Neler Yeni

Çözüldü✓ Acer Nitro 5 Isınma sorunu

smtkrsll

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Samet Karslı
Abdullah'ın geçenlerde videosunu attığı acer nitro 5 3070ti laptop ı aldım. İşlemci %1-5 arası kullanımdayken 85 dereceleri görüyor. Bios, chipset vs bütün güncellemeleri yaptım ama bir çözüm bulamadım. Daha oyunlarda denemedim bile. Isıyı nasıl düşürebilirim. Konu hakkında önerisi olan var mı ?

Ryzen 7 6800H RTX3070Ti​

Ekler

• resim_2023-09-03_172133468.png
    resim_2023-09-03_172133468.png
    173.5 KB · Hit: 467

flancy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Furkan
Abdullah'ın geçenlerde videosunu attığı acer nitro 5 3070ti laptop ı aldım. İşlemci %1-5 arası kullanımdayken 85 dereceleri görüyor. Bios, chipset vs bütün güncellemeleri yaptım ama bir çözüm bulamadım. Daha oyunlarda denemedim bile. Isıyı nasıl düşürebilirim. Konu hakkında önerisi olan var mı ?

Ryzen 7 6800H RTX3070Ti​

İade etmeyi düşünüyor musunuz ?
Ben de aynı modeli aldım daha cihaz gelmeden pişman oldum

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Abdulaziz Onas
açıkçası çok ısınıyor gibi durmuyor normal ben de acer nitro 5 kullanıyorum cod oynarken 95 derecelere çıkıyor

keremk1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
kerem kocaman

Ryzen 7 6800H RTX3070Ti​

bende 6600h rtx3050 95w olan model var boşta 40-45 derece oyunlarda 85 geçmiyor ama çok çabuk tozlanıyor ve fanlar toz dolduğu için neredeyse 1.5 ayda bir temizliyorum temizlemesem boşta 75 dereceleri görüyor

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,981
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Gayet normal, ısınma sorunu yok bu modelde. Bir önceki seriye göre donanımların termal limitini değiştirmişler sadece.

smtkrsll

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Samet Karslı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
açıkçası çok ısınıyor gibi durmuyor normal ben de acer nitro 5 kullanıyorum cod oynarken 95 derecelere çıkıyor
Nasıl yani 95 derece çok yüksek değil mi? FPS drop yemiyor musunuz ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gayet normal, ısınma sorunu yok bu modelde. Bir önceki seriye göre donanımların termal limitini değiştirmişler sadece.
Abdullah'ın attığı videodaki laptop ile aynı laptop hocam. Ama sıcaklık değerleri uyuşmuyor bir sorun mu var acaba diyerekten konu açma gereği duydum.

bende 6600h rtx3050 95w olan model var boşta 40-45 derece oyunlarda 85 geçmiyor ama çok çabuk tozlanıyor ve fanlar toz dolduğu için neredeyse 1.5 ayda bir temizliyorum temizlemesem boşta 75 dereceleri görüyor
Stres testi yaptım 85 dereceyi geçmedi fakat boştayken de aynı sıcaklıklarda olmasına takıldım. Turbo mod falan açık değil.

İade etmeyi düşünüyor musunuz ?
Ben de aynı modeli aldım daha cihaz gelmeden pişman oldum
Biraz daha test etmeyi düşünüyorum. Boştayken yine bu sıcaklıklarda çalışmaya devam ederse servise göndermeyi düşünüyorum.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,981
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Stres testi yaptım 85 dereceyi geçmedi fakat boştayken de aynı sıcaklıklarda olmasına takıldım. Turbo mod falan açık değil.

Arka planda virüs taraması yapıyor olabilir. İşlemci boşta değil yani.

smtkrsll

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Samet Karslı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunu çözdüm. Gelişmiş güç ayarları işlemci güç yönetimi kısmında işlemci agresif mod da çalışıyormuş. Onu kapatınca sıcaklıklar normal değerlere düştü.

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
606
İsim
Mete C. E.
Sorunu çözdüm. Gelişmiş güç ayarları işlemci güç yönetimi kısmında işlemci agresif mod da çalışıyormuş. Onu kapatınca sıcaklıklar normal değerlere düştü.
Onu kapatınca fps dibi boyluyor.

Top Bottom