Neler Yeni

Rehber Alınmaması Gereken Ekran Kartı Modelleri

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

warren_buffet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
474
İsim
Rıdvan Akif Çetinkaya
İlgilendiği Kategoriler
Masaüstü PC , bisiklet , araba
Instagram
@ridvanakifcetinkaya
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198894542408/
Facebook
ridvanakif.cetinkaya
Twitter
RidvanakifR

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,183
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
1 ekran kartı eksik listede
amd r7 240 series 2gb modeli
vasat bi kart çimenlik alanlarda sis vs efektler gördüğünde açık alan gördüğünde yansıma gördüğünde kısaca her durumda drop yemekte kesinlikle listeye eklenmesi gereken bir kart

34480

80+ Platinum
En İyi Cevap
23
1 ekran kartı eksik listede
amd r7 240 series 2gb modeli
vasat bi kart çimenlik alanlarda sis vs efektler gördüğünde açık alan gördüğünde yansıma gördüğünde kısaca her durumda drop yemekte kesinlikle listeye eklenmesi gereken bir kart
Sıfır alınmaması gereken tüm ekran kartlarını listeleseydim ohooo.

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,622
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
Yararlı konu

Ali_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
475
İsim
Ali
Merhabalar, bu rehberimde sizlere alınmaması gereken ekran kartı modellerini listeledim. Hazırsanız rehberimize geçelim:

Gigabyte Windforce OC Serisi (2 fanlı)
Alıntıyı görüntüle
Yük altında 85 derecelere kadar çıkabiliyor, önermiyorum.

XFX THICC II PRO
Alıntıyı görüntüle
Ne sıcak ne de soğuk çalışan bir model. Şu anki fiyatı nedeniyle alınmaması gerektiğini düşünüyorum, az bir fiyat farkıyla Sapphire Pulse modeli alınabiliyor.
Şu anki fiyatları: RX 5500 XT 4GB: 1799 TL, RX 5500 XT 8GB: 1999 TL, RX 5600 XT: 2999 TL.

MSI Mech Serisi
Alıntıyı görüntüle
Fazla ısınan bir model, iyi bir indirime girmediği sürece önermiyorum.

MSI Armor Serisi
Alıntıyı görüntüle
Bu da fazla ısınan bir model, iyi bir indirime girmediği sürece önermiyorum.

Asus Phoenix Serisi
Alıntıyı görüntüle
Tek fanlı ve fiyatı da uygun değil; aynı fiyata Palit, Zotac, Inno3D gibi markaların 2 fanlı modellerini bulabiliyorsunuz. Mini ITX sistem toplanıyorsa tercih edilebilir.

MSI Aero ITX Serisi

Alıntıyı görüntüle
Asus Phoenix serisi için söylediklerim bu seri için de geçerli. Mini ITX sistem toplanıyorsa tercih edilebilir.

AMD Referans RX 5700 XT

Alıntıyı görüntüle
Yük altında 80 derecenin üstünü rahatlıkla görebiliyor.

XFX RX 570 RS XXX Edition
Alıntıyı görüntüle
Aynı fiyata daha iyi modeller bulunabilir. Yük altında 75 dereceyi aşıyor.

XFX RX 590 Fatboy
Alıntıyı görüntüle
Şu anda Türkiye'de satışı yok ancak birkaç ay öncesine kadar satılıyordu. 2 el alacaksanız daha iyi modellere yönelebilirsiniz. Yük altında 80 dereceyi bulabiliyor.

Zotac Gaming RTX 2060 Twin Fan
Alıntıyı görüntüle
Türkiye'de satılmıyor ama ikinci elde karşınıza gelebilir diye ekledim. Uzak durmanızı öneririm, 80 derece üstünü rahatlıkla görebiliyor. Şu anda Türkiye'de satışı olan Zotac RTX 2060 modeli ile karıştırılmamalı, o model 75 dereceyi geçmiyor.

Powercolor Red Dragon RX 500

Alıntıyı görüntüle
RX 580'in fanları sesli ve sıcak çalışıyor; RX 570, RX 590 sıcak çalışıyor.

AMD RX 500 Serisi
Alıntıyı görüntüle
Normalde sadece model bazlı yapacaktım ancak özellikle AMD'nin bu serisini de eklemek istedim. Şu anki fiyatları nedeniyle sıfır olarak alınmamasını düşündüğüm seri, bütçe çok kısıtlıysa belki alınabilir.

Nvidia GeForce GTX 10 Serisi
Alıntıyı görüntüle
Bu da şu anki fiyatları nedeniyle sıfır olarak alınmamasını düşündüğüm bir seri. Özellikle de 1050Ti.

Yardımı için @resitali'ye teşekkür ederim.
Selamun aleyküm yıkılmış duurmdayım oraya tüm rx 570 modellerini yazabilirsiniz ben rx 570li pc aldım almadan öncede o kadar konu açtım kimse demedi onu alma aynı paraya rx5500xt var hem 20 fps daha fazla veriyor hemde 10 15 derece daha soğuk çalışıp daha az güç harcıyor diye alalı 2 ay oldu ilk defa pc aldığım içinde bilgim yoktu fakat şimdi rx 570 vs rx5500xt nin performans karşılaştırmasını youtubeden izledim ve yıkıldım... arkadaşlar rx 570 almayın aldırmayın tamam 8 gb güzel ayrieten performans konusundada çok iyi fakat rx 5500xt 60 derecede çalışırken rx 570 75 76 derecelerde çalışıyor 20 w daha çok güçle çalışıyor rx 570 almayın...

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Saçma sapan bir konu daha ısınan dediğiniz kartların çoğu sessiz odaklı çalışıyor ve fan devri %20 aksine ucuza buldunuz mu direkt modelleri alın. Bilmediğiniz konular hakkında da bu tür konular açmayin acaba ısınan dediğiniz kartların fan devrinden kacinizin haberi var bence %99unun haberi yok

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,804
Üyeler
138,413
Son üye
Hasankckrt
Top Bottom