Neler Yeni

🔥İndirim Acer Nitro RTX4050'li 1TB'li Laptop 25,499TL🔥

NZXT

80+ Bronze
Eğer gerçekten 4K IPS monitörden yaziyorsan ve tn çok kötü değil diyorsan, harbiden senden cahili yok

Sözde o kadar deneyimi boşuna yasamissin o zaman. Cahil demiyim de boş insan diyim.

Neyse uzatma artık.
Ben sen gibi baba parası yemedim zamanında kardeşim, kaç yaşında adamım ağır konuşmak istemiyorum sana. Kendim çalıştım, kendim aldım. Ve ''Cahil'' ithamını büyüğüne takamazsın. Adabına takın kardeşim, yoksa şutlanırsın burdan. Kendini bir şey sanma bence, 4K IPS gül gibi monitörümden yazıyorum ve TN kullandığım zamanlarımdan dağlar dağlar fark yok. Çözünürlük ve renk doygunluğu haricinde. Adabına takılmanı öneririm sana yoksa ben öğretmek zorunda kalıcam sana adabını. Madem baban verememiş ben verebilirim sana. Liseye giden youtubedan panel nediri felan öğrenmişsindir anca bilgisayar başında. En kötüsünden en iyisine kadar sistemlerim oldu. Gittim tamircilerde çalıştım, onca cihazların BİOS'unu inceledim. Monitör arızalarıyla uğraştım yıllarca, çocuksun senle uğraşmayacağım, gerekli cezayı ben değil yöneticiler verir zaten.

Son düzenleme:

dakika91

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Selami kaplan
Ben siz gibi baba parası yemedim zamanında kardeşim, kaç yaşında adamım ağır konuşmak istemiyorum sana. Kendim çalıştım, kendim aldım. Ve ''Cahil'' ithamını büyüğüne takamazsın. Adabına takın kardeşim, yoksa şutlanırsın burdan. Kendini bir şey sanma bence, 4K IPS gül gibi monitörümden yazıyorum ve TN kullandığım zamanlarımdan dağlar dağlar fark yok. Çözünürlük ve renk doygunluğu haricinde. Adabına takılmanı öneririm sana yoksa ben öğretmek zorunda kalıcam sana adabını. Madem baban verememiş ben verebilirim sana. Liseye giden youtubedan panel nediri felan öğrenmişsindir anca bilgisayar başında. En kötüsünden en iyisine kadar sistemlerim oldu. Gittim tamircilerde çalıştım, onca cihazların BİOS'unu inceledim. Monitör arızalarıyla uğraştım yıllarca, çocuksun senle uğraşmayacağım, gerekli cezayı ben değil yöneticiler verir zaten.

Yaw kardeşim hadi işine ya. Bir türkü tutturmussun gidiyorsun.

Dünyada GAMING LAPTOP diye bir tabir var, biliyorsun dimi.

Kalkmis laptopta oyun oynanmaz diyosun, masaüstü al diyorsun bir de. Te Allah'ım ya, ne günlere kaldık.

NZXT

80+ Bronze

Kalkmis laptopta oyun oynanmaz diyosun, masaüstü al diyorsun bir de. Te Allah'ım ya, ne günlere kaldık.
Al gaming laptopunu oyna 90 derecede bakalım, tabi beynin bunu düşünmeye yetmezse bir şey diyemem. Tabi ışıklı cihaz herşeyi açar kafasındasınız. Turbox felan alın trendyoldan sonrada mavi ekran yiyin bol bol. Işıklıya turbox sistemler gaming felan iyi kandırmışlar seni abicim. Böylelerin forumda yeri olmaması lazım, gerçekten çocuk kitle çok fazla şu forumda. Hem '' Gaming laptopta oyun oynanmaz'' diye bir şey demedim, bu lafları nereden uyduruyosunuz anlamadım, 6-10 saat oyun oynayan adamın laptopla işi olmaz dedim lafı saptırmayın.

