Neler Yeni

Türk satıcılar hakkında dikkat etmeniz gerekenler !

Garanti bozuluyor yoksa yollamam kargoda gitmesi korkunç.Sakaryadayım ram ssdleri alıp istanbula gidip göz önünde değiştirtmeyi düşündüm günü birlik olarak.
Ürününüz pahalı bir ürünse ; randevu alın servisinden ve gözünüzün önünde değiştirsinler . Dizüstü elinize ulaştığı zaman kargoyla şayet :

Vidalar araklanabiliyor . İçindeki pahalı OEM parçalar araklanabiliyor yerlerine çıkması takılabiliyor .

Yetkili servisinde bile bunu yapabiliyorlar . Temizlik adı altında .

Farklı bir donanımla gelebiliyor .

Arkadaşım gönderdi Wifi 5 bir kartla gönderdiği dizüstü bilgisayarını . Wifi 4 ile çalışan bir kartla geri aldı .

N modu bile doğru düzgün çalışmıyordu . 76 MBPS ile idare ediyordu .

Kartın yarattığı I / Q çakışmasını söylemedim tabi .

Size katılıyorum randevu alıp yapmayı düşünüyorumda parçaları tamamlamam lazım ilk ozamana kadar bekleyeceğim.

Bir de şu tavsiyem olacak mazur görürseniz .

İnternette de Youtube ' da bazı videolarda görebilirsiniz .

Dizüstü bilgisayarınızın tabi soğutucu bloğunu kaldırınca garantisi ortadan kalkıyor galiba ama onu yapmadan bir imkanınız varsa .

RAM pahalı olabiliyor RAM seri numaralarını alın .

GPU ve CPU seri numaraları sadece soğutucu blok kaldırılarak yapılıyor diye biliyorum .

Sanırsam bu tavsiyem geçerli olmayacak .

Siz en iyisi dizüstü bilgisayarınızın garantisi bittikten sonra .

Eğer garantisi bittikten sonra bir servise gönderecekseniz .

Bütün parçalarınızın seri numarasını alıp öyle gönderin .

Bir de vidalarına bakın .

HDD vidasının bir tanesini alıp diğerini koyabiliyorlar . Eğer harici bir kontrolcü kartı varsa MSATA falan için .

Onun bir iki vidasını alabiliyorlar .

İşlemci fanının da bir iki vidasını alabiliyorlar .

Bir de LED göstergesinin olduğu , dokunmatik panel veya fonksiyonel tuşlu butonlu panel varsa onun altındaki klavyenin takıldığı yerdeki vidaları da alabiliyorlar bir iki vida ile tutuşturabiliyorlar .

Ve en önemlisi WİFİ kartı . WİFİ kartı iyiyse ... Yerine ellerinde olan bir çıkma eski püskü WİFİ 4 bgn bir kartla falan değiştiriyorlar .

Wifi kartlarını alıp yerlerine çıkma takmak çok sık yapılan bir şey .

Ramlerde çok az yapıyorlar .

Ulan söylesinler laptopu vereyim daha iyi

Bunları yaptıklarını söylemiyorlar tabi . Diyelim yeni bir tane WİFİ kartı alayım dediniz . Size yenisini takıp gönderirler ama eskisini kendilerine alırlar bunu da size söylemezler .

Bu çok sık yapılan bir şey . İnternetten sipariş verirler bir WİFİ kartı . Onun parasını sizden alırlar . Sizdeki çalışan eski WİFİ kartını da kendilerine alırlar .

Bu sayede mükemmel bir WİFİ kartlı bilgisayar geldiği zaman ellerindeki çıkmayı takabilirler .

Ya da kendileri satabilirler .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yakında malum uygulamaları silip sadece amazondan satıcısı amazon olan ürünleri alacağım bu nedir ya

Doğru diyorsunuzda servis anlaşması türkiyedeyse ne olacak onu merak ediyorum sorun olur mu?

Artık Amazon'dan ve Ebay gibi sitelerden alışveriş yapıyorum sadece .

Geçenlerde bir arkadaşım gösterdi şok oldum . Ağlayacaktım neredeyse .

İade ürünleri Amazon kutuluyor ve kutu şeklinde satıyor .

Gidiyorsunuz Rastgele bir kutu alıyorsunuz . İçinden bahtınıza ne çıkarsa . Kutuya sabit bir ücret ödüyorsunuz .

Kutunun içinden çıkanlar sizin oluyor .

Türkiye'de ise iade edilenler sıfır fiyatına orjinal diye satılıyor yeniden ambalajlanıp .

