Neler Yeni

Çözüldü✓ ACİL! İşlemci Değişimi Sonrası Bilgisayar Açılmıyor!

JolTuna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Tuna
Biosu güncelledim arkadaşlar, şimdi eski işlemciyi takıp bir daha deniyorum.

emrergin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Emre Ergin
Biosu güncelledim arkadaşlar, şimdi eski işlemciyi takıp bir daha deniyorum.
olmazsa ramleri çıkar tak bir de bios pilini çıkarıp 5 dakika sonra tak
1 hafta önce aynısı geldi başıma

JolTuna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Tuna
olmazsa ramleri çıkar tak bir de bios pilini çıkarıp 5 dakika sonra tak
1 hafta önce aynısı geldi başıma
Geçmiş olsun hocam iyi ki çözebilmişsiniz şimdi benim korktuğum şey ben bu işlemciye para verdim doğal olarak. Dediğim gibi birkaç pininde hafif yamukluk vardı düzeltebildiğimi hafif düzelttim. Bildiğim üzere de işlemci yerine rahatça oturabildiği için çalıştığını düşünüyorum fakat umarım sorun işlemci ve pinlerinde değildir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi yeni işlemciyi taktıktan sonra tekrar Y bastım. Yine mavi ekran verdi. Bios pilini ve ramleri deneyeceğim

EnsSng

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Enes Süngüç
Hocam konuya geç kaldım. Bilgisayara gelen güç kablosunu çıkar ve kablo takılı değilken 1-2 kez açma tuşuna bas. Sonra ucu iletken bir tornavida al ve cmos pinleri (anakart modelini yazarak bulabilirsin diye umuyorum) bularak iki pinde birbirine deyecek şekilde dokundur. internetten nasıl cmos yapılır diye bakabilirsin. Bu biosu sıfırlayacaktır. Fotoğrafta alt kısımda cmos yazıyor orası cmos pinleri. (işaretli kısmı boşver)

Ekler

• s1.PNG
    s1.PNG
    36.4 KB · Hit: 11

JolTuna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Tuna
Hocam konuya geç kaldım. Bilgisayara gelen güç kablosunu çıkar ve kablo takılı değilken 1-2 kez açma tuşuna bas. Sonra ucu iletken bir tornavida al ve cmos pinleri (anakart modelini yazarak bulabilirsin diye umuyorum) bularak iki pinde birbirine deyecek şekilde dokundur. internetten nasıl cmos yapılır diye bakabilirsin. Bu biosu sıfırlayacaktır. Fotoğrafta alt kısımda cmos yazıyor orası cmos pinleri. (işaretli kısmı boşver)
Hocam eğer bu işlem sadece biosu sıfırlamaya yarıyorsa ben biosu zaten sıfırladım. Bunu yapmama gerek var mı?

Hocam eğer bu işlem sadece biosu sıfırlamaya yarıyorsa ben biosu zaten sıfırladım. Bunu yapmama gerek var mı?
Bios pilini çıkardım, 5 dakika civarı bekledim tekrar taktım. Ramleri çıkartıp silgiyle sildim ve tekrar yuvalarına oturttum.

Bios pilini çıkardım, 5 dakika civarı bekledim tekrar taktım. Ramleri çıkartıp silgiyle sildim ve tekrar yuvalarına oturttum.
Arkadaşlar yine mavi ekran ve bilgisayarınız düzgün başlatılamadı hatası alıyorum

Son düzenleme:

JolTuna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Tuna
Hocam var mı başka çözüm önerisi?

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,016
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Bios güncelledin mi

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,002
İsim
Batuhan Divrik
Bilgisayar açılır açılmaz mavi ekran mı veriyor ? Mavi ekranda hangi kod yazıyor ?

JolTuna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Tuna
Bios güncelledin mi
Bios güncel

Hocam başta yeniden başlatılacak diyor, ekte gösterdiğim gibi. Sonrasında aç kapa yapıyor kendini ve siyah ekranda kişisel bilgisayarınızda tanımlama yapılıyor diyor. Ondan sonra da diğer ekte gösterdiğim gibi otomatik onarım diyor.

Ekler

• 031D589B-0E7D-4690-A797-4F6EEE57A5EA.jpeg
    031D589B-0E7D-4690-A797-4F6EEE57A5EA.jpeg
    558.3 KB · Hit: 9
  • image.jpg
    image.jpg
    2.3 MB · Hit: 9

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,002
İsim
Batuhan Divrik
Bios güncel

Hocam başta yeniden başlatılacak diyor, ekte gösterdiğim gibi. Sonrasında aç kapa yapıyor kendini ve siyah ekranda kişisel bilgisayarınızda tanımlama yapılıyor diyor. Ondan sonra da diğer ekte gösterdiğim gibi otomatik onarım diyor.
Hocam tavsiyem format atmayı biliyorsanız PC'yi formatlamanız olacaktır. Genel de bu hata format sonrası düzeliyor. Denemenizde fayda var.

İnternette de sizin gibi işlemci değişimi sonrası mavi ekran yiyen biri formatla sorunu çözmüş.

JolTuna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Tuna
Hocam tavsiyem format atmayı biliyorsanız PC'yi formatlamanız olacaktır. Genel de bu hata format sonrası düzeliyor. Denemenizde fayda var.

İnternette de sizin gibi işlemci değişimi sonrası mavi ekran yiyen biri formatla sorunu çözmüş.
Mavi ekran kısmında bilgisayarı sıfırla seçeneği var. Sorunu çözecekse onu kullanabilirim, olur mu?

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,002
İsim
Batuhan Divrik
Mavi ekran kısmında bilgisayarı sıfırla seçeneği var. Sorunu çözecekse onu kullanabilirim, olur mu?
Tavsiye etmem hocam genel de sıfır temiz kurulum çözer. Oradaki sıfırlama seçeneği bir işe yaramıyor adam akıllı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,325
Üyeler
140,809
Son üye
freaqzer
Top Bottom