Neler Yeni

Acer Nitro 5 sıcaklık değerleri

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Baran
Arkadaşlar merhaba 3 hafta önce i7 12650h ve rtx 4060ı olan bir laptop aldım. Oyun performansından memnunum fakat sıcaklıklar hakkında bir bilgim olmadığından sormak istedim. Cyberpunk oynarken işlemci sıcaklığım 82 83 derece iken gpu sıcaklığım 86 87 derece. %100 çalışıyor gpu. Sıcaklık değerleri nasıl? Başkalarına soruyorum kimisi normal sıkıntı yok diyor kimisi çok yüksek iade et diyor kafam baya karıştı.

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
548
İsim
ozan başaran
sıcaklıklar normal, ekran kartını msi afterburner üzerinden undervoltlayın 78-79 dereceye sabitlersiniz işlemcinizide acerin yazılımından undervoltlayın onu da 75-76 derecelere sabitlersiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Baran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sıcaklıklar normal, ekran kartını msi afterburner üzerinden undervoltlayın 78-79 dereceye sabitlersiniz işlemcinizide acerin yazılımından undervoltlayın onu da 75-76 derecelere sabitlersiniz
undervolt yaparsam performans kaybı yaşamam mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet A.
Laptop standı kullanıyor musunuz, yani laptopun alt kısmı zeminden yüksek mi, rahat hava alıyor mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Baran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Laptop standı kullanıyor musunuz, yani laptopun alt kısmı zeminden yüksek mi, rahat hava alıyor mu?
hayır normal masada kullanıyorum. arka 2 silikona silgi koyarak yerden yükselttiğimde sıcaklık hem gpu hem cpu için 3 4 derece düştü fakat laptop kasası zarar görür belki diye tekrar kaldırdım silgileri
Mesaj otomatik birleştirildi:

hayır undervoltu laptopunuzu optimize eden bir şey gibi düşünebilirsiniz. maksimum 1-2 fps kaybedersiniz ama karşılığında sıcaklıkları 7 8 derece düşürebilirsiniz
çok teşekkür ederim hemen araştırıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet A.
hayır normal masada kullanıyorum. arka 2 silikona silgi koyarak yerden yükselttiğimde sıcaklık hem gpu hem cpu için 3 4 derece düştü fakat laptop kasası zarar görür belki diye tekrar kaldırdım silgileri
Mesaj otomatik birleştirildi:

çok teşekkür ederim hemen araştırıyorum
Bu şekil bir stand almanı tavsiye ederim, bariz bir düşüş olur. Çok da maliyetli bir şey değil.

Ekler

• IMG_0597.jpg
    IMG_0597.jpg
    451.8 KB · Hit: 7

y.emre.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Yunus Emre Acar
hayır undervoltu laptopunuzu optimize eden bir şey gibi düşünebilirsiniz. maksimum 1-2 fps kaybedersiniz ama karşılığında sıcaklıkları 7 8 derece düşürebilirsiniz
Peki nasıl yapılıyor hocam aynı bilgisayar bende de var çünkü

Top Bottom