Neler Yeni

👁️Abdullah Hacıgül Böyle Sistem Gelirmi👁️

hayriye

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Hayriye
Bir sistem videosunda stok soğutucu işlemcinin sıcağınının ekran kartına vurduğuna iddia ediyor eğer kule tipi takarsak ekran kartının 5 derece daha düşebileceğini söylüyor tabi ki o da tahmini konuşuyor videoda belirtiyor ama çekelim bir ara diyor. Çekmiyor zaten o kadar farkettirmesi de imkansız gibi bir şey sonuçta işlemci 80 dereceyi görse bile ekran kartını etki edeceğini sanmıyorum sonuçta o metal blok 80 olmuyor onun içindeki ufacık bir çekirdek 80 derece oluyor mantıken geçersiz ama çekip deneyebilirdi :D acaba etkisiz olduğunu bildiği için mi çekmedi

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir sistem videosunda stok soğutucu işlemcinin sıcağınının ekran kartına vurduğuna iddia ediyor eğer kule tipi takarsak ekran kartının 5 derece daha düşebileceğini söylüyor tabi ki o da tahmini konuşuyor videoda belirtiyor ama çekelim bir ara diyor. Çekmiyor zaten o kadar farkettirmesi de imkansız gibi bir şey sonuçta işlemci 80 dereceyi görse bile ekran kartını etki edeceğini sanmıyorum sonuçta o metal blok 80 olmuyor onun içindeki ufacık bir çekirdek 80 derece oluyor mantıken geçersiz ama çekip deneyebilirdi :D acaba etkisiz olduğunu bildiği için mi çekmedi
Bu soruna cevap verecek kişi @Abdullah Hacıgül 'dür hocam bir şey diyemem konuna gelirsek ya yoğunluğu çok yada bir tık fevri bu durumda bende emin değilim farklı planları var sanırım onunla uğraşıyor bundan ötürü zaman bulamıyor olabilir belki

Son düzenleme:

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Hiç mi kafanız çalışmıyor anlamıyorum stok soğutucu iyi bir kule tipi soğutucuya göre cpuya +20 derece sıcaklık koyabilir bu da kasa içinde yüksek sıcaklığa çıkan bir blok anlamına gelir doğalgaz peteği hesabı kasa içindeki sıcaklığı arttırır ekran kartının sıcaklığını da doğrudan etkiler çünkü ekran kartı soğutmayı kasa içindeki hava ile yapar. Şu basit mantığı anlayamayıp nasıl hayatta kalabiliyorsun anlamıyorum.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,128
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Monitör almaya ne gerek var?

hayriye

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Hayriye
Hiç mi kafanız çalışmıyor anlamıyorum stok soğutucu iyi bir kule tipi soğutucuya göre cpuya +20 derece sıcaklık koyabilir bu da kasa içinde yüksek sıcaklığa çıkan bir blok anlamına gelir doğalgaz peteği hesabı kasa içindeki sıcaklığı arttırır ekran kartının sıcaklığını da doğrudan etkiler çünkü ekran kartı soğutmayı kasa içindeki hava ile yapar. Şu basit mantığı anlayamayıp nasıl hayatta kalabiliyorsun anlamıyorum.
Sen bu fevrilikle bu cevaplarla bu bilgiyle çok bu şekilde zirvede durmazsın. Düzgünce yazdım bence farketmez diye. İşlemci 80 derece olabilir ama ekran kartının gpusuna giden o 80 derece değil dağılmış ısı. Kendin de biliyorsun o soğutucu yüzey 80 derece olmuyor içindeki işlemci çekirdeği 80 derece oluyor. Ve tekrar ediyorum bence olmaz diyorum olsa da olmasa da çek dene sonuçta çekecem dedin. Kimse dediğin olmadığı için seni asmayacak benim dediğim doğru diye benim yoluma güller dökmeyecek.

Adam akıllı cevap vermeyi öğren ben bilgisayar toplamayı senden öğrendim, ama insanlıkla medeniyetle hiç alakan

grasdiyas

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,253
İsim
mustafa can
kasaya bağlı ancak uzun süre oyun oynayınca yavaştan kasa içi ısınmaya başlıyor diğer bileşenler ram anakart ekran kartı vss fazladan ısınmaya başlıyor kule fan sıcak havayı kasaya dağıtmıyor egoz fanında tahliyesi sağlanıyor

5600x kullanıyorum stock fan ısısı kasa camının nerdeyse her yerini ısıtmaya başlıyor ama kasadan kasya değişir ısı değerlerini kontrol etmedim ama fark ettiğini düşünüyorum yinede

hayriye

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Hayriye
kasaya bağlı ancak uzun süre oyun oynayınca yavaştan kasa içi ısınmaya başlıyor diğer bileşenler ram anakart ekran kartı vss fazladan ısınmaya başlıyor kule fan sıcak havayı kasaya dağıtmıyor egoz fanında tahliyesi sağlanıyor

5600x kullanıyorum stock fan ısısı kasa camının nerdeyse her yerini ısıtmaya başlıyor ama kasadan kasya değişir ısı değerlerini kontrol etmedim ama fark ettiğini düşünüyorum yinede
Daha önce denemedim ama hem kule tipi hem stok soğutucu kullandım bir fark görmedim ekran kartının fan rpm i bile oynamadı uzun sürede illaki farkeder ama ben 5 derece gibi büyük bir farkın olacağını düşünmüyorum kule tipi soğutucu direkt temas ettiği yeri bile 10 bilemedik 15 derece farkettiriyor. Değişsin değişmesin benim değinmek istediğim konu bu değildi aslında olay ezbere konuşmak ve saygısızlık

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Sen bu fevrilikle bu cevaplarla bu bilgiyle çok bu şekilde zirvede durmazsın. Düzgünce yazdım bence farketmez diye. İşlemci 80 derece olabilir ama ekran kartının gpusuna giden o 80 derece değil dağılmış ısı. Kendin de biliyorsun o soğutucu yüzey 80 derece olmuyor içindeki işlemci çekirdeği 80 derece oluyor. Ve tekrar ediyorum bence olmaz diyorum olsa da olmasa da çek dene sonuçta çekecem dedin. Kimse dediğin olmadığı için seni asmayacak benim dediğim doğru diye benim yoluma güller dökmeyecek.

Adam akıllı cevap vermeyi öğren ben bilgisayar toplamayı senden öğrendim, ama insanlıkla medeniyetle hiç alakan
Abicim kes, laftan anlamayana üstüne saygısızlık yapana anladığı dilden konuşuyorum 12 senedir bu işi yapıyorum senin boş lak lak yaptığını 20 sene önce deneyimledim. Gelmiş bana yok o çekirdek sıcaklığı zart zurt kime neyin aklını veriyorsun? ukalalığınızda bir yere kadar. Çekirdek ne kadar ısınırsa bloktaki sıcaklıkta o kadar artar küçük alanın yüzey sıcaklığı ile büyük alanın yüzey sıcaklığı aynı değildir gerçi sana anlatsam ne anlatmasam ne sana inan diye bir şey anlatmıyorum gerçek bir şeyi anlatıyorum inanmıyorsan yallah yürü seviyesiz seviyesiz yok zirvede kalmazsın falan gibi ezik cümlelerini al git.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
937,683
Üyeler
147,401
Son üye
adil_mesut
Top Bottom