Son düzenleme:

Garbajosa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
270
İsim
Kenan Çelik
Ben siz gibi baba parası yemedim zamanında kardeşim, kaç yaşında adamım ağır konuşmak istemiyorum sana. Kendim çalıştım, kendim aldım. Ve ''Cahil'' ithamını büyüğüne takamazsın. Adabına takın kardeşim, yoksa şutlanırsın burdan. Kendini bir şey sanma bence, 4K IPS gül gibi monitörümden yazıyorum ve TN kullandığım zamanlarımdan dağlar dağlar fark yok. Çözünürlük ve renk doygunluğu haricinde. Adabına takılmanı öneririm sana yoksa ben öğretmek zorunda kalıcam sana adabını. Madem baban verememiş ben verebilirim sana. Liseye giden youtubedan panel nediri felan öğrenmişsindir anca bilgisayar başında. En kötüsünden en iyisine kadar sistemlerim oldu. Gittim tamircilerde çalıştım, onca cihazların BİOS'unu inceledim. Monitör arızalarıyla uğraştım yıllarca, çocuksun senle uğraşmayacağım, gerekli cezayı ben değil yöneticiler verir zaten.
Bende de 4k ips 32” aorus monitör var. Size katılıyorum. 20li yaşlarımın sonuna kadar hep tn panel kullandım. Şuan şükür gayet iyi bir panelim var ve dediğiniz gibi arada dağlar fark yok.
Ayrıca evet laptop ile oyun oynanmaz

dakika91

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Selami kaplan
Hocam siz de guzel bilgiler paylasmissiniz elbette ve hepimiz isterdik ki mesela zephyrus falan alabilelim en azindan ama onemli olan butce. Paramiz cikismazsa guzel panele ekrana falan sahip laptoplar alamayiz.

Sizin benzer butcede farkli dusunulebilecek oneriniz varsa ama duymak isterim. Veya yuksek butcede.

Yaw hocam kızdığım nokta, arkadaş diyor ki OLED mı olsun? Kimse oled olsun demedi ki?

Tn paneller parlaklığı zaten 220 nit. 220 başlangıç seviyesi, bu laptop 250 nit. Kimse 350-400-500 istemiyor ama en kötü 300 olmalıydı.

45 NTSC bu laptop, ama 56 srgb denk geliyor, normalde 67 srgb filan denk gelir 45 NTSC.

Kontrast en az 1000 olmalı, ki 1400-1500 e kadar çıkan var. Bu laptop 700. İşte leş yapan bu. Google Chrome simgesini dahi masaüstünde soluk görürsün.

Yoksa mesela thinkpadlerin tamamı 45 ntsc ekran. Ama en azından 300 nit ve 1000 kontrast.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Al gaming laptopunu oyna 90 derecede bakalım, tabi beynin bunu düşünmeye yetmezse bir şey diyemem. Tabi ışıklı cihaz herşeyi açar kafasındasınız. Turbox felan alın trendyoldan sonrada mavi ekran yiyin bol bol. Işıklıya turbox sistemler gaming felan iyi kandırmışlar seni abicim. Böylelerin forumda yeri olmaması lazım, gerçekten çocuk kitle çok fazla şu forumda. Hem '' Gaming laptopta oyun oynanmaz'' diye bir şey demedim, bu lafları nereden uyduruyosunuz anlamadım, 6-10 saat oyun oynayan adamın laptopla işi olmaz dedim lafı saptırmayın.

La harbiden cahilsin, ne diyim ki..

Nerenden uyduruyon, 6-10 saat diye, yoksa salladin mı yine.

2.si herkesin büyük evi odası o masayı kasayı monitörü koyacak yeri olmayabilir.

3.su, adam öğrenci olabilir, yurtlarda kalabilir vs.

4.su, 6-10 saat için lenovoya asusa filan mesaj at, neden 4090 koyuyorsunuz laptopa, gereksiz olduğunu onlara açıkla.

Kardeşim yanlış anlama ama gerçekten cahilsin.

Son düzenleme:

NZXT

80+ Bronze
Yaw hocam kızdığım nokta, arkadaş diyor ki OLED mı olsun? Kimse oled olsun demedi ki?

