Neler Yeni

Adobe Premiere/Encoder'dan Render alırken ekran kartım max %50 kullanılıyor

nkrf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
furkan
Merhabalar, video editörüyüm yeni pc topladım daha hızlı render almak için fakat bilgisayar renderdayken ekran kartına hiç yük binmiyor resmen. Hiçbir yerde çözümünü bulamadım. CUDA vs. öyle şeylerin hepsini denedim, videonun codec'i ile oynadım ama bir türlü kullanmıyor. Nvidia denetim masasından da bi kaç ayar görüp denedim fakat onlarda olmuyor. Premiere ve Encoder'ın ayarlarından söz bile etmiyorum.
Bilgisayarım;
Asus TUF RTX 4070TI
R9 7900x
TridentZ 6000mhz 32gb
MSI B650 Tomahawk wifi
vs.vs.
Render alıyorken bir ss bırakıyorum.

Ekler

• MSIAfterburner_lYZVrIOQtn.png
    MSIAfterburner_lYZVrIOQtn.png
    49.6 KB · Hit: 29

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Premiere çıktılarında tam yük binmemesi normal olabilir. Dümdüz video çıktısı mı alıyorsunuz? Tool'lar ile eklediğiniz efektler vs. var mı? Ek olarak her çalışmada tam güç binmeyebilir doğal olarak.

Bir de ayarınız bu şekilde değil mi?
1677251078762.png

nkrf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
furkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Premiere çıktılarında tam yük binmemesi normal olabilir. Dümdüz video çıktısı mı alıyorsunuz? Tool'lar ile eklediğiniz efektler vs. var mı? Ek olarak her çalışmada tam güç binmeyebilir doğal olarak.

Bir de ayarınız bu şekilde değil mi?
Alıntıyı görüntüle
Evet ayarım böyle ve efekt kullanıyorum fakat bu kadar uzatacaklarını sanmıyorum. Ek olarak render'ım hala devam (6 saat oldu, 3 saat falan daha var) ediyor şu anda işlemcim %20'lerde ekran kartım %5-10 arası.
Not: 2k 60fps bir videoyu render alıyorum. 30 dakikada render almasını beklemiyorum ama 6 saatten fazla beklemek çok garip geliyor. Özellikle bu kadar güçlü bir sistemde bu kadar beklemek...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet ayarım böyle ve efekt kullanıyorum fakat bu kadar uzatacaklarını sanmıyorum. Ek olarak render'ım hala devam (6 saat oldu, 3 saat falan daha var) ediyor şu anda işlemcim %20'lerde ekran kartım %5-10 arası.
Not: 2k 60fps bir videoyu render alıyorum. 30 dakikada render almasını beklemiyorum ama 6 saatten fazla beklemek çok garip geliyor. Özellikle bu kadar güçlü bir sistemde bu kadar beklemek...
Çok fazla efekt yok bu arada kafa karışıklığı olmasın, sadece coloring ve s_flicker var.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Ram kullanım ayarlarına bakın. Ek olarak SSD modeliniz nedir?

Lgoyü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
672
İsim
Enes
Merhabalar, video editörüyüm yeni pc topladım daha hızlı render almak için fakat bilgisayar renderdayken ekran kartına hiç yük binmiyor resmen. Hiçbir yerde çözümünü bulamadım. CUDA vs. öyle şeylerin hepsini denedim, videonun codec'i ile oynadım ama bir türlü kullanmıyor. Nvidia denetim masasından da bi kaç ayar görüp denedim fakat onlarda olmuyor. Premiere ve Encoder'ın ayarlarından söz bile etmiyorum.
Bilgisayarım;
Asus TUF RTX 4070TI
R9 7900x
TridentZ 6000mhz 32gb
MSI B650 Tomahawk wifi
vs.vs.
Render alıyorken bir ss bırakıyorum.
Bende editorum after effectsde basıyorum s_timewarprgb bir sürü s_blurmocurvesler coloring ayarları benim pc patlicak gibi oluyo ya

Top Bottom