Neler Yeni

9.sınıfım ve 2 dersden kalıyorum. Bir sorun olur mu?

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Açıklayamazsın her şeyi hocam nasıl açıklıcan dijital ortam da diyelim ki bir kağıt attık ve random faktöriyeli ile yazdık bu durumu nasıl nereye gitceğini hesaplıcan hesaplayamazsın açıklmak için belirli bir şey lazım nereye gideceği şeyini belirli olarak söylersen ben inandım
Dijital bir ortamda kağıt atıyorsun.
O dijital ortamı oluşturmak için Yazılımı kullanıyorsun. Yazılımda da Matematik kullanılmıyor mu? :D

LineaTurco

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,065
İsim
Zeki Müren
Peki sen namazını saati geldiğinde kılmıyor musun?
Saatte de sayıların olduğunu da biliyorsun. :) Yani namazını kılmak için bir matematik terimi kullanıyorsun.

Bileşenlerin bulunması matematikle ilgilidir.
Hangi kimyasaldan ne kadar kullanılacağı , kaç dozaj atılacağı matematikle ilgilidir.
yoo hocam diyelim ki biz böyle sayılı saatlerden kullanmıyoruz güneş saati kullanıyoruz sopa direğinin gölgesi ekvatorda yok oldu ben saatsiz açıklayabilirim öğlen oldu diye öğlen olmasını nsebebi saatin 12:00 olması değil gölgenin yok olmasıdır yani artık ğlen namazı kılabilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dijital bir ortamda kağıt atıyorsun.
O dijital ortamı oluşturmak için Yazılımı kullanıyorsun. Yazılımda da Matematik kullanılmıyor mu? :D
harflerle yazılım oluşturalabilinir sayıları daha da kolaylaştırmak için yapmışlar her alfabe evrensel değil ama sayılar evrensel olduğu için

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
yoo hocam diyelim ki biz böyle sayılı saatlerden kullanmıyoruz güneş saati kullanıyoruz sopa direğinin gölgesi ekvatorda yok oldu ben saatsiz açıklayabilirim öğlen oldu diye öğlen olmasını nsebebi saatin 12:00 olması değil gölgenin yok olmasıdır yani artık ğlen namazı kılabilirim
Güneş saatini de kullanmak için Matematik kullanıyorsun biliyorsun değil mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

harflerle yazılım oluşturalabilinir sayıları daha da kolaylaştırmak için yapmışlar her alfabe evrensel değil ama sayılar evrensel olduğu için
Peki o yazılımı yapmak için kullandığın bilgisayar ne ile çalışıyor? :D

The Last Dragonborn

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Sorumluluk sınavları var diyorlar sende onlara girerek geçersin de
müzikten nasıl kaldın uglum sesin mi kötü 🥴

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,654
İsim
Yavuz
Benim zamanımda baraj derslerden kalıp ortalama puanı ile geçersen sene sonu sınava girip vermen lazım. Ama bunalr baraj ders değil sıkıntı olmaz.

omerb.gzck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
362
İsim
Ömer Burak GÖZÜAÇIK
İlgilendiği Kategoriler
İşlemci, ekran kartı, sistem tavsiyesi
Instagram
omerb.gzck
Steam