Neler Yeni

Öneri Acer XV272 / Lenovo G24-20 / AOC 24G2SPU / ASUS TUF VG249Q1A SİZCE HANGİSİ?

edizzier

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ümit Edis
Ne aldıysan bana da söyle bende aynısından alıcam galiba ben 27-20 modelini alacaktım ama 3060 ti ekran kartı için 24 daha uygun gibi
Hocam g24-20 almayı düşünüyorum da içimden bir ses AOC 24G2SPU bekle diyor stoğa. Pivot 90° özelliği ve stand özellikleri (sağa sola aşağı yukarı) olsun/USB port olsun/ renk doygunluğu ve paneli olsun her türlü çekici yapmışlar ve fiyatı idealdi tek sıkıntı satıcısı yok bu ürünün. Öyle tadımlık mı ürettiler ne yaptılar anlamadım. Oklar ısrarla G24-20yi gösteriyor. Kullananlar varsa 90° pivot açısı var mıdır?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bekleyebilirseniz Omen 25i'de indirim bekleyebilirsiniz, Amazon'da indirime çok giriyor.
Hocam bu da gayet hoş ama keşke stand için biraz özellik ekleselerdi. En azından yükseklik ayarlama vs.

Son düzenleme:

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,415
İsim
Yusuf
Merhaba arkadaşlar, var olan ASUS VX238 60 Hz 1 ms monitörümü sattım. Kasa bileşenlerim i5 12400F işlemcili 3070 Ti ekran kartlı bir sistem. Gönül isterdi 2K'lık bir monitör alayım ancak bütçeden ötürü 1080p yenileme hızı yüksek tepkime hızı 0.5 veya 1 ms ve renkleri güzel veren (IPS) bir monitör arıyorum. 4 monitöre denk geldim ancak aşırı kararsız kaldım.

1. Acer XV272S (27" 1080p olmasından tereddüt ediyorum piksel vs. Ancak bir yandan da uzun süre monitör almayacağım için büyük ekran olmasının da artı olacağını düşünmüyor değilim.)
2. Lenovo G24-20 (Her forumda mutlaka övülen bir monitör)
3. AOC 24G2SPU (İnceleme videosundan çok etkilendim USB port/tasarım/pivot ancak tek satan site var sinerji memnun olmadığım takdirde yada ölü piksel vs iade veya değişim olur mu bilemiyorum o yüzden riske giremedim. Lakin gönlüm bu monitörde gibi <3)
4. Asus TUF VG249Q1A (G24-20 ile aynı kefe gibi değil gibi anlayamadım. Markayı kullandığım için severim ama almışken "iyi ki bunu almışım" dedirtmez diye çekiniyorum)

Fikirlerinize/önerilerinize açığım ve şimdiden teşekkür ederim.
Not:Bütçem maksimum 4000 civarları.
asus tuf ve acer şuan önümde kullanıyorum. asus tuf daha kullanıcı dostu bir monitör yapmış al rahat et monitörü gibi, ama acer renk ayarı istiyor biraz tüketici olarak kastırıyor renkleri sen ayarlıyorsun vs vs ve asus gibi ayarları profil profil bir kaç adet kaydedeyim oyunda farklı gündelik farklı kullanayım dediğinde acer 1 adet kaydettirirken asusta 4 adet tanımlayabiliyorsun.

edizzier

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ümit Edis
asus tuf ve acer şuan önümde kullanıyorum. asus tuf daha kullanıcı dostu bir monitör yapmış al rahat et monitörü gibi, ama acer renk ayarı istiyor biraz tüketici olarak kastırıyor renkleri sen ayarlıyorsun vs vs ve asus gibi ayarları profil profil bir kaç adet kaydedeyim oyunda farklı gündelik farklı kullanayım dediğinde acer 1 adet kaydettirirken asusta 4 adet tanımlayabiliyorsun.
Sanırım o ikisini eliyorum 😊

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,415
İsim
Yusuf
Sanırım o ikisini eliyorum 😊
elenmelik monitörler değil gayet iyi ikisinden de çok memnunum. acer 240hz olduğu için oyunlarda acer kullanıyorum, hem oyun hemde gündelik kullanım renk edit tasarım iş gibi kullanımlarda asus tufu tercih ediyorum. asus çift yönlü bi monitör ama acer biraz daha gaming tarafta bir monitör.

