Neler Yeni

agalar lütfen cevaplayın EKRAN KARTI

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Useless

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Burak K.
Uygun Olmayan Konu Başlığı
1721509284951.png
benim sistemim bu şekilde battlefield v oynuyorum ekran kartı 80 derece oluyor youtube'da baktığımda onların ekran kartı max 60 derece falan oluyor değerleri neden benimki bu kadar yüksek işlemci de %70 falan kullanıyor bazı oyunlarda %90-95 arası kullanıyor?

YazılımKafa

80+ Silver
Alıntıyı görüntülebenim sistemim bu şekilde battlefield v oynuyorum ekran kartı 80 derece oluyor youtube'da baktığımda onların ekran kartı max 60 derece falan oluyor değerleri neden benimki bu kadar yüksek işlemci de %70 falan kullanıyor bazı oyunlarda %90-95 arası kullanıyor?
İzlediğin videolardaki laptop seninkiyle aynı model mi? Modele göre soğutma değişir. Ayrıca termal macun eskidiyse , fanlar vs temiz değilse daha çok ısınır

Useless

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Burak K.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İzlediğin videolardaki laptop seninkiyle aynı model mi? Modele göre soğutma değişir. Ayrıca termal macun eskidiyse , fanlar vs temiz değilse daha çok ısınır
ben masaüstünde oynuyorum kral onlar laptopdan mı çekiyordu? pcyi alalı 1.5 yıl falan oldu macunlar eskimiş olabilir bilmiyorum ama fanlarını temizliyorum sık sık

Starlex

80+ Bronze
Alıntıyı görüntülebenim sistemim bu şekilde battlefield v oynuyorum ekran kartı 80 derece oluyor youtube'da baktığımda onların ekran kartı max 60 derece falan oluyor değerleri neden benimki bu kadar yüksek işlemci de %70 falan kullanıyor bazı oyunlarda %90-95 arası kullanıyor?
Macun yenile fanları temizle laptopsa normal
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben masaüstünde oynuyorum kral onlar laptopdan mı çekiyordu? pcyi alalı 1.5 yıl falan oldu macunlar eskimiş olabilir bilmiyorum ama fanlarını temizliyorum sık sık
Macunu bi yenile sen

anschluss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet
Dostum iki farklı laptop'un ekran kartı herzaman aynı değildir watt değerleri frekansları vs. Çok şey dğişir.. ayrıca muhtemelen sıcak bir memlekette az hava alan bir mekanda oynuyorsundur diye tahmin ediyorum..
Ayrıca iç temizliğidr yapmak çok mühim..

WOYAC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
sefa mert
fanlarını temizle kaliteli macun ve thermal pad kullan birazda olsun soğur

Useless

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Burak K.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdilerde mi 80 oluyor yoksa hep mi öyleydi
önceden 70 75 arası gidip geliyordu havalar çok ısınmaya başlayınca 80den aşağı düşmüyor ama sadece hava sıcaklığından dolayı bu kadar olduğunu sanmıyorum ondan sordum

Starlex

80+ Bronze

YazılımKafa

80+ Silver
Pardon sürekli laptop konusuna girmekten bi an laptop sandım. Masaüstünde de kasaya göre sıcaklık fark ediyor. Kasa modeli, fan sayısı, kullanılan soğutma ürünleri , odanın kaç derece olduğu gibi pek çok faktör var. İncelemelerde genelde daha düşük sıcaklık oluyor. Örneğin benim 90 derece gördüğüm cihaz incelemede 75 80 görüyor. Adam incelemeyi 25 derece klimalı yerde çekiyor. Benim odam 40 dereceden sıcak. Aynı çıkmaması oldukça normal

Starlex

80+ Bronze
önceden 70 75 arası gidip geliyordu havalar çok ısınmaya başlayınca 80den aşağı düşmüyor ama sadece hava sıcaklığından dolayı bu kadar olduğunu sanmıyorum ondan sordum
Odada klima varsa aç öyle dene

Useless

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Burak K.
Dostum iki farklı laptop'un ekran kartı herzaman aynı değildir watt değerleri frekansları vs. Çok şey dğişir.. ayrıca muhtemelen sıcak bir memlekette az hava alan bir mekanda oynuyorsundur diye tahmin ediyorum..
doğru tahmin peki bi şey sorucam 4060 ti kullanan arkadaşım var onunda odası sıcak kliması vs yok ama onunki 40 derece civarında ısınıyormuş o karta göre normal mi yani benimkinin bu kadar ısınıp onunkinin ısınmaması
Mesaj otomatik birleştirildi:

Odada klima varsa aç öyle dene
maalesef yok hacı camlar açık ama çok esmiyor da

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom