Neler Yeni

82 derece ısı değerleri normal midir

Adem Türk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
638
İsim
Adem Türk
evet geçen gün ikinci el bir pc aldığımdan furmark test sonuçlarını sizlerle paylaşmıştım ekran kartının fps değerleri yüksek fakat 87 derece olması dikkat çekmişti satıcıyla konuştum pc yi resmen tahtadan bir armor ile kaplamış derecede dar kapalı bir yerde tutuyormuş çıkartıp furmark testi yaptırdım ve sonuç şu şekilde geldi 87 dereceden bu dereceye düşmesi normal bir değer midir ve de ayrıca gpu z ile sersörleri istedim testten hemen sonra gözüme en üstteki mhz değerleri çarptı 200 gibi bir şey yazıyor sanırım okuyabildğim kadarıyla doğru mudur yanlış mıdır ve test sonuçlarının iyi kötü yanları konusunda yardımcı olur musunuz teşekkürler.
işlemci ve ekran kartı ryzen 5 2600 - galax gtx 1060 oc 3gb
8 gb 3000mhz ram
b450m anakart
600w psu (pek iyi bir marka değildi)
WhatsApp Image 2021-05-07 at 17.32.43.jpeg
WhatsApp Image 2021-05-07 at 17.32.43 (2).jpeg
WhatsApp Image 2021-05-07 at 17.32.43 (1).jpeg
WhatsApp Image 2021-05-08 at 00.21.29.jpeg
WhatsApp Image 2021-05-07 at 00.19.53.jpeg

8xmsaa test sonucu bu ve kasa şu şekilde kapalı alandaymış ısı normal midir

Son düzenleme:

xragu

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,306
İsim
Fenasi Kerim durmaz
Normal guzel düşmüş
evet geçen gün ikinci el bir pc aldığımdan furmark test sonuçlarını sizlerle paylaşmıştım ekran kartının fps değerleri yüksek fakat 87 derece olması dikkat çekmişti satıcıyla konuştum pc yi resmen tahtadan bir armor ile kaplamış derecede dar kapalı bir yerde tutuyormuş çıkartıp furmark testi yaptırdım ve sonuç şu şekilde geldi 87 dereceden bu dereceye düşmesi normal bir değer midir ve de ayrıca gpu z ile sersörleri istedim testten hemen sonra gözüme en üstteki mhz değerleri çarptı 200 gibi bir şey yazıyor sanırım okuyabildğim kadarıyla doğru mudur yanlış mıdır ve test sonuçlarının iyi kötü yanları konusunda yardımcı olur musunuz teşekkürler.
8 gb 3000mhz ram
b450m anakart
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Msaa arttir az daha zorla bakalim

Adem Türk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
638
İsim
Adem Türk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Normal guzel düşmüş

Msaa arttir az daha zorla bakalim
şu gpu ve memory clock değerlerinin düşük yazması normal midir boşta olduğunan kendi bilgisayarımda o şekilde gözükmüyor dikkatimi çekti

xragu

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,306
İsim
Fenasi Kerim durmaz
şu gpu ve memory clock değerlerinin düşük yazması normal midir boşta olduğunan kendi bilgisayarımda o şekilde gözükmüyor dikkatimi çekti
Normal dir 8x msaa yapip deneyin birde kartta faninda sesinde birsey degismiyorsa kart temiz

Adem Türk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
638
İsim
Adem Türk

1dodooo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
566
İsim
Barış Doğukan Güven
Ön kapağını delebilirsin sıcaklığı azaltmak istiyorsan. Daha önce Donanım Arşivi'nin youtube kanalında gösterilmişti. Kapalı alanda tutmaman da bilgisayarın sıcaklığını düşürecektir. Bence aman aman sıcak bile değil kapalı olmasına rağmen. 75 dereceler normal gözüküyor ve daha iyi ekran kartları bile üstüne çıkabiliyor. Yine de sıcaklığı düşürmekte fayda var tabii ki.

JumboG4rid3s

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,243
İsim
ömer faruk
İlgilendiği Kategoriler
ZORT

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,838
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Ekran kartı VRAM'inde sorun var sanırım. Memory Clock yerinde 200 yerine 1518 MHz yazması gerekiyor.

Adem Türk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
638
İsim
Adem Türk
Ön kapağını delebilirsin sıcaklığı azaltmak istiyorsan. Daha önce Donanım Arşivi'nin youtube kanalında gösterilmişti. Kapalı alanda tutmaman da bilgisayarın sıcaklığını düşürecektir. Bence aman aman sıcak bile değil kapalı olmasına rağmen. 75 dereceler normal gözüküyor ve daha iyi ekran kartları bile üstüne çıkabiliyor. Yine de sıcaklığı düşürmekte fayda var tabii ki.
o kasayı kullanıyorum içinde fan yok içine fan alsan sıcaklık düşebilir ayrıca o kasayı dışarı çıkartmanı yana koymanı öneririm
eğer sıcaklıklar düşmezse ön kapağı sök
Ekran kartı VRAM'inde sorun var sanırım. Memory Clock yerinde 200 yerine 1518 MHz yazması gerekiyor.
arkadaşlar üst konuda yazdığım gibi ikinci el alıcam uzaktan test yaptırdım şuan elimde değil almadan pek anlamadığım için değerleri kontrol ettirmek istedim

boşta dururken kullanmadığı için öyle yazıyor olabilir mi acaba

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,838
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
arkadaşlar üst konuda yazdığım gibi ikinci el alıcam uzaktan test yaptırdım şuan elimde değil almadan pek anlamadığım için değerleri kontrol ettirmek istedim

boşta dururken kullanmadığı için öyle yazıyor olabilir mi acaba
Benimkide boşta. 1500 MHz yazıyor. Seninki öyle olunca baktım.

58_BaBaKoK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,564
İsim
Ahmet Tulumcu
8 gb 3000mhz ram
b450m anakart
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
8xmsaa test sonucu bu ve kasa şu şekilde kapalı alandaymış ısı normal midir
dayı 82 derece yüksek değil mi ?
abimin hd7950 si var 1080p 8xmsaa yaptı 65 derceden fazla çıkmadı

Adem Türk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
638
İsim
Adem Türk
dayı 82 derece yüksek değil mi ?
abimin hd7950 si var 1080p 8xmsaa yaptı 65 derceden fazla çıkmadı
kasa full kapalı olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum açık alanda max 75 derece gözüktü

Top Bottom