Neler Yeni

Aliexpressten 3TL'ye aldığım gamepade 72TL vergi çıktı

diekatze

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Kerem Uyar
Edit: Kargo gümrükten çıktı, 71.60TL vergi çıkmış kargoyu alıp almama konusunda kararsızım 3tlye aldığım ürüne 72TL vermek zoruma gider açıkçası. İtiraz hakkım var galiba ancak epey uğraştıracak gibi bilemedim.
Edit 2: Cimere şikayette bulundum, bugün kargo gelecek sanırım gelmezse de gidip kendim alacağım 3-4dklık mesafe var zaten.
Edit 3: Gamepadi teslim aldım ve beklentimin altında kaldı doğrusu, kutusu yoktu bi poşetin içinde direk göndermişler. tahminimce gümrükte parçalamışlardır kutuyu. çinden böyle geldiğine inanmıyorum. detaylı inceleme konusu açarım muhtemelen.
başvuru metnim; (tıklayıp bakabilirsiniz)
Alıntıyı görüntüle

Merhaba arkadaşlar, 27 martta bu gamepadi 3tlye aldım;

tahmini teslimat tarihi ilk başta 14 nisan yazıyordu ancak şuanda 6 mayısa ertelenmiş gözüküyor. bu kadar uzar mı bu süreç? (uzuyormuş :) bugün tam 1 ay oldu ve hala teslim alamadım.)
Cevap aldın mı CIMER'den? Benim 20 gün oldu hala dönüş yok.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2

Quervain

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
koray erol
3 tl mi bedava gerçekten. çok ucuz olduğunu düşünüp kesin değerli bir şey vardır diye istemişlerdir o vergiyi

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
@diekatze @SorryImSoBussy
cevap gelmiş, şimdi anca girebildim cimere.
reddedilmiş.
1652217501784.png

1652217530238.png

it's me

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Mert
Edit: Kargo gümrükten çıktı, 71.60TL vergi çıkmış kargoyu alıp almama konusunda kararsızım 3tlye aldığım ürüne 72TL vermek zoruma gider açıkçası. İtiraz hakkım var galiba ancak epey uğraştıracak gibi bilemedim.
Edit 2: Cimere şikayette bulundum, bugün kargo gelecek sanırım gelmezse de gidip kendim alacağım 3-4dklık mesafe var zaten.
Edit 3: Gamepadi teslim aldım ve beklentimin altında kaldı doğrusu, kutusu yoktu bi poşetin içinde direk göndermişler. tahminimce gümrükte parçalamışlardır kutuyu. çinden böyle geldiğine inanmıyorum. detaylı inceleme konusu açarım muhtemelen.
başvuru metnim; (tıklayıp bakabilirsiniz)
Alıntıyı görüntüle

Merhaba arkadaşlar, 27 martta bu gamepadi 3tlye aldım;

tahmini teslimat tarihi ilk başta 14 nisan yazıyordu ancak şuanda 6 mayısa ertelenmiş gözüküyor. bu kadar uzar mı bu süreç? (uzuyormuş :) bugün tam 1 ay oldu ve hala teslim alamadım.)
devleti devlete şikayet etmek gibi olmuş :D

diekatze

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Kerem Uyar
reddedilmiş.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
@SorryImSoBussy demek ki kargoları teslim almamak lazımmış.
Mesaj otomatik birleştirildi:

reddedilmiş.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
21'inde yazmışım ben. Hala bekliyorum

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,977
İsim
HBE
reddedilmiş.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
@SorryImSoBussy demek ki kargoları teslim almamak lazımmış.

21'inde yazmışım ben. Hala bekliyorum
Cimere yapılan istekte bir hata var sanırım. Tekrar değerlendirme talebinde bulunmayacaksınız. Burada önemli olan ürünün kendisi değil, ürüne ödenen miktar. Eğer tekrar değerlendirme isterseniz ürünün elbet gümrük birimlerince tekrar kontrol edilmesi gerekecektir. Sizler, sizin ödediğiniz tutarın tekrar hesaplamasını isteyeceksiniz. Aynı şey gibi duruyor fakat farklı şeyler.

Bu arada cimer dışında gümrük posta müdürlüğü ile de iletişime geçin. Telefon numaraları yada mail adresleri cimerde bulunuyor. Genelde İstanbul müdürlüğüdür. Mail adresini bulup buraya da yszıcam birazdan.

Unutmayın ki; yazacağınız tüm maillerde lütfen resmi kurumsal dil kullanın. Diğer türlü ürünümü tekrar fiyatlandırın tarzı bir şey yazılırsa hemen reddediliyor.

Picsart_22-05-11_13-59-43-171.jpg

Cimer ile beraber Posta müdürlüğüne de yazdığım mail. Buradan da şansınızı deneyin.

Son düzenleme:

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Cimere yapılan istekte bir hata var sanırım. Tekrar değerlendirme talebinde bulunmayacaksınız. Burada önemli olan ürünün kendisi değil, ürüne ödenen miktar. Eğer tekrar değerlendirme isterseniz ürünün elbet gümrük birimlerince tekrar kontrol edilmesi gerekecektir. Sizler, sizin ödediğiniz tutarın tekrar hesaplamasını isteyeceksiniz. Aynı şey gibi duruyor fakat farklı şeyler.

Bu arada cimer dışında gümrük posta müdürlüğü ile de iletişime geçin. Telefon numaraları yada mail adresleri cimerde bulunuyor. Genelde İstanbul müdürlüğüdür. Mail adresini bulup buraya da yszıcam birazdan.

Unutmayın ki; yazacağınız tüm maillerde lütfen resmi kurumsal dil kullanın. Diğer türlü ürünümü tekrar fiyatlandırın tarzı bir şey yazılırsa hemen reddediliyor.

Alıntıyı görüntüle

Cimer ile beraber Posta müdürlüğüne de yazdığım mail. Buradan da şansınızı deneyin.
bende verginin tekrar hesaplanmasını istemiştim zaten yazdığım dilekçe bu;
1652273312781.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
965,025
Üyeler
152,393
Son üye
imissyou
Top Bottom