Neler Yeni

Acer Nitro 5 Düşük Fps Sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Talha Kürşat Özdemir
Arkadaşlar elimde acer nitro 5 an515-55 modeli var i7 10750h ve rtx2060 ekran kartııyla beraber tek slot 16 gb ram 512 gb ssd barındırıyor ancak valorant cs go gibi fps oyunlarında max 160 min 75 fps lerde geziniyor. ayrıca 96 derecelere kadar da çıkıyor. Yardımcı olursanız sevinirim

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,142
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
96 derece çok yüksek bir değer. Uzun süredir yapmadıysan macun yenileme ve temizleme (genel bakım) yapmanı öneririm ayrıca laptop soğutucu ile kullanırsan da faydası olduğunu göreceksin. Sıcaklık arttığı zaman bilgisayar zarar görmemek için frekans değerlerini düşürür bu da beraberinde fps'yi geriye çeker.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Talha Kürşat Özdemir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
96 derece çok yüksek bir değer. Uzun süredir yapmadıysan macun yenileme ve temizleme (genel bakım) yapmanı öneririm ayrıca laptop soğutucu ile kullanırsan da faydası olduğunu göreceksin. Sıcaklık arttığı zaman bilgisayar zarar görmemek için frekans değerlerini düşürür bu da beraberinde fps'yi geriye çeker.
İlk aldığım zamanlardada sıcaklık değerleri çok farklı değildi macunla alakalı olduğunu düşünmüyorum internette araştırdım dün biraz ancak kesin bilgiler olmamakla beraber mux switch yok ve bu da sanırım ekranı çalıştıran kısma daha fazla yük bindiriyor ve darboğaza sebep oluyormuş ama bundan hem emin değilim hemde eğer böyleyse ne yapmam lazım daha alt sistemdeki kuzenim 350-400 seviyelerinde fps alırken benim alamamam can sıkıyor.

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,142
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
İlk aldığım zamanlardada sıcaklık değerleri çok farklı değildi macunla alakalı olduğunu düşünmüyorum internette araştırdım dün biraz ancak kesin bilgiler olmamakla beraber mux switch yok ve bu da sanırım ekranı çalıştıran kısma daha fazla yük bindiriyor ve darboğaza sebep oluyormuş ama bundan hem emin değilim hemde eğer böyleyse ne yapmam lazım daha alt sistemdeki kuzenim 350-400 seviyelerinde fps alırken benim alamamam can sıkıyor.
mux switch yüzünden yaptığını düşünüyorsan windows ayarlarında valorantı yüksek performansa alman gerekiyor.
Win ayarlar>sistem>Ekran>Grafik bölümünde göz at tuşuna bastıktan sonra valorant gta 5 ne oynuyorsan artık onu seç ve yüksek performans yazan seçeneği tıkla. Bunu yaptığın zaman windows o oyunda dahili gpu kullanmak yerine RTX 2060 ekran kartını kullanacaktır. Bunun yanında sıcaklık değerleri aldığın günden beri öyleyse uzun vadeli kullanımda sıkıntıya sebep olabilir acilinden laptop soğutucu almanı öneririm. Eğer hiç almaya gücün yoksa laptopun alt kısmı boş kalacak şekilde yerden yükselterek daha iyi soğutma sağlayabilirsin örneğin kenar kısımlarına telefon kutusu koyup yerden yüksekliğini arttırmak gibi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Talha Kürşat Özdemir
mux switch yüzünden yaptığını düşünüyorsan windows ayarlarında valorantı yüksek performansa alman gerekiyor.
Win ayarlar>sistem>Ekran>Grafik bölümünde göz at tuşuna bastıktan sonra valorant gta 5 ne oynuyorsan artık onu seç ve yüksek performans yazan seçeneği tıkla. Bunu yaptığın zaman windows o oyunda dahili gpu kullanmak yerine RTX 2060 ekran kartını kullanacaktır. Bunun yanında sıcaklık değerleri aldığın günden beri öyleyse uzun vadeli kullanımda sıkıntıya sebep olabilir acilinden laptop soğutucu almanı öneririm. Eğer hiç almaya gücün yoksa laptopun alt kısmı boş kalacak şekilde yerden yükselterek daha iyi soğutma sağlayabilirsin örneğin kenar kısımlarına telefon kutusu koyup yerden yüksekliğini arttırmak gibi
dediğini yaptım ama değişen bir şey olmadı hocam

Hermitus

80+ Bronze
bence tek slot ramden kaynaklı. benim model de acer i5 10300h 1660ti 16 gb ram tek slot cs gibi oyunlarda 100-140 arası fps alıyorum genelde.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Talha Kürşat Özdemir
bence tek slot ramden kaynaklı. benim model de acer i5 10300h 1660ti 16 gb ram tek slot cs gibi oyunlarda 100-140 arası fps alıyorum genelde.
internette yaklaşık 3 video izledim ram upgrade'i yapan ancak çok büyük farklar görünmüyor nitro 5 te yaklaşık 3-15 fps depişimi oluyor bence sorun başka bi yerde

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
İSTANBUL ANKARA
Hocam düzeltebildiniz mi aynı sorun bende de var ben çözümü harici bir ekrana bağlayarak giderdim o zaman sadece ekran kartından görüntü veriyor aynı sorundan ben de şikayetçiyim sanki ekran kartı düşük gereksinimli oyunlarda hiç çalışmıyor gibi hatta fotoğrafını da koyayım ekran kartında uygulama çalışıyor ama bağlı ekran gözükmüyor ancak harici bir ekran bağladığımda o gözüküyor fotoğraf 10 dk lık valorant oynamaya ait ve ekran kartı neredeyse hiç çalışmıyor

Ekler

• 1691758909839.png
    1691758909839.png
    935.4 KB · Hit: 151
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,689
Üyeler
141,474
Son üye