anlama soruyorlar arada dinlen kafanı rahatlat söyledikleri kadar zor bir sınav değil kafan rahat girersen her şeyi yaparsın

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,531
İsim
Arda Eren Aslan
kankam dershane sadece disiplin için kendim disiplinimi yaparım diyorsan boşa para vermeyin. Ben disiplinli olmadığımdan gittim. Önemli olan yüzdelik dilim 450 alıp yüzdeliğin fen lisesine yetmeyebilir bu sınavın zorluğuna bağlı oluyor ben 2021 de girdim. 400 puan aldım ve %5 lik dilimdeydim. Matematik çok zor olduğundan 400 almama rağmen %5 dilime girdim. Normal denemelerde 450 alıyordum. Türkçeden çok yanlış yaptım ve o sınavda en kolay kısım türkçeydi. Bunun sebebi ise heyecan. Heyecan kontrolü çok önemli. Türkçede heyecan yapmasam %3-%4 girebilirdim belki. Soru sayısından çok soruların içerikleri daha önemli 500 soru çözüp kolay çözmektense 100 çözüp zor soru çöz daha mantıklı sana daha çok tavsiye verebilirim discord kullanıyorsan sneex#1087 eklersin. (2018 zordu, 2019 kolay 2020 garipti zaten saymıyorum. 2021 zordu, 2022 kolay. o yüzden 2023 zor olabilir dikkatli ol. Ama unutma sana zorsa herkese zordur.)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,439
Üyeler
140,197
Son üye
asderfor
Top Bottom