Neler Yeni

Çözüldü✓ 90K ya böyle bir bilgisayar topluyorum, yoruma göre sipariş vericem

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,070
İsim
Emre siyah
bende 3 tane amd ekran kartı kullandım 6000 serisi alınabilir bir sorunu yok
ben de kullandım , 6500 kullanıyorum anlık olarak ,bir arkadaşımda 6700xt birinde de 6650xt var oyunlarda bi o wattman alıyor bi ben artık yarış yapıyoruz

xAeterna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Ali Muaab Çapar
nvidia fanboyu falan değilim kardeşim amd kullanıyorum neler çektiğimi bir bilsen anlarsın neden amd aldırmamaya çalıştığımı
7000 serisinde sıfır sıkıntı oynuyorm gram sıkıntısı yok fiyatına göre çok iyi hatta dengi 4070ti bile 35 k aralarında 15k fark var

asko56

80+ Silver
Hocam AMD'nin her yeni çıkardığı driverda anında geçmezseniz hiçbir problem yaşamıyorsunuz. WHQL driverları olduğu sürece pek wattman yiyeni görmedim. Ayrıyeten de sizden bağımsız bir şekilde yapacağım eleştrimi üstte bir kaç fanboyluk gösteren arkadaşlarımız daha kötü performansta bir bilgisayarı sadece Nvidia ekran kartı mevcut diye bu bütçede AMD alınmaz diye karalıyorlar. Bu bütçe ile 2 - 3 ay önce toplasaydınız 90 bin TL'ye çok daha iyi bir bilgisayar toplanabilirdi. Neredeyse tüm parçalara %50 zam geldi. Ekran kartı olarak AMD'de kalmanızı öneriyorum. Vram konusunda sorun yaşamazsınız söylediğiniz gibi. Günümüzde çıkan oyunların gereksinimleri şaşırtıyor insanı, yarın ne olacağını kestiremeyiz.
Dostum kusura bakmayın amd kullandıgım sürece o kadar çok dikkat ettim ne kadar dikkat edersen o kadar başına gelir dedigim gibi amd şuan driver durumunu bilmiyorum ama 90 bin tl para verip amd almam.

heraishere

80+ Bronze
yok amd kazanmasın hacı abi ne zaman düzelir o zaman desteklerim amdyi
Objektif yaklaşmıyorsunuz konuya. AMD güncelleme notlarını takip ederseniz sorunların bir çoğunun çözüldüğünü görürdünğz. Ve deneyimlerime bağlı olarak söylüyorum AMD'de sorun yaşayan kullanıcıların bir çoğunun PSU"su dandik oluyor. Bu yüzden wattman ile karşılaşıyorlar.

RX 7900 serisi 4080'den daha güçlü bir ekran kartı ve vram konusunda da daha avantajlı. Sorun yaşayabilirsiniz tabii ki. Elektronik ürünler bunlar olabilir ancak WHQL driverlarında sorun yaşayan pek görmedim. RX 500 serisi R5 R7 R9 serisinin kronik sorunlu olduğunu biliyoruz zaten. Onlardan bahsedemem. RX 6000 serisi ve üstünde sorunların çoğu çözüldü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum kusura bakmayın amd kullandıgım sürece o kadar çok dikkat ettim ne kadar dikkat edersen o kadar başına gelir dedigim gibi amd şuan driver durumunu bilmiyorum ama 90 bin TL para verip amd almam.
Güncelleme notlarına bakabilirsiniz. Halihazırda devam eden sorunlar var. Onların da yakında çözüme ulaşacağını düşünüyorum.

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,070
İsim
Emre siyah
Objektif yaklaşmıyorsunuz konuya. AMD güncelleme notlarını takip ederseniz sorunların bir çoğunun çözüldüğünü görürdünğz. Ve deneyimlerime bağlı olarak söylüyorum AMD'de sorun yaşayan kullanıcıların bir çoğunun PSU"su dandik oluyor. Bu yüzden wattman ile karşılaşıyorlar.

RX 7900 serisi 4080'den daha güçlü bir ekran kartı ve vram konusunda da daha avantajlı. Sorun yaşayabilirsiniz tabii ki. Elektronik ürünler bunlar olabilir ancak WHQL driverlarında sorun yaşayan pek görmedim. RX 500 serisi R5 R7 R9 serisinin kronik sorunlu olduğunu biliyoruz zaten. Onlardan bahsedemem. RX 6000 serisi ve üstünde sorunların çoğu çözüldü.

