Neler Yeni

Aliexpress Gümrük Vergisi

Rawls

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Furkan Ereğilmez
Merhaba arkadaşlar hayırlı ramazanlar.
Aliexpress'ten 9 bin tl lik bir alışveriş yaptım ama bunun gümrük vergisi kaç para çıkar paket 30kg geçer muhtemelen bu konuda yardımcı olabiliecek varmı

yigit_0

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
322
İsim
musa akın
Aliexpress'ten 9 bin TL lik bir alışveriş yaptım ama bunun gümrük vergisi kaç para çıkar paket 30kg geçer muhtemelen bu konuda yardımcı olabiliecek varmı
hocam çok özel değilse 9000tlye ne aldınız?

Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Savaş Aydın
Sipariş yaptığın tutarın toplamda 30%'u. Yani 2.700TL. Ayrıca Aliexpress'de sepet esnasında vergi ücretini ödeyebiliyordun, onu neden yapmadın?

yigit_0

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
322
İsim
musa akın
Arkadaşıma bir hediye aldımda malesef paylaşamam. Vergi muhabbetini sonradan öğrendim.
anladım gümrükte takılcağını zannetmiyorum bide zaten satın alırken vergi kesiyor diye biliyorum

Rawls

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Furkan Ereğilmez
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sipariş yaptığın tutarın toplamda 30%'u. Yani 2.700TL. Ayrıca Aliexpress'de sepet esnasında vergi ücretini ödeyebiliyordun, onu neden yapmadın?
Valla bilmiyordum hocam daha önce alışveriş yapmadım bilseydim öyle yapardım. Kargo geldiğinde ödesem fiyat farkı oluyormu ki?

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,879
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Valla bilmiyordum hocam daha önce alışveriş yapmadım bilseydim öyle yapardım. Kargo geldiğinde ödesem fiyat farkı oluyormu ki?
Gümrüktekiler kafasına göre yazıyor.

Rawls

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Furkan Ereğilmez
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam tasarruf miktarı dediği vergimi oluyor? eğer oysa 700 tl falan ücret çıkıyor
anladım gümrükte takılcağını zannetmiyorum bide zaten satın alırken vergi kesiyor diye biliyorum
Valla ürünü alırken herhangi bir şey yazmıyordu vergi ile ilgili bir seçenek göremedimde inşAllah çok bişey çıkmaz

ReyMysterio619

80+ Bronze
Hocam tasarruf miktarı dediği vergimi oluyor? eğer oysa 700 TL falan ücret çıkıyor

Valla ürünü alırken herhangi bir şey yazmıyordu vergi ile ilgili bir seçenek göremedimde inşAllah çok bişey çıkmaz
Hocam tasarruf miktarı değil, normal şekilde vergi yazar altta ama???

M.2.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Aliexpress'ten 9 bin TL lik bir alışveriş yaptım ama bunun gümrük vergisi kaç para çıkar paket 30kg geçer muhtemelen bu konuda yardımcı olabiliecek varmı
Ticari ürün olarak gümrüğe takılabilir.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,352
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
150 euro sınırı vardır fakat sen 500 Euro'luk alışveriş yapmışsındır

(üvey arkadaşlık alımı yapıyormusunuz 😸)

• Beğen
Reaksiyonlar: Prmy

Prmy

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
Hocam tasarruf miktarı dediği vergimi oluyor? eğer oysa 700 TL falan ücret çıkıyor

Normalde arkadaşın dediği doğru ama 150 euro limit aşıldığında gümrük vergisi dışında ek masraflar biniyor.
150 euro üstü normal şartlara girmiyor artık geçtiğimiz Mayıs gümrük düzenlemesi sonrası.
KDV, gümrük müşavirlik ücreti, -varsa ÖTV- gibi...

Burada detaylı tüm bilgileri bulabilirsiniz. (bkz. soru 2/3/5/18)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,509
Üyeler
156,795
Son üye
stokar
Top Bottom