Neler Yeni

Al - Sat Tavsiyeleri

arifdgc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
Arif Dağcı
Sizce hangi ürünlerin alım satımını yapmak mantıklıdır? Ben şu an iPhone alıp satmayı düşünüyorum. iPhone alıp satarken neye dikkat etmeliyim? Tecrübesi olan var mı?
İphoneun piyasası çoktur alan veya satan kişiler genelde 3 e 5 e çok bakmayan kişilerdir. Yani kar etmenin kolay olduğu bir telefon modeli. Bence her elektronik eşya ederinin altında alınırsa al sat yapılabilir illa telefon olmasına gerek yok bugüne kadar iphonedan xboxa scooterdan hoparlöre birçok elektronik alıp sattım öğrenciyim. Karı ile sermaye oluşturuyorsunuz bir nevi. Ama alacağınız malı çok iyi bilmeniz lazım. Eksiği gediği nedir nasıl hile yapabilirler veya neler fiyatı düşürür bunu çok iyi analiz edip ona göre fiyat verip almak gerekir. Satarken de absürt fiyat girerseniz ilanda aylarca bekler. Ederini girmeniz lazım ki satabilesiniz. Umarım yardımcı olmuştur.

~helloworld

80+ Bronze
Sizce hangi ürünlerin alım satımını yapmak mantıklıdır? Ben şu an iPhone alıp satmayı düşünüyorum. iPhone alıp satarken neye dikkat etmeliyim? Tecrübesi olan var mı?
büyük al sata giriyorsan hem uyanık olman lazım hem de sıkıntı olursa çözebilecek potansiyel olması lazım adam olmayacak bir şey ister senden ürün satmışsındır tehditler vesaire ,bir şey olmaz ordan ama başka şekilde başın ağrır yani mevzuları bitmez bu işin bende al sat yapıyorum o kadar pahalı şeyler alıp satmıyorum ama

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,977
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İphoneun piyasası çoktur alan veya satan kişiler genelde 3 e 5 e çok bakmayan kişilerdir. Yani kar etmenin kolay olduğu bir telefon modeli. Bence her elektronik eşya ederinin altında alınırsa al sat yapılabilir illa telefon olmasına gerek yok bugüne kadar iphonedan xboxa scooterdan hoparlöre birçok elektronik alıp sattım öğrenciyim. Karı ile sermaye oluşturuyorsunuz bir nevi. Ama alacağınız malı çok iyi bilmeniz lazım. Eksiği gediği nedir nasıl hile yapabilirler veya neler fiyatı düşürür bunu çok iyi analiz edip ona göre fiyat verip almak gerekir. Satarken de absürt fiyat girerseniz ilanda aylarca bekler. Ederini girmeniz lazım ki satabilesiniz. Umarım yardımcı olmuştur.
büyük al sata giriyorsan hem uyanık olman lazım hem de sıkıntı olursa çözebilecek potansiyel olması lazım adam olmayacak bir şey ister senden ürün satmışsındır tehditler vesaire ,bir şey olmaz ordan ama başka şekilde başın ağrır yani mevzuları bitmez bu işin bende al sat yapıyorum o kadar pahalı şeyler alıp satmıyorum ama
Anladım dediklerinizi hocam sağ olun. Şu an da uğraş edinmeye çalışıyorum. iPhone 5 buldum iki tane temiz, tanesini 400'den aldım piyasasına da bakıyorum ayrıca. Temizlerin tanesi 1000 lira civarlarında dolaşıyor. Gelince ilana vericem. Böyle küçük başlayayım dedim. Sonra iPhone 11'e geçmeyi düşünüyorum. Piyasada 15 - 20 arasına gidiyor. Kutulu faturalı temiz 12-14 arasında buluyorum bazen ama daha cesaret edemedim. Böyle böyle gidecek bakalım.

arifdgc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
Arif Dağcı
Anladım dediklerinizi hocam sağ olun. Şu an da uğraş edinmeye çalışıyorum. iPhone 5 buldum iki tane temiz, tanesini 400'den aldım piyasasına da bakıyorum ayrıca. Temizlerin tanesi 1000 lira civarlarında dolaşıyor. Gelince ilana vericem. Böyle küçük başlayayım dedim. Sonra iPhone 11'e geçmeyi düşünüyorum. Piyasada 15 - 20 arasına gidiyor. Kutulu faturalı temiz 12-14 arasında buluyorum bazen ama daha cesaret edemedim. Böyle böyle gidecek bakalım.
Böyle böyle artar hocam eğer babadan kalan bir şey yoksa. Bende hoparlör ile başlamıştım şu an 15 k civarlarındayım ve sadece yazları yaptım ticareti okul zamanı hiç dokunmadım. Pes etmeden sürekli alıp satmak sermayeyi döndürmek önemli başarılar şimdiden.

ibrahimcancl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
753
İsim
ibrahim can
Böyle böyle artar hocam eğer babadan kalan bir şey yoksa. Bende hoparlör ile başlamıştım şu an 15 k civarlarındayım ve sadece yazları yaptım ticareti okul zamanı hiç dokunmadım. Pes etmeden sürekli alıp satmak sermayeyi döndürmek önemli başarılar şimdiden.
lisede misin kral

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Hüseyin
Piyasası daha uygun olduğu için android tarafına da bakabilirsiniz. Ama bence en karlı iş araba alım satımı.

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,977
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Volkan:/

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
535
İsim
Volkan
Lise zamanlarında çok para yaptım alsattan hepsini aile yedi ben lisenin pansiyonda kalıyordum onlar teslim edince haliyle onlar alıyordu helal olsun tabi durumlar zordu şöyle nir durumda var ben samsunda da üniversite okudum patriotun 2x8 ramimi almıştım 4000 mhz mi neydi 1450 tl verdim izmire gelince 2500 e satmıştım güzel para yapmıştım oyuncu koltuğu bile sattım ertesi gün satmıştım 750 tl kar etmiştim önemli olan ne aldığını bilmek uygun fiyata temiz bulmak ve ne aradığını bilmek lazım mesela geçenlerde kardeşe sistem dizdim g4400
Z270 prime 8 ram rx 470 kasa psu falan 3500 e geldi testleri yaptım aldım falan karta bir baktım full oksit allahtan satıcı art niyetli değildi 4000 e aldığım kasanın yarısı senden yarısı benden 500 tl geri atayım dedi helalleştik kartı tertemiz bebek gibi yaptım kullanıyoruz bu tür durumlarda altından da kalkman lazım

fruko.gzz

80+ Bronze
Ufaktan başlayıp yapabilirsin ama şuan ikinci el piyasası aşırı dalgalı ürünün eserini vermelisin ama bence şuan dövize yatırmak daha mantıklı veya ürünü alıp yılbaşından sonrası için kendime ortak arıyorum bende

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
981,685
Üyeler
155,294
Son üye
ATTACKKING
Top Bottom