Berke8687

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Berke
Hocam g24-20 almayı düşünüyorum da içimden bir ses AOC 24G2SPU bekle diyor stoğa. Pivot 90° özelliği ve stand özellikleri (sağa sola aşağı yukarı) olsun/USB port olsun/ renk doygunluğu ve paneli olsun her türlü çekici yapmışlar ve fiyatı idealdi tek sıkıntı satıcısı yok bu ürünün. Öyle tadımlık mı ürettiler ne yaptılar anlamadım. Oklar ısrarla G24-20yi gösteriyor. Kullananlar varsa 90° pivot açısı var mıdır?

Hocam bu da gayet hoş ama keşke stand için biraz özellik ekleselerdi. En azından yükseklik ayarlama vs.
Bekleyelim belki çıkar g24-20 de ölü piksel falan çıkmıyormuş öyle okumuştum

edizzier

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ümit Edis
elenmelik monitörler değil gayet iyi ikisinden de çok memnunum. acer 240hz olduğu için oyunlarda acer kullanıyorum, hem oyun hemde gündelik kullanım renk edit tasarım iş gibi kullanımlarda asus tufu tercih ediyorum. asus çift yönlü bi monitör ama acer biraz daha gaming tarafta bir monitör.
Bana da dediğiniz gibi hem gaming hem de gündelik hayat için her türlü tatmin edecek monitör lazım. Asus tufla başladım ancak aoc tam istediğim özellikleri karşılıyayazdı o da Sinerjiden çekindiğimden almadım ve stok bitti 😂

Takipteyim hocam, ancak g24-20'yi o kadar övüyorlar ki ben de ölü piksel okumuşsam arada kaynamıştır.

Berke8687

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Berke
Bunu alabilecek bütçem de var da kafam çok karışık
Bana da dediğiniz gibi hem gaming hem de gündelik hayat için her türlü tatmin edecek monitör lazım. Asus tufla başladım ancak aoc tam istediğim özellikleri karşılıyayazdı o da Sinerjiden çekindiğimden almadım ve stok bitti 😂

Takipteyim hocam

edizzier

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ümit Edis

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,872
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Lenovo G24-20 aldım 1 haftadır kullanıyorum çok iyi.

denizbulut

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
Deniz Bulut
Hocam çok fazla monitör almadan önce araştırdım dediğiniz tüm ürünleri de inceledim. F/P olarak şuan en güzel en sorunsuz G24-20. Yaklaşık 1.5 2 Haftadır kullanıyorum. Bir kaç eksiği var sadece benim gözümde birisi hoparlörü olmaması aslında bu çok büyük eksik değil çünkü attığınız ürünlerde de olanların ki de sadece hani ses çıksın diye konulmuş hoparlörler kaliteli ürünler değil. Bir diğeri ise sağ sol hareketi olmaması. Bu üründe yukarı aşağıya ve eğim hareketi var. Bu arada ayakları göründüğü kadar kaba değil. Dediğim gibi tavsiye ederim.

90°pivot özelliği var mıydı hocam?
Hayır yok

Berke8687

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Berke
Hocam çok fazla monitör almadan önce araştırdım dediğiniz tüm ürünleri de inceledim. F/P olarak şuan en güzel en sorunsuz G24-20. Yaklaşık 1.5 2 Haftadır kullanıyorum. Bir kaç eksiği var sadece benim gözümde birisi hoparlörü olmaması aslında bu çok büyük eksik değil çünkü attığınız ürünlerde de olanların ki de sadece hani ses çıksın diye konulmuş hoparlörler kaliteli ürünler değil. Bir diğeri ise sağ sol hareketi olmaması. Bu üründe yukarı aşağıya ve eğim hareketi var. Bu arada ayakları göründüğü kadar kaba değil. Dediğim gibi tavsiye ederim.
Sanırım bu mesajdan sonra siparişini geçicem nereden aldınız ölü piksel çıktı mı

Top Bottom