Neler Yeni

8 yıllık ASUS N552W laptopa macun sürülmeli mi?

osmanalp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Osman Alp
Merhaba. ASUS N552VW laptopumda 8 yıldır kendi orijinal macunu ile devam ediyordum. Pek oyun oynayan biri değilim ama geçenlerde bir Euro Truck 2 oynayayım diye açtım (temizlenmiş laptop!) boşta 40 derece, sadece Opera'da bir YouTube videosu ve 8-10 sekme açıkken 48 -50 derece fakat her şeyi kapatıp Euro Truck açtığımda maksimum 97 ve 90 arasında geziniyor. Bilgisayarın alt kısmında hava aldığı herhangi bir alanda yok enteresan olan. alt kısım
1-Termal macun değiştirirsem iyiye etki eder mi?
2- İnternette macundan sonra çok verim almadığını söyleyen kötü oldu diyen çok fazla kullanıcı var fikriniz nedir?
3- "pump out" diye bir şey var bu nedir?
4- Macun olarak Zalman Zm-STC8 almayı düşünüyorum fikriniz nedir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Reinick

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
ALİŞAN
Ben fiyat performans olarak o zamanın şartlarında wipaste c2 4gr kullanmıştım. Bu arada ben de 5 yıl dolunca yapmıştım bende bile daglar kadar etki yapmıştı shutdown olan pc o zaman 76 üzerine çıkmıyordu yani senin de termal bakımı bir an önce yapman gerekli olduğunu düşünüyorum

osmanalp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Osman Alp
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben fiyat performans olarak o zamanın şartlarında wipaste c2 4gr kullanmıştım. Bu arada ben de 5 yıl dolunca yapmıştım bende bile daglar kadar etki yapmıştı shutdown olan pc o zaman 76 üzerine çıkmıyordu yani senin de termal bakımı bir an önce yapman gerekli olduğunu düşünüyorum
Öneriniz için teşekkür ederim. Bu arada bu modelde bazı kısımlarda termal pad uygulanmış. İnternette bakım videolarında bu model için macun yenileyip padlere hiç dokunmadan geri monte ediyorlar. Bu kadar yıl sonra padlere müdahale etmek gerekir mi yoksa internetteki bakımlar gibi aynı geri mi kapatmalı

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,607
İsim
Batuhan
Termal Macunu MX-6 İle Değiştirin .

Bütçe Varsa Termal Ped Alabilirsiniz .

DisastrousTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
Nurullah Atlı
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, Oyun. İkinci El, Matematik
Instagram
https://www.instagram.com/nurullah_atl
Steam
https://steamcommunity.com/id/disastroustr
Facebook
1000009873
Twitter
nurullah6152
Discord
Psyco6152#8468
masaüstülerde maksimum 2 yıl laptoplarda ise maksimum 1 yıl geçtikten sonra macun değişimi yapılmalıdır yılda 1 kere bakım yapmak lazım laptoplara macun ve temizlik zaman geçtikçe termal padler de katılaşıp kuruyabilir bakım yaparken onu da kontrol edersiniz duruma göre değiştirirsiniz

osmanalp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Osman Alp
Termal Macunu MX-6 İle Değiştirin .

Bütçe Varsa Termal Ped Alabilirsiniz .
DSC09257.jpg

Padler cdroma bitişik kalan folyolu gibi duran kısma uyguluyorlar. Orada hangi donanımın olduğu hakkında bilginiz var mı? Teşekkür ederim

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,607
İsim
Batuhan
DSC09257.jpg

Padler cdroma bitişik kalan folyolu gibi duran kısma uyguluyorlar. Orada hangi donanımın olduğu hakkında bilginiz var mı? Teşekkür ederim
GPU VRAM Kısmına Koyuluyor İşte Pedler .

Şeması Varsa Bakıp Uygulayabilirsin .

DisastrousTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
Nurullah Atlı
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, Oyun. İkinci El, Matematik
Instagram
https://www.instagram.com/nurullah_atl
Steam
https://steamcommunity.com/id/disastroustr
Facebook
1000009873
Twitter
nurullah6152
Discord
Psyco6152#8468
hangi donanım olduğunu bilmek önemli değil bence oraya termal pad koymuşlarsa konması gerekiyordur

osmanalp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Osman Alp
hangi donanım olduğunu bilmek önemli değil bence oraya termal pad koymuşlarsa konması gerekiyordur
Yerli yabancı bu model için çekilmiş bakım videolarında padlere dokunmadan olduğu gibi geri kapatıyorlar hep, o yüzden merak ettim

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
An10im1i
Temperature yani derece yüksekliği hangi kısımda daha çok?
Hwinfo64 gibi programla sensörden bak.
Muhtemelen işlemcidir.
Oyun sürekli performans sever, termal kısma yaşarsın sarmaz oyunun. Ayrıca sistemin otomatik kapanır 100 derece üzerinde.

Bu işlem sadece oyun içinde zorunlu değil, sistem tarama ve bakım yaptığında yine işlemcini zorlayacak durumlarla karşılaşırsın. Tarama ve veri işleme süresi uzar.

Basit bir test yap örneğin web tabanlı oyun aç grafik ağırlıklı ve HDWINFO64 e girip değerleri kontrol et.

Ayrıca fanın içi toz dolu. Onu da talimata uygun söküp temizle muhtemelen hava kanalları da tıkalı.

Kolay gelsin.

osmanalp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Osman Alp
Temperature yani derece yüksekliği hangi kısımda daha çok?
Hwinfo64 gibi programla sensörden bak.
Muhtemelen işlemcidir.
Oyun sürekli performans sever, termal kısma yaşarsın sarmaz oyunun. Ayrıca sistemin otomatik kapanır 100 derece üzerinde.

Bu işlem sadece oyun içinde zorunlu değil, sistem tarama ve bakım yaptığında yine işlemcini zorlayacak durumlarla karşılaşırsın. Tarama ve veri işleme süresi uzar.

Basit bir test yap örneğin web tabanlı oyun aç grafik ağırlıklı ve HDWINFO64 e girip değerleri kontrol et.

Ayrıca fanın içi toz dolu. Onu da talimata uygun söküp temizle muhtemelen hava kanalları da tıkalı.

Kolay gelsin.
Merhabalar teşekkürler yardımınız için. HWmonitor ü kullanıyorum aynen bahsettiğiniz gibi işlemci sıcaklığı yazmış olduğum sıcaklıklar. Nvidia maks 83 lere çıkıyor işlemci 97lerde gezerken. Fakat şu dikkatimi çekti biraz evvel. Bilgisayarda 8 çekirdek var program 4 tanesini listelemiş ölçüyor 4 ü yok. Aygıt yöneticisinde 8 i de gözükmekte sizce bu normal mi? Bu arada fan temizliğini yaptım şuan gram toz yok laptopun içinde fan ızgaralarında Euro truck ı açtığımda 10 dk sonra yanından öyle üflüyor ki rahatlıkla kahvaltılık ekmek ısıtılır :)

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,354
İsim
ismail
İşlemci gücünü windows'dan kısıtlayın. 94 derece de laptop kullanmak inanılmaz rahatsız ediyor insanı

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Yiğit
O tarz laptopa zaten wipaste gibi çok iletken olmayan ama pomp out da olmayacak kaliteli laptop macunu sürülür. Güzel tavsiye. MX6 falan desek 4 ay sonra değişmesi gerekir çünkü ömrü o kadar. O laptop da iş odaklı olduğundan WiPaste güzel tercih olacaktır. Veya HY 880 gibi vıcık bir macun önerilebilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
939,963
Üyeler
147,806
Son üye
Nightt01
Top Bottom