Neler Yeni

Abdullah Abiden AL-SATÇILARA Müdehale

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
En İyi Cevap
3
Baya muhabbet dönmüş, özet geçebilecek bir kral var mıdır?

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Neyin doğruluğunu? Kanunun mu ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

“Bir faaliyetin “ticari faaliyet” sayılabilmesi için kazanç sağlama niyet ve kastı gerekmemekle birlikte, faaliyeti icra eden organizasyonun bütün unsurları ile birlikte değerlendirildiğinde kazanç sağlama potansiyeline sahip olması gerektiği ortaya çıkmaktadır.”

O halde ikinci el eşyaların online satış platformlarından satışı süreklilik arz eden ticari bir faaliyet değildir ve arızi olarak değerlendirilir. (Arızi Kazanç Nedir)

Bu şekilde değerlendirildiğinde;

2023 yılı için 129.000 TL
2022 yılı için 58.000 TL’ye kadar olan satış tutarı Gelir Vergisinden istisna iken; bu tutarı aşan kısmı yıllık gelir beyannamesi vasıtası ile beyan edilmeli ve vergilendirilmelidir.
Arkadaşım kâr amacı güdülen işte vergi mükellefi olmak ve fatura kesmek zorunludur. İkinci el diyor farkında mısınız? devlet gözünde ikinci el gerçekten ikinci el ve değer kaybına uğramış üründür ama maşallah bizim memlekette ikinci elin sıfırdan ve fiyatının da sıfırından pahalı olduğu ortada bunu anlamak zor olmamalı

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Şuan neyi tartışıyorsunuz. Zamanında bende al satçılara o kadar laf söyledim apo isteyen alır isteyen istediği fiyattan satar kimse karışamaz dedi bana.
Doğru isteyen alır istediği fiyattan yine satabilir, ama o zaman karışmadık bugün işin suyu çıktı iş kötü niyetle kullanılmaya başlandı. İlerleyen günlerde bununla ilgili avukatımla video içerik yapmayı planlıyorum.

cengizovic

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
915
İsim
Cengiz Han
abi bu al satçıların gözü doymuyor. Millet o sistemi almak için ya kredi kartıyla ya da para biriktirerek almaya çalışıyor. Al satçılarda da maşallah şak diye 10-15 bini hemen verip üstüne 2-3 bin ekleyip satıyor. Hepsinin de durumu iyi. Bunlar yüzünden bu haldeyiz. Gözleri doymak bilmediği için zira. Bunlar yüzünden ülke bu halde eminim.

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Ülke gündemi bu kadar üzücü iken şuan bununla ilgili bir şey konuşmak istemiyorum. Bununla ilgili avukatımla video içerik yapacağım. Sırf benim değil hiçbir yayıncının fırsat sistemini al satçılara sattırmayacağım. Göz yumduğumuz yerler oldu ağzımıza s*çmaya kalktınız gerekli cevabı alacaksınız. Teşekkürler

Son düzenleme:

Aaahmt

80+ Silver
Ülke gündemi bu kadar üzücü iken şuan bununla ilgili bir şey konuşmak istemiyorum. Bununla ilgili avukatımla video içerik yapacağım. Sırf benim değil hiçbir yayıncının fırsat sistemini al satçılara sattırmayacağım. Göz yumduğumuz yerler oldu ağzımıza s*çmaya kalktınız gerekli cevabı alacaksınız. Teşekkürler
Kimseyi meşgul etmek istemezdim abi bence konuya nokta koyalım

mariachi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
berat sarıoğlu
Yorumları okudum. Özet;
Al-Sat yapanlar KUDURMUŞ
Beter olun

orhaneneskaratas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
Orhan Enes Karataş
çözümü zor, çok saçma. kar amacında olmadan bile yılda 5-6 sistem değiştiriyorum. parçaları geliştiriyorum, sen sistem çıkarıyorsun yakalayabilirsem yakalıyorum sonra kendiminkini satıyorum falan böyle kendi kendime eğleniyorum. genellikle de satarken kar ediliyor çünkü sistemleri aldığımız fiyatlar ucuz, sayenizde. suçlu mu oluyoruz bu şekilde ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Ömer Taştekin
Ya boş muhabbet . Sıfır aracı alıp üstüne 100k koyup satıyorlar sarı sitede. Ona engel olamayan buna mı engel olacak?

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
çözümü zor, çok saçma. kar amacında olmadan bile yılda 5-6 sistem değiştiriyorum. parçaları geliştiriyorum, sen sistem çıkarıyorsun yakalayabilirsem yakalıyorum sonra kendiminkini satıyorum falan böyle kendi kendime eğleniyorum. genellikle de satarken kar ediliyor çünkü sistemleri aldığımız fiyatlar ucuz, sayenizde. suçlu mu oluyoruz bu şekilde ?
Bu durumu kimse engelleyemez ki.
Ya boş muhabbet . Sıfır aracı alıp üstüne 100k koyup satıyorlar sarı sitede. Ona engel olamayan buna mı engel olacak?
Devlete meydan okuyorum diyorsunuz yani :) bu işe benim gibi kitle gücü olan birisinin öncü olması yeterli.

Biri demiş ki boş muhabbet "Sıfır aracı alıp üstüne 100k koyup satıyorlar sarı sitede. Ona engel olamayan buna mı engel olacak?" senin azıcık kafan çalışsa o aracın noterde ilandakinden düşük fiyatla yazıldığını bilirsin ve özünde o da resmi bir evrak, ama sen daha araç satışının nasıl ilerlediğini bilmeyip bunu araç satışı ile bir tutacak zekadasın.

Bitti arkadaşlar bitti, deprem yardımları birincil konum bu zor günler bitsin yakında faliyetlere başlayacağım o sistemleri alıp satamayacaksınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Ömer Taştekin
Devlete meydan okuyorum diyorsunuz yani :) bu işe benim gibi kitle gücü olan birisinin öncü olması yeterli.

Biri demiş ki boş muhabbet "Sıfır aracı alıp üstüne 100k koyup satıyorlar sarı sitede. Ona engel olamayan buna mı engel olacak?" senin azıcık kafan çalışsa o aracın noterde ilandakinden düşük fiyatla yazıldığını bilir yani o da resmi bir evrak, ama sen daha araç satışının nasıl ilerlediğini bilmeyip bunu araç satışı ile bir tutacak zekadasın.

Bitti arkadaşlar bitti, deprem yardımları birincil konum bu zor günler bitsin yakında faliyetlere başlayacağım o sistemleri alıp satamayacaksınız.
Alakası yok hocam. Daha yeni sıfır egea aldım bana maliyeti 380. Şuan sarı sitede en düşük fiyatla satılan ikinci el 480. Hepsini geçtim bayiler zaten üzerine koyarak satıyor. Bayon almaya gittim liste fiyatı 450 ama istenen 550 direk bayiden. İçine ekstradan bir parça koyuyor ve satıyor kimse de engel olamıyor. İstemiyorsan almazsin deniyor. Serbest piyasada en fazla tavsiye edilen fiyat söylenebilir.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom