Neler Yeni

Alerjisi Olan Bir İnsanla Aynı Evde Kedi Beslemek Hk. Yardım

RTX 7090Ti

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,600
İsim
......
Aklımda birkaç soru var. Acaba internet üzerinden ulaşabileceğim bir uzman var mı? Mesela şöyle başlayayım:

Ben 13 yaşındayım ve heveslik değil ömürlük bir kedi sahiplenmek istiyorum ama annem her bu konuyu açtığımda "alerjim var doktor öyle dedi" diyor ve gerçekten mi sahiplenmemem için mi söylüyor anlayamıyorum. Eğer gerçekten alerjisi varsa bu ne kadar sorun teşkil eder? Anladığım kadarıyla tüye alerjisi olduğunu söylüyor. Benim annemle aynı evde kedi besleyebilmem mümkün mü? 😔

serdar baskan

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
22,009
Mediakraft Türkiye Caferağa Mah. İstanbul
İsim
serdar aksu
İlgilendiği Kategoriler
bilim/deney
Sende alerji olduğunu sen bilmiyorsun annen nerden biliyor?
Umarım yanlış anlamamışımdır

benim aklım başka yerlere gitti pardon annende alerji varmış :D

-RutHleSs-

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Aklımda birkaç soru var. Acaba internet üzerinden ulaşabileceğim bir uzman var mı? Mesela şöyle başlayayım:

Ben 13 yaşındayım ve heveslik değil ömürlük bir kedi sahiplenmek istiyorum ama annem her bu konuyu açtığımda "alerjim var doktor öyle dedi" diyor ve gerçekten mi sahiplenmemem için mi söylüyor anlayamıyorum. Eğer gerçekten alerjisi varsa bu ne kadar sorun teşkil eder? Anladığım kadarıyla tüye alerjisi olduğunu söylüyor. Benim annemle aynı evde kedi besleyebilmem mümkün mü? 😔
Sonuçta alerji nasıl tepki verebileceğini bilemezsiniz ancak bazı kedi türleri hipoalerjenik diye biliyorum. Bakınız:
Satın almayıp sahiplenmeyi unutmayın ;)

Noren

80+ Silver
En İyi Cevap
2

Valla bizim evdeki herkezde toz ve tüy alerjisi vardı güya kediyi ilk aldığımız 2 hafta herkes hapşurdu öksürdü filan ama sonra herkes alıştı hiç sorun yaşamdık ama sonra malesef ailecek çok seyahat ettiğimizden dolatı kediyi sahiplendirmek zorunda kaldık yani hiç sorun olmuyor kediyi benim annemde yeni mobilya aldık diye aldırmıyor şimdi tekrar almak istiyoruz ama
Mesaj otomatik birleştirildi:

Harbiden bu gün tersinden uyanmış heralde

RTX 7090Ti

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,600
İsim
......
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla bizim evdeki herkezde toz ve tüy alerjisi vardı güya kediyi ilk aldığımız 2 hafta herkes hapşurdu öksürdü filan ama sonra herkes alıştı hiç sorun yaşamdık ama sonra malesef ailecek çok seyahat ettiğimizden dolatı kediyi sahiplendirmek zorunda kaldık yani hiç sorun olmuyor kediyi benim annemde yeni mobilya aldık diye aldırmıyor şimdi tekrar almak istiyoruz ama
Mesaj otomatik birleştirildi:

Harbiden bu gün tersinden uyanmış heralde
Pazar günleri erken kalkmayı hiç sevmem :) Emojileri kaldırdım

ugo.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
Uygar
Instagram
uuygarugurlu

Alerjisi varsa problem olabilir hocam ama tüye alerjisi varsa ben russian blue sahibiyim 9 aylık kızgınlık dönemini yeni atlattı. Hiç tüy dökmüyor 0 yani. Eğer tüye varsa alerjisi tüy dökmeyen kedi ırkları var onları tercih edebilirsiniz.

Top Bottom