Tn paneller parlaklığı zaten 220 nit. 220 başlangıç seviyesi, bu laptop 250 nit. Kimse 350-400-500 istemiyor ama en kötü 300 olmalıydı.

45 NTSC bu laptop, ama 56 srgb denk geliyor, normalde 67 srgb filan denk gelir 45 NTSC.

Kontrast en az 1000 olmalı, ki 1400-1500 e kadar çıkan var. Bu laptop 700. İşte leş yapan bu. Google Chrome simgesini dahi masaüstünde soluk görürsün.

Yoksa mesela thinkpadlerin tamamı 45 ntsc ekran. Ama en azından 300 nit ve 1000 kontrast.

La harbiden cahilsin, ne diyim ki..

Nerenden uyduruyon, 6-10 saat diye, yoksa salladin mı yine.

2.si herkesin büyük evi odası o masayı kasayı monitörü koyacak yeri olmayabilir.

3.su, adam öğrenci olabilir, yurtlarda kalabilir vs.

4.su, 6-10 saat için lenovoya asusa filan mesaj at, neden 4090 koyuyorsunuz laptopa, gereksiz olduğunu onlara açıkla.

Kardeşim yanlış anlama ama gerçekten cahilsin.
Al bak bakalım kankam neremden sallıyomuşum
1710871678681.png

@Mehmet Yılmaz şu çoluk çocuğu alın şu forumdan, tek bildiği şey cahil demek. Bunlarla daha fazla uğraşamıcam tatile felan çıkarsana şunu.
Ne anlatıyor belirli değil, alttan almaya çalıştım sabrım taşmak üzere ceza felan verde bir kendine gelsin. Yarın okulun var kardeşim zaman kaybetme git dersine çalış sen abicim erken kalkacaksın yarın @dakika91. Bu arada bana cahil diyorsun ya laptopun displayine ''Monitör'' mü diyorsun. Asıl kara cahil senmişsin, 15.6 inçlik ekrana monitör nasıl diyebiliyorsun ?

Son düzenleme:

inkodes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
369
İsim
Muhammed Fehim Yazıcı
geçen bitane iyi panelli 4060lı bi laptop vardı heralde 50k mıydı neydi kesin onu kullanıyodur bu arkadaş nasıl seviyorsa panelini

• Beğen
Reaksiyonlar: NZXT

NZXT

80+ Bronze
geçen bitane iyi panelli 4060lı bi laptop vardı heralde 50k mıydı neydi kesin onu kullanıyodur bu arkadaş nasıl seviyorsa panelini
Bu arkadaş herhalde uzayda yıldızları felan izlemek istiyor laptop paneliyle. Nasıl bir panel bekliyorsa ufacık kasalı laptoplardan. Şu yaş sınırı gelsin diye anket açıcam şu foruma, insanları toxicliyorlar.

cancelenter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
703
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Web yazılım geliştirmeleri

Laptopta ben daha çok zevk alıyorum yattığım yerden kucağımda oynuyorum. Masaüstü bu zevki vermez bile

dakika91

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Selami kaplan
Uygunsuz Dil
Laptopta ben daha çok zevk alıyorum yattığım yerden kucağımda oynuyorum. Masaüstü bu zevki vermez bile

Gel de bunu yukarıdaki yasin veledine anlat. Her şeyin ihtiyaçlar doğrultusunda ortaya çıktığını anlat ama nerde..

Bu yasin veledi, fikri çok ilmi yok kesiminden.

IMG_20240320_144323.jpg

Amazondan alınmış herhangi bir yorum, Acer markasına ait bir laptop.

Yasin veledi, tn panel kullandım çok güzel dedi ya la. Senin hayat kaliten yerlerdeyse biz ne yapalım dimi 🤣🤣

LAPTOP

Benim laptop bu kardeşim. %100 SRGB, 165 HZ, 10 bit panel. 14 bin liraya almıştım o zaman.

Şu an lenovo tarafında piyasada, 3060 dahil ve üstü hiçbir modelinde %100 SRGB yok. Çünkü laptoptaki en büyük maliyet paneldir.

3050'li iyi panelli bir laptop, 4050 hatta 4060 lı kötü panele sahip bir laptoptan daha pahalıdır. Piyasada bir sürü örneği var.

