Neler Yeni

agalar lütfen cevaplayın EKRAN KARTI

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Bünyamina

80+ Gold
Herkes sormuş cevap vermemişsin laptopsa on numara değerler. Endişelecek bir şey yok. Hatta sevinebilirsin. Sıcaklıkların çok iyi.
Masaüstüyse yine iyi sayılabilir. 30 35 derece oda sıcaklığında bu sıcaklık normal sayılabilir.

Useless

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Burak K.
Pardon sürekli laptop konusuna girmekten bi an laptop sandım. Masaüstünde de kasaya göre sıcaklık fark ediyor. Kasa modeli, fan sayısı, kullanılan soğutma ürünleri , odanın kaç derece olduğu gibi pek çok faktör var. İncelemelerde genelde daha düşük sıcaklık oluyor. Örneğin benim 90 derece gördüğüm cihaz incelemede 75 80 görüyor. Adam incelemeyi 25 derece klimalı yerde çekiyor. Benim odam 40 dereceden sıcak. Aynı çıkmaması oldukça normal
sorun yok yani değil mi evet oda sıcak klima vs yok kasada 3 tane fan var bir de işlemcinin üzerinde kendi fanı var başka da yok

chorci

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
chorci
doğru tahmin peki bi şey sorucam 4060 ti kullanan arkadaşım var onunda odası sıcak kliması vs yok ama onunki 40 derece civarında ısınıyormuş o karta göre normal mi yani benimkinin bu kadar ısınıp onunkinin ısınmaması
Mesaj otomatik birleştirildi:

maalesef yok hacı camlar açık ama çok esmiyor da
valla bendede 1660s var 80 derece oluyo buyuk oyunlarda klimali ortamda

Starlex

80+ Bronze
doğru tahmin peki bi şey sorucam 4060 ti kullanan arkadaşım var onunda odası sıcak kliması vs yok ama onunki 40 derece civarında ısınıyormuş o karta göre normal mi yani benimkinin bu kadar ısınıp onunkinin ısınmaması

maalesef yok hacı camlar açık ama çok esmiyor da
Nerdesinki sen antalyamı hataymı adanamı o kadar fark ettirecek kartın fanlarını sök metal yerin tozunu fanların tozunu iyice al mx4 de sür mis

AntremanKoçuMünir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Ali
Hocam Türkiye kavruluyor. Kule tipi soğutucu ve iyi denilecek bir soğutmaya sahip kasa olmasına rağmen boşta 35-40 derecelerde genel olarak sistem çalışıyor. Akşama doğru cihazı açmaya özen gösteriyorum daha serin takılıyorum.

Useless

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Burak K.
söylediğin markaların termal padleri var mı yoksa ayrı markalarda mı satılıyor?

Nerdesinki sen antalyamı hataymı adanamı o kadar fark ettirecek kartın fanlarını sök metal yerin tozunu fanların tozunu iyice al mx4 de sür mis
istanbuldayım şu an bile hava 27 derece

YazılımKafa

80+ Silver
sorun yok yani değil mi evet oda sıcak klima vs yok kasada 3 tane fan var bir de işlemcinin üzerinde kendi fanı var başka da yok
Sorun yok. Daha düşük olması daha iyi ama 80 dert değil

Bünyamina

80+ Gold
laptop değil masaüstü kullanıyorum endişelenmeli miyim?
Ben 7600 aldım. Bugün kullabmaya başladım. Bu kart bile 77 78 dereceyi görüyor. İnan hava çok sıcak yazın 65 70 arasında çalışır benim kart. Seninde 70 derece civarında. Değerlerin aşırı yüksek değil. Ellemek istemezsen böyle de kullanabilirsin bir şey olmaz.

AlevFırtınası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Alev Fırtınası
Kasanın tozlarını temizleyebildiğin kadar temizle. Bir de kasa mesh mi ve 1 egzoz fanı + 3 kasa fanı var mı? Ekran kartı modelin ne ( marka model olarak )?

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
271
İsim
Gorkem Yavuz
Alıntıyı görüntülebenim sistemim bu şekilde battlefield v oynuyorum ekran kartı 80 derece oluyor youtube'da baktığımda onların ekran kartı max 60 derece falan oluyor değerleri neden benimki bu kadar yüksek işlemci de %70 falan kullanıyor bazı oyunlarda %90-95 arası kullanıyor?
Oyunlarda ayarların ne? Grafikler düşükse işlemci kullanımı artar. Ha söylim ben BF5'i ultra ayarlarda oynuyorum, üstüne üstlük resolution u %100 den %110 yada %120 ye çektim, 210fps ile falan oynuyordum sanırım. İşlemci kullanımlarım %100 çözünürlükte %100 hep aynıydı. %110 yada %120 ye çektiğimde %86-%100 arası değişiyordu ama daha çok %94-100 falandı. Bende geri %100 e çektim. Nvidia fazla ısınıyor knk.

Ben 7600 aldım. Bugün kullabmaya başladım. Bu kart bile 77 78 dereceyi görüyor. İnan hava çok sıcak yazın 65 70 arasında çalışır benim kart. Seninde 70 derece civarında. Değerlerin aşırı yüksek değil. Ellemek istemezsen böyle de kullanabilirsin bir şey olmaz.
Bende rx6700 var max 68 derece. Uzun süre ağır grafikli oyun oynarsam max 71 oluyor ama çok nadir.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom