Neler Yeni

Akasa Viper R 14 CM S Flow kasa ve anakart uyumu

Rxnk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Arhan Burak Tüzün
Merhaba geçtiğimiz günlerde MSI MAG Vampiric 100R kasasına geçiş yaptım fakat kasanın içerisinde soğutma için yeterli fan yok. (Önde 1 adet 12CM ve 12CM ARGB egzoz fanı var.) Şu anda kullandığım anakart ASUS B450M-K modeli ve bu modelde sadece 1 adet kasa fanı PWM portu var. Yaptığım incelemeler sonucunda kasam için alabileceğim en mantıklı fanın Akasa Viper R 14 CM S Flow modeli olduğuna karar verdim.

Şu anda aklımdan geçen 2 tane Akasa Viper 14 CM alıp ön panele takmak, arkada ARGB egzoz fanını kullanmak ve mümkünse ön taraftan çıkan kasanın 12CM'lik standart fanını üst panelde kullanmak.

Şunları merak ediyorum:
1. Kasam (MSI MAG Vampiric 100r) 2x140mm Akasa Viper fan uyumlu mu?
2. Anakartta (ASUS B450M-K) yeterli PWM portu yok 1 tane var, molex ile bağlamak istemiyorum. Kasanın kendi fanları 3 pin PWM ve Akasa Viper'lar 4 pin PWM diye biliyorum. Nasıl bir fan çoklayıcı kullanmam lazım?
3. Daha iyi bir fan öneriniz var mı (2x140mm fan ve 250-300tl bütçe)

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Kasanin onune bakarak anlayabilirsin kac tane fan desteklediğini.(vida girişleri).
2. Ve 3. Soru : hepsiburadada satiliyo coklayicilar ya da arctic serisinden alirsan otomatik çoklayıcıli geliyo onlar 2 fani birbirine bağlıyorsun sonra tek kasaya takıyorsun.

Egzos fanini da molexe baglarsin onu silentta kullanmani onermem zaten.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
972,045
Üyeler
153,652
Son üye
Cody
Top Bottom