Neler Yeni

9.sınıfım ve 2 dersden kalıyorum. Bir sorun olur mu?

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Psikoloji okuyan birisi hastanın sağlığını 2+2 yaparak mı çözücek? Matematik boş değil ama çoğu alakasız bölümde ihtiyacımız olmadığı halde matematik görüyoruz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öyle mi dedim?
bu gine bu derse boş deme lüksünü vermiyor
hayatın iki core'si vardır
1- felsefe 2-matematik
felsefe soyut açıklar
matematik somutu açıklar
buna boş diyemezsin o zamanbana göre de sözel dersler boş
edebiyat boş mesela
hiç bir ders boş değildir görülüyor ise bi nedeni vardır

Peganeo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,033
İsim
Arda
Genel ortalamanız 50 üstündeyse Edebiyat'danda kalmadıysanız geçersiniz. Eğer 50 üstüyse Edebiyattan kalırsanız sorumlu olarak geçer seneye vermek zorunda kalırsınız.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Ne lisesi hocam 7.sınıfa gidiyo çocuk :D.
Matematik yetenek işi değil emek işidir, dünyanın dört bir yanında matematik eğitimin temel taşlarından biridir. Arkadaş da bunun farkına varır umarım, temel önemli :)

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Hocam coğrafya evet ama almanca kolay. Ufak bir ezberle halledersin diye düşünüyorum. Niye bu kadar zorlandınız ki? Sevmiyor musunuz almancayı?
Hem sevmiyorum, hemde ezber yeteneğim çok fazla değildir ben işin mantığını kavrayıp çözerim soruları normalde, hoca öyle bir sınav yapmış ki sanki doğduğumdan beri Almanca görüyorum. 8 senedir ingilizce görüyorum, ingilizce sınavı Almanca sınavından daha kolaydı.
Adam önlü arkalı sınav yapmış ve full boşluk doldurma ama kelimeler yok :D hal böyle olunca yapamadım mantık hiç bir işime yaramadı

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Her şeyin temelini matematik ile açıklayamazsın ki mesela dini matematik ile nasıl açıklayacaksın?
Günlük hayatta 4 işlem dışında hiçbir işine yaramıyor
Açıklarsın dostum.
Vücudunun içi , dünyanın dönmesi , güneş sistemi kısaca tüm galaksi matematiğe dayalıdır.
Bir roketin bir yere ulaşması , matematiğin sunduğu kordinatlar sayesinde oluşuyor.
Avukat oldun diyelim. Kanunu açıklarken bile 1.fıkranın şu maddesi diye açıklıyorsun. :)

Jaja50

80+ Silver
Genel ortalamanız 50 üstündeyse Edebiyat'danda kalmadıysanız geçersiniz. Eğer 50 üstüyse Edebiyattan kalırsanız sorumlu olarak geçer seneye vermek zorunda kalırsınız.
Yarın edebiyat sınavım var hocam. Telafi sınavı olduğu için çok zorlanacağımı düşünüyorum. Telafi biyoloji sınavı olduk ve bu kadar zor olabilirdi. 10 puan alıcam galiba, ciddiyim. 1. normal biyoloji sınavı bildiğimiz sınav gibiymiş test klasik falan hepsi varmış. Ama telafi biyoloji sınavı sırf farklı olsun diye o kadar zordu ki anlatamam. Seçebileceğim bir şık yok, hepsi açıklamalı. İşaretlediğim ve yazdığım tek yer doğru yanlış oldu. Aşırı stresliyim hocam :(.

Top Bottom