Neler Yeni

ADB ile Telefona Overclock Yapılabilir mi?

emo38

80+
Merhaba, ADB ile telefon işlemcime overclock yapabilir miyim? Yapılabiliyor ise hangi kodları kullanmalıyım?

emo38

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ne için oc yapmak istiyorsun
Sentetik test uygulamalarında (AnTuTu, 3D Mark vb.) uygulamalarda ne kadar yükseğe çıkabileceğimi görmek için. Her türlü fan, soğutucum var ısınmadan yana bir problemim olmayacak.

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
885
İsim
umut şahin
Sentetik test uygulamalarında (AnTuTu, 3D Mark vb.) uygulamalarda ne kadar yükseğe çıkabileceğimi görmek için. Her türlü fan, soğutucum var ısınmadan yana bir problemim olmayacak.
custom rom bulabilirsin acank tavsiye etmemçümkü çok sorun yaratır

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,084
İsim
Selim
Kernel kur onun dışı pek mümkün değil. Stock kernellerde yapabileceğin ayarlar da kısıtlı oluyor. sd636 1.8ghzyi 2.45ghzye çıkartmıştım tabi ısı ve performans sorunları yasatiyordu. 2.2 GHz stabildi çünkü sd636 sd660'in kısıtlanıp sunulmuş haliydi.

emo38

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
custom rom bulabilirsin acank tavsiye etmemçümkü çok sorun yaratır
Custom rom ile overclock yapılmıyor. Ayrıca kullandığım telefona özel custom rom bulunmuyor. Tek amacım ADB ile işlemciye hız aşırtma yapabilmek. Normalde magisk ile yamalardım telefonu ancak banka uygulamalarında ve gelecekki güncellemelerde ve güvenlik sorunları yaşamamak amaçlı root atmıyorum. ADB ile yapmanında mümkün olduğunu düşünüyorum ancak hiçbir yerde kodunu bulamadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kernel kur onun dışı pek mümkün değil. Stock kernellerde yapabileceğin ayarlar da kısıtlı oluyor.
ADB ile yapamam yani değil mi?

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,084
İsim
Selim
Custom rom ile overclock yapılmıyor. Ayrıca kullandığım telefona özel custom rom bulunmuyor. Tek amacım ADB ile işlemciye hız aşırtma yapabilmek. Normalde magisk ile yamalardım telefonu ancak banka uygulamalarında ve gelecekki güncellemelerde ve güvenlik sorunları yaşamamak amaçlı root atmıyorum. ADB ile yapmanında mümkün olduğunu düşünüyorum ancak hiçbir yerde kodunu bulamadım.

Root erişimi şart malesef.

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
885
İsim
umut şahin

anladım custom romlarda bir çok kez dikkat ettim frekanslar arttırılmış olarak denk geldi ancak root olmadan yapamazsınız

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,084
İsim
Selim
Ve her telefonda olmuyor o hız asirtmasi yanlış hatırlamıyorsam Xiaomi kernel kaynak kodlarını paylaştığı için yapılabiliyor. Diğerlerini bilmem.

emo38

80+
Ve her telefonda olmuyor o hız asirtmasi yanlış hatırlamıyorsam Xiaomi kernel kaynak kodlarını paylaştığı için yapılabiliyor. Diğerlerini bilmem.
Root varsa her telefona yapılıyor diye biliyorum bende. ADB ile yapılıp yapılmayacağını öğrenmek istemiştim sadece.

Top Bottom