Güncelleme notlarına bakabilirsiniz. Halihazırda devam eden sorunlar var. Onların da yakında çözüme ulaşacağını düşünüyorum.
her yama notundan bunu çözdük bunu düzelttik falan filan yazıyolar zaten hala hiçbirinde whql dair kararlı bir sürüm yok alt tab atarken siyah,yeşil , mavi ekran yediğimi biliyorum

heraishere

80+ Bronze
her yama notundan bunu çözdük bunu düzelttik falan filan yazıyolar zaten hala hiçbirinde whql dair kararlı bir sürüm yok alt tab atarken siyah,yeşil , mavi ekran yediğimi biliyorum
Hocam üstte de belirttiğim gibi. Ürünler elektronik bu sorunlar Nvidia'da da yaşanabilir. 3 kere AMD ekran kartı değiştirdim. Hiçbirisinde sorun yaşamadım. Yeni çıkan sürücüleri kurmadım sorunsuz çalışana kadar. Ve voltajlarıyla oynamadım kartın. Bir sorun da olmadı. Deneyimlerime bağlı olarak yazıyorum ben de bunu.

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,070
İsim
Emre siyah
Hocam üstte de belirttiğim gibi. Ürünler elektronik bu sorunlar Nvidia'da da yaşanabilir. 3 kere AMD ekran kartı değiştirdim. Hiçbirisinde sorun yaşamadım. Yeni çıkan sürücüleri kurmadım sorunsuz çalışana kadar. Ve voltajlarıyla oynamadım kartın. Bir sorun da olmadı. Deneyimlerime bağlı olarak yazıyorum ben de bunu.
aynı sistemde nvidia ekran kartı da kullandım hiçbir sıkıntı yaşamadım

90K verip hard disk mi kullanacak? 10K lık ucuz kasama bile sokmam artık o külüstürleri.

Tam fiyatının ederi güzel bir sistem bence.
Niye kullanmasın? Hikaye oyunlarıyla ya da kliplerle SSD'yi doldurmanın mantığı var mı? Bende de 1 tb + 512 ssd var bir de 2 tb HDD var büyük boyutlu oyunları orada tutuyorum eğer online oynayacaksam ya da oturup bitirip sileceksem 2 dakikada SSD'ye taşıyıp oynuyorum. İndirmekle uğraşmaktan çok daha kolay ayrıca klipler çok fazla yer kaplıyor bir süre sonra.

ruaF1912

80+ Bronze
bu nasıl bir sistem yıl 2024 hard disk ne alaka çek 2 tb m2

2. hata 9200 e b650 için anormal fazla x670 alırsın iyi kalite

3. amd ekran kartı 90 bin TL bütçede alınmaz
1. Oyun, Windows ve Programları m2'ye kurup HDD'yi depolama birimi olarak kullanır, m2 ssd'nin ömrünü bu sayede uzatır.

2. Giriş seviye x670 almak yerine, dolu,dolu b650 almak çok daha mantıklı.

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
Göksel
6700xt kullanıyorum rakibi 25k dan satılıyor 9k ya aldım ben sıfırını 1080p aaa oyunların hepsinde 80 130 fps arasi alıyorum fiyatının ucuz olmasının tabi sebebi olacak o da sorunlu karta rastlama olasılığın biraz fazla nvidiaya göre ben yaklaşık 3 4 aydır kullanıyorum ilk aldığım da güncelleme yaparken bikere driver hatası aldım sonra düzgün kurunca daha hiç hata almadım yan bilgisayarım 1050ti 5 6 yıldır onu da kullanıyorum onda da nadirende olsa hata alıyorum ama herkes amdnin sorunlarını görüyor sanki nvidia kusursuzmuş gibi birazcık şansınız iyiyse sorun yaşamıyorsunuz

Ubeyt44

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ubeyt Kahraman
Ben 60 k ya topladım sistemi en iyisi eğer amd ekran kartı alacaksan eğer amd işlemci daha iyi olur uyumlu oluyorlar ama yerinde olsam 90 k para veripte amd almam ben 4070 ti gaming x trio aldım gayet memnunum ama süper serisi çıkacak istersen onu bekle işini daha garantiye dökersin memnunda kalacağını belirtirim en azından 7900 alıpta sonrasında pişmanlık falan yaşamayasın diye diyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Atilla
Acelen yoksa 4080 Super'i bekle derim. Daha düşük fiyattan piyasaya çıkacak.

Top Bottom