Neler Yeni

🔥İndirim Adidas Courtblock Siyah 1240TL!

~helloworld

80+ Bronze
alt seviye ürün gibi duruyor

umtb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Bora
La ayakkabıyı rahat bırakın la her şey boykot satın telefonlarınızı, kapatın sosyal medyanızı, gidin cepheye lokal yardımlar sağlayın o zaman. A-Z'ye her şeyiniz boykot ürünü farkında değilsiniz hala.

Yetti gari.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şunda bile tartışma çıkaracak kadar aciz olmayın. Tepkinizi doğru yerlere yöneltin.
ben boykot yapmadığım için karışmıyorum lakin arkadaş boykot yazmış sadece belirtmiş ben takmıyorum deyip geçersiniz neden bu kadar yanıyorsunuz anlam veremiyorum düzene karşı çıkmak için kabuğuna kapanmak değil aksine doğru medya kullanımı ve ticari mallarda tepkiyi göstermek gerekir illa cepheye gitmek değil yani

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Ömer Gedik
ben boykot yapmadığım için karışmıyorum lakin arkadaş boykot yazmış sadece belirtmiş ben takmıyorum deyip geçersiniz neden bu kadar yanıyorsunuz anlam veremiyorum düzene karşı çıkmak için kabuğuna kapanmak değil aksine doğru medya kullanımı ve ticari mallarda tepkiyi göstermek gerekir illa cepheye gitmek değil yani
Abi siz iyi misiniz? Kimse senin boykot meraklısı olup olmadığını sormadı veya hangi tarafta olduğunu belirt demedi. Böyle gereksiz "ben boykot yapıyorum" gibi yorumları yazmaya ne gerek var? Kimse umursamıyor.

Owlore

80+
Boykot yanlış yapılıyor abi, boykot yapıyorsan kendin yaparsın sen oraya boykot yazınca millet "He la bak bu boykot ürünüymüş dur almiyim" demiyor. Yapan zaten araştırır neyin olup olmadığını, şunlar bana sırf mesaj olsun diye yazılmış mesaj gibi geliyor (ya da milleti gıcık etme çabası). Ama arkadaşın dediği gibi bence görmezden gelin geçin, siz gördükçe onlar devam eder. Boş tartışma çıkmış

RetaKen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Kerem Vahapoğlu
Abi siz iyi misiniz? Kimse senin boykot meraklısı olup olmadığını sormadı veya hangi tarafta olduğunu belirt demedi. Böyle gereksiz "ben boykot yapıyorum" gibi yorumları yazmaya ne gerek var? Kimse umursamıyor.
Baya umursamıyorki her boykot yazıldığında 1 2 sayfa kavga çıkıyor

StrangerIX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,064
İsim
Baran Kut
Hocam ben takmıyorum diye diye veya konuları bu şekilde geçirerek çok konu kapattık. Durmuyor iki taraf da yerinde. O onun aldığına diyor sen İsrail'e kurşun veriyorsun, öteki diyor sen Arap köpeğisin.

İkisi de bunu iPhone, Android cihaz veya yabancı parçalarla üretilmiş ithal "boykot" ürün kullanırken söylüyor. İkisi de bundan bihaber.

Doğru medya kullanımı demişsin. Doğru medya kullanımı yerel medya ile olur. Yerel medyayı desteklersin ve pazarlarsın. Nasıl bize yurtdışından ürün pazarlanabiliyorsa çokbilmişlik yapmayıp devletin de desteklemesi gerekir. İsrail ile ticaret yapmayan, dışarıya zorunlu bağlı olmayan bir devlet bunu yapabilirdi.

Ticari mallara gelirsek, evet, yerel ürün her zaman üstün tutulmalıdır ama gel görelim yerel ürünlerin çoğu GDO'lu, katkı maddeli, zararlı kimyasallar barındırıyor. 10-15 tane taş çatlasa düzgün firma var hakkıyla, emeğiyle çalışan. Genelde sizin gibilerin tabiriyle "gavur ürünü" ne hikmetse doğal malzemeler ile aynısını yapabiliyor.

Şimdi benim ikisinin de katkı sağladığını, bunun farkında olmadıklarını ve daha yapıcı desteklerde bulunmaları gerektiklerini söylemem yanıklık; sizin söylediğiniz gibi takmayıp geçmem, umursamamam doğru olan demi?

Sırf marifet olsun diye postların altına boykot yazanların boykot falan yaptığını düşünmüyorum. "Gavur" kolasını içip, "Gavur" telefonuyla, "Gavur" sosyal medya uygulamasında 4-5 saat takılıyordur.

İnsan gibi fikrini belirt.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayakkabı postunun altına bir ton yazı yazdırdınız bana. Bu millet bu eğitimle anca 5-6 merdiven çıkar, ondan sonra da ayağı takılır düşer 10 liralık kıytırık terliği yüzünden :kekw:

Malum ayakkabı fiyatları çok pahalı.

Ukhai

80+ Bronze
Bir ayakkabı indirimi bile niye bu kadar tartışıldı anlamadım kimse kimseye karışmasa sorun kalmaz. Boykot edenlere saygı duyarım bir şey demem ama poponuza giydiğiniz donun lastiği bile israilin sahip olduğu şirketler tarafından üretiliyor yani isterseniz önünüze gelen her şeyi boykot etmeye çalışın sadece %1'lik bir zarara uğratırsınız.

Etobaba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
845
İsim
Ertuğrul
Elden geldiğince boykot etmek mantıklı lakin denildiği gibi bir çok ürün ve mecra maalesef yahudi temelli. Irkçılık yapmadan insanı temelli bakabilmek için belli etik değerlere sahip olmak lazım. Maalesef yeni yetişen nesil aşırı hodbin, laf anlatmak güç.

yufuscuk

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
YUSUF BAĞRIYANIK
Bir ayakkabı indirimi bile niye bu kadar tartışıldı anlamadım kimse kimseye karışmasa sorun kalmaz. Boykot edenlere saygı duyarım bir şey demem ama poponuza giydiğiniz donun lastiği bile israilin sahip olduğu şirketler tarafından üretiliyor yani isterseniz önünüze gelen her şeyi boykot etmeye çalışın sadece %1'lik bir zarara uğratırsınız.
Boykot işe yaramasa bile en azından niyetini belli etmek için boykot edebilirsin ki ben boykot ediyorum ama sizin etmemenize bir şey diyemem saygıyla karşılarım tabii ki banane başkasından

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
988,517
Üyeler
156,346
Son üye
nbvcfg5768
Top Bottom