Neler Yeni

8GB mı 16GB mı Macbook almalıyım

ETReVeNGe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Eren TOY
Yani şöyle bir laptop varken ki alında demiyorum piyasaya bakın daha iyisi bulunabilir belki, canınız sıkıldığında bir oyun bile oynayamayacağınız notebooklara o paraları vermeniz anlamsız. 5600 gibi bir işlemci oyun yayın yazılım render gibi her konuda yeterlidir. 3050ti ıda söylememe gerek yok zaten her oyunu 1080p 60 fps açar rahatça.
Hocam oyun için ayrı bilgisayarım var. Oyunla işim çok olucağını düşünmüyorum

Farway

80+ Silver
Olsun olmasın dostum gidip sırf epıl diye 500 gram hafif diye örneğin İntel işlemcili,asus anakartlı,hyperx ramli,gigabyte ssdli bir laptopun kasasını apple tasarladı diye ekran kartsız bir sistem almak yine mantıklı değil,para veriyorsun dostum 22 bin liraya iyi işlemcili ama ortalama da olsa 1650ti de olsa bir ekran kartı olsun yav yapma gözünü seveyim.

ETReVeNGe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Eren TOY
Olsun olmasın dostum gidip sırf epıl diye 500 gram hafif diye örneğin İntel işlemcili,asus anakartlı,hyperx ramli,gigabyte ssdli bir laptopun kasasını apple tasarladı diye ekran kartsız bir sistem almak yine mantıklı değil,para veriyorsun dostum 22 bin liraya iyi işlemcili ama ortalama da olsa 1650ti de olsa bir ekran kartı olsun yav yapma gözünü seveyim.
bilemedim şimdi hocam

Farway

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Berkay Emir Ada Davulcu
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar Aşığı.
ya hocam bu biraz kişisel tercihinize giriyor, başka kullandığınız herhangi apple ürününüz var mı? saat olur telefon olur kulaklık olur akıllı ev sistemleri olur vs.?
Mesaj otomatik birleştirildi:

kendi sitesinden alırsa tablet ve çanta da hediyeymiş.

ETReVeNGe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Eren TOY
ya hocam bu biraz kişisel tercihinize giriyor, başka kullandığınız herhangi apple ürününüz var mı? saat olur telefon olur kulaklık olur akıllı ev sistemleri olur vs.?
Mesaj otomatik birleştirildi:

kendi sitesinden alırsa tablet ve çanta da hediyeymiş.
Herhangi bir Apple ürünüm yok. Ama macbook alırsam sitesinden Airpods 2. nesil veriyormuş

İbrahim_Talha

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,942
İsim
İbrahim Talha DEMİR
Zamlardan sonra bende emin olamadım. Ama oyun için bilgisayarınız var ise mac mantıklı olabilir. Mobil uygulama geliştiriyorsanız IOS için zorunlu zaten. Arkadaşların dediği gibi taşınabilirlik ve batarya olarak da ön planda. Ben Mac mini kullanıyorum. Zamanında 8k ya almıştım m1 8GB ram. Yeterli oluyor.

EnesI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
EnesI
Yazılım için mac güzel tabi. Ama 30k altı macden hayır gelmez. 8ram 256ssd ye 20k vermek saçmalık. Önerdiğim ürün alınabilir.

Alm_06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
SametCan Gökoğlu
22 bine 500 gr hafif diye ekran kartı bile olmayan laptopa para vermek akıl kârı diyorsunuz yani? Hem de 256 gb ve 8 gb ram :)
Mac kullanmadığını varsayıyorum.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,549
İsim
Hacı
16GB alın.

EnesI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
EnesI
Yani şöyle bir laptop varken ki alında demiyorum piyasaya bakın daha iyisi bulunabilir belki, canınız sıkıldığında bir oyun bile oynayamayacağınız notebooklara o paraları vermeniz anlamsız. 5600 gibi bir işlemci oyun yayın yazılım render gibi her konuda yeterlidir. 3050ti ıda söylememe gerek yok zaten her oyunu 1080p 60 fps açar rahatça.
Daha iyisini görmedim, ben bunu alırdım. MacBook çok seviyorum ama işime yaramayacaksa yapacak bir şey yok.

emir1625

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Emir
Top Bottom