Neler Yeni

Aile Ruh Sağlığı Sorunları Nasıl Ateizme Sürüklüyor

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Her ne olursa olsun Ateist olan birisi sırf zoruna gittiği için, zor geldiği için kimsenin yargılamadığı özgür bir dünya olarak düşündüğü için böyle bir saçmalığa tutulmuştur. Özendiği Avrupaya zamanında avrupalılar müslümanlardan bilgi öğrenmek için kıçını yırtıyordu :D

• Beğen
Reaksiyonlar: cici

duayen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Attila Timur
bizim toplum bir konuda hemfikirse ben o fikirden koşarak kaçarım, mutlaka yanlıştır.

Az biraz sakin

80+ Bronze
Din denilen olgu kişiye özgü değildir. Burada bir kere yanlışsınız. Kendinize doğru olan bazı bilgiler dinin en azından İslam'ın temel yapısıyla uyuşmuyor.
Din denilen olgu felsefi ve kişiye özel bir olgudur, senin inandığın din bunu red ediyor olabilir ama karşındakine objektif bir şekilde bakarsan düşüncelerin farklılık olduğunu görebilirsin

Strangersupuk

80+ Bronze
Dostum bu tartışmaların yeri Bilişim forumu değil, sırf hit almak için tartışma başlatacak konular açma ayrıca herkesin dini kendine yazdıkların tam bir fiyasko

Omnissiah

80+ Bronze
Her canlı Ateizmi tadacaktır

Richard Dawkins: 'It's upsetting when your own side turns against you' |  The Australian

Az biraz sakin

80+ Bronze
Her ne olursa olsun Ateist olan birisi sırf zoruna gittiği için, zor geldiği için kimsenin yargılamadığı özgür bir dünya olarak düşündüğü için böyle bir saçmalığa tutulmuştur. Özendiği Avrupaya zamanında avrupalılar müslümanlardan bilgi öğrenmek için kıçını yırtıyordu :D
sonradan gavur işi denilerek bilimi red etmediler ama değil mi

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,088
İsim
Lydranx
Aynen Kanka, Amaçsız ibadetler, sırf insanları kolay yönetmek için , her hayat zorluğunda mutluluk 31'i için oluşturulan 1500 yıl önceki çağ dışı kuramlara inanmıyoruz diye kolaya kaçmış oluyoruz öyle mi ? Peki senin "tanrın" için yaptığın şeylerin tanrına ne faydası var, tanrın seni neden yaratma ihtiyacı hissetti diye sorguladın mı ? Yoksa cennette 1000 huriyle tomurcuk göğüsler seni yeterince tatmin ediyor mu ?

• İnanılmaz
Reaksiyonlar: cici

121709

80+ Silver
Dediklerin doğru, iyi bir alilede büyümedim. Annem babam ayrı babam siroz.
Okul performansım berbat 11.sınıfım geçen yıl kaldım bu yıl ortalamam 34 yine kalacağım. (2kez üst üste kalmak okuldan atılma sebebi). 7 tutanağım var fakat dönem sonu olduğu için atıladım, seneye atacaklar. Zaten kalıyorum, her şekilde atılıcağım yani. Aile içi sorun sadece ateizme değil her şeye sebep olur. Aslında ateizm kötü değildir bende inançsızım ve aile içi sorun ateizme değil inançsızlığa sebep olur. Her inançsız ateist değildir hepsinin ayrı felsefesi var. Aile içi sorun doğrudan inançsızlığa neden olmasada dolaylı yoldan nedendir..

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1

BurakBal

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Burak Bal
Din tam olarak bireyseldir de birinin ateist olması sorun mu anlayamadım?

BurakBal

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Burak Bal
heh bunu bana değil gavur işi diyip red eden dinindekilere anlatıcan kanki
Din sırf bu yüzden bireysildir aslında. O dinde biri yanlış yaptı diye genelleme yapmak çok yanlış bence.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Dediklerin doğru, iyi bir alilede büyümedim. Annem babam ayrı babam siroz.
Okul performansım berbat 11.sınıfım geçen yıl kaldım bu yıl ortalamam 34 yine kalacağım. (2kez üst üste kalmak okuldan atılma sebebi). 7 tutanağım var fakat dönem sonu olduğu için atıladım, seneye atacaklar. Zaten kalıyorum, her şekilde atılıcağım yani. Aile içi sorun sadece ateizme değil her şeye sebep olur. Aslında ateizm kötü değildir bende inançsızım ve aile içi sorun ateizme değil inançsızlığa sebep olur. Her inançsız ateist değildir hepsinin ayrı felsefesi var. Aile içi sorun doğrudan inançsızlığa neden olmasada dolaylı yoldan nedendir..
Travmatik ve psikotik sorunların varsa destek almayı gözden geçirdin mi? Yoksa hazırda alıyor musun?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,045
Üyeler
157,883
Son üye
Emreb09
Top Bottom