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
598
İsim
Mete C. E.
Herhangi bir forumda veya kamuya açık bir alanda bu söylem doğru, ahlaki veya hoş mu?
"Türk satıcı vesvese" ?
Ürün almadan önce kimlik mi sormalıyız?
Türkiye Cumhuriyeti'nde ticaret yapan herkes Türk mü?
Herkesi Türk olarak kabul ediyorsak neden şunu demiyoruz, yerli sitelerdeki güvenilirlik problemi?
Misal trendyol ve pek çok ''yerli ( yersen ) site" Türk mü?
N11 kuruluşunda yabancı ortaklıydı, GittiGidiyor ebay'e aitti, diğer hangi sitenin hangi fonla, yatırımla yapıldığı meçhul?
Amazon.com.tr bile sonuna tr eklentisi takınca amazon globale göre berbat bir müşteri hizmetleri var.
Başlık ve şikayet yıkıcı değil yapıcı olmalı, e-ticarette değişmesi gereken tüketici hakları ve bunun için change.org vb. İmza kampanyası bile olabilir.
Ama şu söylem ne hoş ne ahlaki " Türk satıcı".

Yav bale 2. El yenileme getirseler şu ürünlerede cep telefonları gibi garanti güvencesiyle anca öyle rahatlar biraz.
Ben Türküm ama bundan sonra elim kolum bağlanmadıkça ; Türk satıcı alışveriş siteleri mağazalardan alışveriş yapmama kararı aldım .

Dediğim gibi EBAY ve Amazon özellikle Amozon'un videosunu arkadaş bana gösterince şok oldum .

İade edilenleri kutulayıp kutuya sabit bir ücret koyup .. satıyor . Satın aldığın kutudan bahtına ne çıkarsa .

Ama Türkiye'de iade ve ikinci el ürünler teşhir ürünlerde sıfır fiyatına satılıyor yeniden ambalajlanıp .

Bu insanlık dışı bir şey .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Herhangi bir forumda veya kamuya açık bir alanda bu söylem doğru, ahlaki veya hoş mu?
"Türk satıcı vesvese" ?
Herkesi Türk olarak kabul ediyorsak neden şunu demiyoruz, yerli sitelerdeki güvenilirlik problemi?
N11 kuruluşunda yabancı ortaklıydı, GittiGidiyor ebay'e aitti, diğer hangi sitenin hangi fonla, yatırımla yapıldığı meçhul?
Amazon.com.tr bile sonuna tr eklentisi takınca amazon globale göre berbat bir müşteri hizmetleri var.
Başlık ve şikayet yıkıcı değil yapıcı olmalı, e-ticarette değişmesi gereken tüketici hakları ve bunun için change.org vb. İmza kampanyası bile olabilir.

Türk satıcı dememiz gerekiyor . Çünkü bunu herkes yaptı . Özellikle Videodaki o cayma hakkı 14 günlük iadeden sonra .

Teşhir ürünlerini , iade ürünleri bozuk ürünleri üretim hattından hatalı çıkanlar fasonlar sahteler , yeniden ambalajlanıp satıldı ve bunun için ayrı bir sektör türedi ambalaj sektörü .

Ben Türk'üm satıcılarda Türk . Gittim Yurt dışından yabancıdan aldım bir Türk olarak .

Yabancıdan almamla birlikte bütün sorunumu çözdüm .

İnsanlık dışı yapılanlar .

Oguz...

80+
"Türk satıcı vesvese" ?
Kardeş doğru diyorsun hoş değilde satış yaparkende türk kimliği altında satış yapıyorlar ama o iyi bir şey mi?Türk kimliğini kötülüyorlar genelleştiriyorlar sonrada böyle bir yazı çıkıyor.

Kardeş doğru diyorsun hoş değilde satış yaparkende türk kimliği altında satış yapıyorlar ama o iyi bir şey mi?

Ben Türk'üm satıcılar ' da Türk . Aynı ürünleri bilmem kaç farklı satıcıdan sipariş geçiyorum hepsi insanlık dışı .
Aldığım üç tane ürünü birinin pervanesi birinin motoru birinin kapağı dönüşümlü kullanarak 1 ay idare edip yurt dışından geçtiğim siparişin gelmesini bekliyorum .

Geldiği gibi takıyorum ve bütün sorunlarım çözülüyor .

Şimdi yabancı satıcı satıcı oluyor da neden kötülük yapanlar insanlık dışı ayıplarda bulunanlar onlara bir şeyler diyemeyeyim ?

Top Bottom