Neler Yeni

9.sınıfım ve 2 dersden kalıyorum. Bir sorun olur mu?

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Ya şu anda faklı şeyler konuşuyoruz, hani arkadaş demiş ya; herşeyin temeli matematik ile açıklanır. Bende diyorum ki İslamı veya herhangi bir dini matematik ile açıkla, yada hastalıkları açıkla nasıl açıklayabilirsin ki?
Bence açıklanamaz bunlar sözel şeyler bu durumda her şeyin temelini açıklamış olamazsın.
Şöyle gireyim konuya.
Hasta oldun diyelim annem sana geldi Parol verdi. O Parol ilacının içinde 0.xx gibi miktarlarda kimyasal bileşenler bulunur.
Ama sen İslam ile Matematiği nasıl birleştirebilirsin ki?
İslam'ı günlük yaşantında kullanıyor musun?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başka dersler var mı peki bu şekilde?
Bunlar bizim okulda olan Sorumluluk Sınavları.
1616017341114.png

Buradan bakabilirsin.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Şöyle gireyim konuya.
Hasta oldun diyelim annem sana geldi Parol verdi. O Parol ilacının içinde 0.xx gibi miktarlarda kimyasal bileşenler bulunur.
Ama sen İslam ile Matematiği nasıl birleştirebilirsin ki?
İslam'ı günlük yaşantında kullanıyor musun?
Bileşenlerin bulunması matematik ile ilgili değil ki, kimyasallarla ilgili. miktarın sayı ile yazılması bence matematik ile açıklandığı anlamına gelmiyor.
İslam'ı günlük hayatımda elimden geldiğince kullanıyor, ben yapmasam bile günde 5 vakit namaz kılınıyor bu İslam'ın kullanılması değil midir?

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
İslam'ı günlük hayatımda elimden geldiğince kullanıyor, ben yapmasam bile günde 5 vakit namaz kılınıyor bu İslam'ın kullanılması değil midir?
Peki sen namazını saati geldiğinde kılmıyor musun?
Saatte de sayıların olduğunu da biliyorsun. :) Yani namazını kılmak için bir matematik terimi kullanıyorsun.
Bileşenlerin bulunması matematik ile ilgili değil ki, kimyasallarla ilgili. miktarın sayı ile yazılması bence matematik ile açıklandığı anlamına gelmiyor.
Bileşenlerin bulunması matematikle ilgilidir.
Hangi kimyasaldan ne kadar kullanılacağı , kaç dozaj atılacağı matematikle ilgilidir.

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,257
İsim
Eren Karakılıç
Oran - Orantı diye bir şey görmedin mi dostum hayatında? Ne demek matematik ile ilgili değil? Çorba yapmıyor adam göz kararı kimyasal eklesin ilaca.

mfimmel

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,079
İsim
Musab
Steam
mfimmel
Baraj ders'lerden kalırsan bir sonraki sene yaz'ında onun sorumluluk sınavına giriyorsun yine kazanamazsan diğer sene tekrar giriyorsun. Genel ortalaman 45-50'nin altındaysa sınıf tekrarı oluyor. (korona yüzünden iptal edilebilir bu olay, bu senelik.)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Her şeyin temelini matematik ile açıklayamazsın ki mesela dini matematik ile nasıl açıklayacaksın?
Günlük hayatta 4 işlem dışında hiçbir işine yaramıyor
Sen sanırım matematiğin sadece sayılardan ve toplama çıkarma çarpma bölmeden ibaret olduğunu sanıyorsun

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,305
İsim
Yiğit Aralim
Baraj dersten geçmen yeterli. Baraj ders Edebiyat ise ve ortalaman 50 üstü ise, Matematik'den 10 da alsan geçersin. Baraj dersten kalırsan seneye sorumluluğuna girersin. Her bölümde baraj ders değişiyor sanırım. Bizde Edebiyat idi.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,306
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
genel ortalaman 50 nin üzerinde ve edebiyat ortalaman 50 nin üzerinde ise kalmazsın
ama ortalaman 50 nin altında olursa her kaldığın dersten sınava girersin
burada önemli olan baraj dersi edebiyatı geçmek ve genel ortalamanı 50 nin üzerinde tutmak

BarbaraPalvin

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,807
İsim
Umut
İlgilendiği Kategoriler
her şey

58_BaBaKoK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,566
İsim
Ahmet Tulumcu

LineaTurco

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,013
İsim
Zeki Müren
Açıklarsın dostum.
Vücudunun içi , dünyanın dönmesi , güneş sistemi kısaca tüm galaksi matematiğe dayalıdır.
Bir roketin bir yere ulaşması , matematiğin sunduğu kordinatlar sayesinde oluşuyor.
Avukat oldun diyelim. Kanunu açıklarken bile 1.fıkranın şu maddesi diye açıklıyorsun. :)
Açıklayamazsın her şeyi hocam nasıl açıklıcan dijital ortam da diyelim ki bir kağıt attık ve random faktöriyeli ile yazdık bu durumu nasıl nereye gitceğini hesaplıcan hesaplayamazsın açıklmak için belirli bir şey lazım nereye gideceği şeyini belirli olarak söylersen ben inandım

Top Bottom