Neler Yeni

ACER NİTRO 5 3070Tİ VS ACER NİTRO 5 4060

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
muhammed emin ÇELİK
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda bir laptop alacağım bu 2 model arasında kaldım:
https://www.hepsiburada.com/acer-ni...ilir-bilgisayar-nh-qgley-002-pm-HBC00004DG339
3070 Ti laptop kas gücü olarak 4070 ile eş değer yakın zamanda çıkacak olan FSR 3.0 ve frame generation teknolojisi ile çok yüksek bir performans sağlayacak ve son olrak 16 GB RAM eklemesi daha yapılırsa mükemmel olacak ben böyle düşünüyorum.

Abdullah abi bununla ilgili bir video yapmıştı CPU ısı değerleri 85 üzerine çıkmamış hemen geri 80 derecelere inmiştir. GPU75 derecelerde seyretmiştir.

İkinci model budur 4060.

hangisini tavsiye edersiniz

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
3070 Ti model bence. FSR 3.0 teknoloji farkını halledecektir.

arturo

80+ Silver
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda bir laptop alacağım bu 2 model arasında kaldım:
https://www.hepsiburada.com/acer-ni...ilir-bilgisayar-nh-qgley-002-pm-HBC00004DG339
3070 Ti laptop kas gücü olarak 4070 ile eş değer yakın zamanda çıkacak olan FSR 3.0 ve frame generation teknolojisi ile çok yüksek bir performans sağlayacak ve son olrak 16 GB RAM eklemesi daha yapılırsa mükemmel olacak ben böyle düşünüyorum.

Abdullah abi bununla ilgili bir video yapmıştı CPU ısı değerleri 85 üzerine çıkmamış hemen geri 80 derecelere inmiştir. GPU75 derecelerde seyretmiştir.

İkinci model budur 4060.

3070ti.

İkinci model budur 4060.

soruların varsa sor ben 2 aydır acer predator 3070 ti kullanıyorum

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,081
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
3070 ti tabi ki.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Recep Kotan
4060lı modelini aldım ben ve aldıktan sonra Amazondan sonra indirim görünce bian iade etmeyi düşündüm fakat uzun vadeli düşünüyorsan 4060ı tercih etmeni tavsiye ederim çünkü ileride neredeyse çoğu oyun dlls 3 veya daha yenisi çıkarsa ona sahip olacak ha ama diyorsan dlss ile işim gücüm yok 3070ti tercih edebilirsin. Şunuda eklemek istiyorum bilgisayarı cyberpunkda full zorlamama rağmen bana mısın demedi hafif eğimli altlıkla kullandım maksimum fan, performans modu + odada klima çalışıyordu 24 derecede çoğu yerde 60-70 arası kaldı bir defa geçti 70i ve klavye tuşlarında sıcaklığı hissettirmiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
muhammed emin ÇELİK
4060lı modelini aldım ben ve aldıktan sonra Amazondan sonra indirim görünce bian iade etmeyi düşündüm fakat uzun vadeli düşünüyorsan 4060ı tercih etmeni tavsiye ederim çünkü ileride neredeyse çoğu oyun dlls 3 veya daha yenisi çıkarsa ona sahip olacak ha ama diyorsan dlss ile işim gücüm yok 3070ti tercih edebilirsin. Şunuda eklemek istiyorum bilgisayarı cyberpunkda full zorlamama rağmen bana mısın demedi hafif eğimli altlıkla kullandım maksimum fan, performans modu + odada klima çalışıyordu 24 derecede çoğu yerde 60-70 arası kaldı bir defa geçti 70i ve klavye tuşlarında sıcaklığı hissettirmiyor.
ısınma ve işlemcide trotthle var mı veya herhangi bir performans düşüklüğü

yagizd2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Yağız DERELİ
-Eski konuyu hortlattım kusura bakmayın ama sizin laptop'dan almayı düşünüyorum, bu nedenle yardımınızı rica edecektim.
-Sıcaklık değerlerinde hiçbir problem olmadığını belirtmişsiniz ki belirttiğiniz değerler gerçekten laptop için çok güzel değeler, ancak bu sıcaklık değerlerini aldığı anlık watt tüketimleri nedir? Cyberpunk'da ultra ve low ayarlar için ayrı ayrı bakma imkanınız var mı? Veya God of War, AC valhalla vb. hem işlemci hem ekran kartı yoran herhangi bir oyunda test etmeniz mümkün mü acaba? Şimdiden çok teşekkürler .

- Bu soruyu sorma sebebim de; Jarrod's Tech kanalında aynı laptop'ın rtx 3060 (140W)'lı versiyonu ile yaptığı testlerde, ekran kartı yük altındayken işlemcinin 21 watt civarında limitlediğinden bahsetmiş. Aynı durum 4060'lı versiyonlarında hala devam ediyor mu merak ettim. Ediyorsa almaktan vazgeçeceğim.

Ekler

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    768.2 KB · Hit: 34
Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,875
Üyeler
156,536