Neler Yeni

Adrenalin Sürümü (WHQL) 24.3.1 Sürüm Notları

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,463
İsim
oğuzhan ege
arkadaşlar yeni sürüm geldi deneyip ilerleyen zamanlarda diğer arkadaşları bilgilendirirseniz güzel olur.

Yeni Özelliğin Öne Çıkan Noktaları​

• Yeni Oyun Desteği​

• Ejderhanın Dogması 2
    • Horizon Yasak Batı™ Tam Sürüm
    • Karakol: Sonsuzluk Kuşatması
  • Genişletilmiş HYPR-Tune Desteği
    • Ejderhanın Dogması 2
    • Diablo® IV
    • Hayalet Koşucusu 2
    • İntihar Kadrosu: Adalet Birliği'ni öldür

Düzeltilen Sorunlar​

• Belirli oyunlar için AMD Fluid Motion Frames etkinleştirildikten sonra aralıklı olarak aşırı mikro takılmalar yaşanabilir.
  • AMD Radeon™ RX 7900 serisi GPU'larda HELLDIVERS™ 2 oynatılırken yaşanan aralıklı sürücü zaman aşımı veya uygulama çökmesinde iyileştirme.
  • Radeon™ RX 7000 serisi GPU'larda Starcraft II™ oynatılırken aralıklı uygulama çökmesi veya sürücü zaman aşımı gözlemlenebilir.
  • Radeon™ RX 6800 gibi bazı AMD Grafik Ürünlerinde DirectX 12 API ile World of Warcraft oynarken ilk yükleme sürelerini azaltmaya yönelik iyileştirmeler.
  • Dying Light 2 Stay Human: Reloaded Edition'ı Radeon™ Boost ve Raytracing etkinken oynarken mor bozulma gözlemlenebilir.
  • Cossacks 3 oynarken bazı karakterler görünmez görünebilir veya dokuları eksik olabilir.
  • Belirli kapalı ortamlarda Space Engineers oynarken ışıkların titreştiği gözlemlenebilir.
  • Maksimum bellek ayarlama sınırı, AMD Radeon™ RX 7900 GRE grafik ürünlerinde hatalı şekilde bildirilebilir.
  • Vurgulu karakterler içeren Windows kullanıcı adları için gölgelendiriciyi önbelleğe alma işlemi başarısız olabilir.
  • FPS performans ölçümü, oyun simge durumuna küçültülmüşken değerleri hatalı şekilde bildirebilir.
  • Bazı hibrit grafik sistemlerinde Adobe Premiere Pro'da GPU Hızlandırma eksik/gri olabilir.
  • Topaz AI'da bazı DirectML iş yükleri kullanılırken performans düşüşü gözlemlenebilir.

Bilinen Sorunlar​

• Radeon™ RX 7900 XTX gibi bazı AMD Grafik Ürünlerinde çift monitör kurulumlarında HELLDIVERS™ 2 oynatılırken aralıklı sürücü zaman aşımı veya uygulama çökmesi yaşanabilir.
  • Radeon™ RX 6000 serisi GPU'larda Lords of the Fallen oynarken ve belirli alanlara girerken aralıklı uygulama çökmeleri gözlemlenebilir. [24.4.1 için hedeflenen çözüm]
  • Radeon™ RX 6800 gibi bazı AMD Grafik Ürünlerinde SnowRunner oynarken belirli çamurlu ortamlarda yapay yapılar görünebilir. [24.4.1 için hedeflenen çözünürlük]
  • AMD SmartAccess Video, Parsec Sanal Ekran Sürücüsünün yüklü olduğu bazı sistemlerde yanlışlıkla "Kullanılabilir" olarak bildirilebilir. [24.5.1 için hedeflenen çözüm]
  • AMD Yazılımı: Adrenalin Sürümü'ndeki AV1 codec bileşenini kullanarak kayıt yaparken ses ve video zaman zaman senkronize olmayabilir. [3. çeyrek için hedeflenen çözüm]

oliveforge99

80+ Silver
Kimse fark etmedi herhalde. 6700xt ve 6800 ile teste başladım. Olumlu ya da olumsuz güncelleme belirteceğim

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,463
İsim
oğuzhan ege
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ensar

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,125
İsim
Ensar
6650 XT kullanıyorum, yeni yükledim. Şimdilik bir sorun göremedim.

Strangersupuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
260
İsim
Omer Faruk
Rx6800 ile kullanıyorum niyeyse arada garip bir şekilde fan açıyor chrome'da gezerken, onun dışında bir değişiklik fark etmedim.

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
İlk defa güncelleştirmeden sonra kart kafayı yemedi. AMD'den beklenmedik bir başarı. :)

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,463
İsim
oğuzhan ege

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
güncelledikten sonra oyunlara girince kısa bi süre kasma o oluyor onumu kastettin acaba :D

Evet. Üstelik bir sefer girince de değil. Düzelmesi için üç dört defa girmem gerekiyor. Gerekiyordu. :)

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,463
İsim
oğuzhan ege

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Evet doğru şaşırtıcı her oyuna girerdim bende düzelsin diye 🤣

Bende kitlendiği oluyordu basbayağı. Yani Alt + F4 yapmadan mümkün değil oyundan çıkabileyim. O yüzden şimdiden başladım her oyuna girmeye. :D 21. YY'da düştüğümüz duruma bak. :D

oliveforge99

80+ Silver
Kimse fark etmedi herhalde. 6700xt ve 6800 ile teste başladım. Olumlu ya da olumsuz güncelleme belirteceğim
Güncel hala kullanıyorum. Bana problem yaşatmadı denemek isteyen olursa. Sadece ilk güncelleyince shader cache sıfırladığım için kısa bir süre drop oldu o kadar.

shaco27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
eyyüb
evet arkadaşlar 04.04.2024 te nvidian amd geçiş yapmış bulunmaktayım 3080 to 7900xt tek bir defa ufak siyah ekran yedim şuan test aşamasındayım.
aramıza katılan yeni arkadaşlara wattman mavi ekran yarışmasında başarılar diliyorum :D
kafa yok yine geldik amd sevdamızdan.

atomic heard nvidia fps drop vardı bu arada amd sorunsuz bu konuda.​

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,463
İsim
oğuzhan ege
evet arkadaşlar 04.04.2024 te nvidian amd geçiş yapmış bulunmaktayım 3080 to 7900xt tek bir defa ufak siyah ekran yedim şuan test aşamasındayım.
aramıza katılan yeni arkadaşlara wattman mavi ekran yarışmasında başarılar diliyorum :D
kafa yok yine geldik amd sevdamızdan.

atomic heard nvidia fps drop vardı bu arada amd sorunsuz bu konuda.​

ben şahsen amd seçme tercihim ekran kartı ayarlarındaki tasarım ve daha ucuz olup daha çok performans vermesi ndvia daha ucuz olsa daha çok performans verse ayarlar bölümü xp gibi gözüktüğü için gene almam şahsen.

burası hoşuma gidiyor.

1712265080175.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,691
Üyeler
140,682
Son üye
xPuuL
Top Bottom