Neler Yeni

ALİEXPRESS ÇOKLU SİPARİŞ GÜMRÜK SORUNU

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Lütfü A
Merhaba arkadaşlar, bu legonun farklı modellerinden 20 tane almak istiyorum. Yani örneğin pembeden 1 tane maviden 1 tane kırmızıdan 1 tane… Toplam 20 tane.(Aynı satıcıdan)

Bu şekilde aldığımda gümrükten geçer mi? Takılırsa parayı geri almanın yolu nedir?
1721936220721.png

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Merhaba arkadaşlar, bu legonun farklı modellerinden 20 tane almak istiyorum. Yani örneğin pembeden 1 tane maviden 1 tane kırmızıdan 1 tane… Toplam 20 tane.(Aynı satıcıdan)

Bu şekilde aldığımda gümrükten geçer mi? Takılırsa parayı geri almanın yolu nedir?Alıntıyı görüntüle
Tamamen gümrük memuruna bağlı bir durum. Normal şartlarda aynı üründen 3 tane ve üzeri aldığında gümrükte kalıyor. Ancak 5 tane aldığımda kalmadığı da oldu. 3 Tane aldığımda gümrükten geri döndüğü de oldu. Tamamen şans. Ama Temu'da bu durum geçerli değil gördüğüm kadarıyla. Onlarca ürünü tek pakette gönderdikleri için problem yaşamamışlar.

mehmettici

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,242
İsim
mehmet demirel

Bu şekilde aldığımda gümrükten geçer mi? Takılırsa parayı geri almanın yolu nedir?Alıntıyı görüntüle
150 euroyu geçmiyorsa sikinti yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Lütfü A
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
150 euroyu geçmiyorsa sikinti yok
denedin mi hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamamen gümrük memuruna bağlı bir durum. Normal şartlarda aynı üründen 3 tane ve üzeri aldığında gümrükte kalıyor. Ancak 5 tane aldığımda kalmadığı da oldu. 3 Tane aldığımda gümrükten geri döndüğü de oldu. Tamamen şans. Ama Temu'da bu durum geçerli değil gördüğüm kadarıyla. Onlarca ürünü tek pakette gönderdikleri için problem yaşamamışlar.
evet şans faktörü büyük gerçekten de. alid eparamı geri alabileceğimi bilsem deneyeceğim ama varmıdır bilmiyorum..

arda.wqqp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
teknoloji
denedin mi hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

evet şans faktörü büyük gerçekten de. alid eparamı geri alabileceğimi bilsem deneyeceğim ama varmıdır bilmiyorum..
hocam bu denemelik bir şey değil 150 euroyu geçen her ürün gümrükte kalır

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,141
İsim
Berk

bilgim olmamak ile birlikte, yol bisikleti lastiği için sibop ucu siparişi vermiştim 20 adet tek pakette geldiği için sorun yapmıyorlar tabi sizinki biraz büyük ve 20 adet olduğundan göze batar bu durumda ticari sayma ihtimalleri var gibi

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Lütfü A
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bilgim olmamak ile birlikte, yol bisikleti lastiği için sibop ucu siparişi vermiştim 20 adet tek pakette geldiği için sorun yapmıyorlar tabi sizinki biraz büyük ve 20 adet olduğundan göze batar bu durumda ticari sayma ihtimalleri var gibi
herkese yanıtları için teşekkürler

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
973,831
Üyeler
153,945
Son üye
Yasin1232
Top Bottom