Neler Yeni

Yardım Acer Nitro 5 vs ASUS ROG STRIX G15

liveria

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yigit
Bütçe
28500
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Bahri Karakoç
Rog strix öneririm, malzeme kalitesi iyi ve işlemcide sıvı metal macun var diye biliyorum

liveria

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yigit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki diğer özellikler için hocam?

GRDL

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Mehmet Gürdal
Hiç düşünmeyin ROG'Yi alin.
G15te daha iyi ekran, daha kaliteli kasa ve daha premium bir ürün deneyimi var.
Nitro5 sadece cpuda kazanıyor ki o da burun farkı ile. O paraya g15 çok daha iyi olacaktır. Eğer Adobe programları ile fazla uğraşmıyorsaniz nitronun bir anlamı yok.

liveria

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yigit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hiç düşünmeyin ROG'Yi alin.
G15te daha iyi ekran, daha kaliteli kasa ve daha premium bir ürün deneyimi var.
Nitro5 sadece cpuda kazanıyor ki o da burun farkı ile. O paraya g15 çok daha iyi olacaktır. Eğer Adobe programları ile fazla uğraşmıyorsaniz nitronun bir anlamı yok.
Çoğu kişi Intel daha iyi diyor bu bilgisayar da oyun oynanacak ve arada iş falan uygun mu diyorsunuz? Ama rog için redditte çok olumsuz yorum vardi ısınma sorunları gibi doğru mu?

TİTAN.

80+ Platinum
Merhaba bütçem 28.500 TL Max 30k Acer Nitro 5 ile ASUS ROG Strıx G15 arasında kaldım.

Gerek kasa kalitesi gerekse ekran kartı farkı 3060 Max-P 130W vs 3060 Max Q 140W sizce hangisini almalıyım ve neden?

Sizce bunlara yıl başına doğru indirim gelir mi?
Benim amacım bir defa alayım uzun bir süre kullanayim şeklinde. Buna göre öneri verirseniz çok sevinirim.
Bunlar arasından asus ama değer mi 26kya lenovo legion vardı 3060 mux switchli işlemcisi düşüktü sadece ryzen 5 5600h ama siz bilirsiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
abuzittin
rog 2021 modelini 1 yıl kullandım. kağıt üstünde çok iyi duruyor olabilir ama öyle değil malesef. gereksiz boşta ısınıyor klavye tuşları soyuluyor daha 1. ayda. ben acer alıcam onda karar kıldım. benm görüşüm bu şekil tabi 2022 belki daha iyidir bilinmez

Hexacore

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Mehmet
Merhaba bütçem 28.500 TL Max 30k Acer Nitro 5 ile ASUS ROG Strıx G15 arasında kaldım.

Gerek kasa kalitesi gerekse ekran kartı farkı 3060 Max-P 130W vs 3060 Max Q 140W sizce hangisini almalıyım ve neden?

Sizce bunlara yıl başına doğru indirim gelir mi?
Benim amacım bir defa alayım uzun bir süre kullanayim şeklinde. Buna göre öneri verirseniz çok sevinirim.
Ekran tazeleme oranı olarak asus alman daha iyi olur özellikle cs valo tarzı oyunlarda

GRDL

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Mehmet Gürdal
Çoğu kişi Intel daha iyi diyor bu bilgisayar da oyun oynanacak ve arada iş falan uygun mu diyorsunuz? Ama rog için redditte çok olumsuz yorum vardi ısınma sorunları gibi doğru mu?
Isınma sorunu her marka ve modelde olabiliyor; ya termal macunda sıkıntı oluyor ya da fanlarda.
Ama en çok gözden kaçan sorun driver-BIOS güncellemeleri. Fazla kafanıza takmayın; laptop ilk geldiğinde dikkatlice kurulumunu yapın ve güncel olduğundan emin olun. Eğer bir sorun çıkarsa değişim talep edebilirsiniz; teknik olarak garanti kapsamında olur.
Bir diğer arkadaş yorumunda belirtmiş; asus modellerinde can sıkan bir klavye sorunu var; boya çıkabiliyor; membran bir koruyucu alabilirsiniz bunun için.

AhmetN

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,694
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Uzay-Bilim, Müzik
Bence rog alın kalite anlamında çok önde yakınınızda mağaza falan varsa gidip karşılaştırın hissiyatı

Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Bahri Karakoç
Hocam bu seviyede herhangi bir sistem seni zaten üzmeyecektir. Burada olay ergonomiye ve rahatlığa geliyor. Ben acer nitro 5 kullanan biriyim ve gayet memnunum. Fakat bu iki laptop arasında kalacak olsam rog strix alırdım. Çünkü daha premium, daha sağlam bir laptop. O sıvı metal macun olayı da çok güzel bir özellik. Arkadaşım Rog kullanıyor ben de oradan biliyorum kullandığımdan değil :D Performans kısmına gelmiyorum çünkü attığın iki laptop da zaten performans yönünden üzmeyecek laptoplar.

edit: sırf acerin teknik servisi yüzünden bile rog alınır. Asus'un teknik servisi acer'a göre çok daha ilgililer.

Top Bottom