Son düzenleme:

NZXT

80+ Bronze
Gel de bunu yukarıdaki yasin veledine anlat. Her şeyin ihtiyaçlar doğrultusunda ortaya çıktığını anlat ama nerde..

Bu yasin veledi, fikri çok ilmi yok kesiminden.

Alıntıyı görüntüle
Amazondan alınmış herhangi bir yorum, Acer markasına ait bir laptop.

Yasin veledi, tn panel kullandım çok güzel dedi ya la. Senin hayat kaliten yerlerdeyse biz ne yapalım dimi 🤣🤣

LAPTOP

Benim laptop bu kardeşim. %100 SRGB, 165 HZ, 10 bit panel. 14 bin liraya almıştım o zaman.

Şu an lenovo tarafında piyasada, 3060 dahil ve üstü hiçbir modelinde %100 SRGB yok. Çünkü laptoptaki en büyük maliyet paneldir.

3050'li iyi panelli bir laptop, 4050 hatta 4060 lı kötü panele sahip bir laptoptan daha pahalıdır. Piyasada bir sürü örneği var.
Beni bilen bilir, ortaokuldaki çocuklara gel bunu anlat. Ben sana cevap vermicem kardeşim kudurmaya devam edebilirsin. Kaç yaşında adamım sizin gibi çoluk çocukla uğraşamam, git terbiyeni sorumsuz babandan al. Allahın aşkına şu foruma yaş sınırı gelsin, sövmemek için kendimi zor tutuyorum bir yetkilide okumaz mı şu mesajları @Emre Zengin

Yorumlarda cahillik buram buram kokuyor. Milletin fakirlikten göz zevki bile kalmamış. 144 Hz ips panel olsun taştan olsun diyorlar. Ulan kullan bir 400 500 nitlik %100 SRGB kaliteli panelli bir laptop o zaman görürüm ben o suratını. Acer nitro 16 aldık yeni 400 nit %100 SRGB li kaliteli bir IPS panel koymuşlar. Dün akşam son parlaklıkta inceledim o kadar güzel ki ekranı 250 300 nitlik laptoplar benim için artık tamamen bitmiştir. Abi biraz kendinize saygınız olsun biraz zevkiniz olsun ya.

NZXT

80+ Bronze
Yorumlarda cahillik buram buram kokuyor. Milletin fakirlikten göz zevki bile kalmamış. 144 Hz ips panel olsun taştan olsun diyorlar. Ulan kullan bir 400 500 nitlik %100 SRGB kaliteli panelli bir laptop o zaman görürüm ben o suratını. Acer nitro 16 aldık yeni 400 nit %100 SRGB li kaliteli bir IPS panel koymuşlar. Dün akşam son parlaklıkta inceledim o kadar güzel ki ekranı 250 300 nitlik laptoplar benim için artık tamamen bitmiştir. Abi biraz kendinize saygınız olsun biraz zevkiniz olsun ya.
Merak etme kardeşim seni satın alabilecek kadar param var, bu konuda sıkıntın olmasın. Anneniz sizi evinizde emzirirken ben soğuklarda tamircilerde çalıştım. Yıllarca monitör tamirleriyle uğraştım, çok fazla deneyimim oldu, çok fazla cihaz elime geçti. 4K IPS gül gibi monitörden yazıyorum bunu, TN'e iyi diyen yok, ama çok kötü olduğunu kimse bana söyleyemez. Lise çıkışındaki sivilcesi yeni çıkmış ergenlerden farkınız yok gözümde. Bırakında toxiclemeyin insanları. Fotoşopla uğraşmayan biri için şu ekran işini abartmanın manası yok. Gidin dersinize felan çalışın, niye vakit kaybediyorsunuz. Çocuk kitle çok fazla şu forumda, ondan sevmiyorum şu forumu. Size acıdığımdan üzerinize gitmiyorum, gitsem kalbiniz kırılır felan ağlarsınız abiniz yaşınızdaki adamım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,560
Üyeler
141,988
Son üye
slrumi
Top Bottom