Neler Yeni

Kronik Problemli Ekran Kartı Modelleri

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

GFYT

80+ Bronze
Yanlış anladığım yok burada yazdığın mesaja istinaden konuşuyorum.
Alıntıyı görüntüle

"RTX 2xxx serisinde de problemli Asus Dual." yazmışsın bende sana Asus Dual 2060 testi atıyorum ama sen "yanlış anlıyorsun" diyorsun.
Dostum sırf kötülemek için yaptığın şeyi anlamıyorum, artık gördüğünü de anladığını sanımıyorum. Eski ''dual rtx 2xxx serisinde ısınma sorunu yaşanabiliyor.'' yazıyorum oraya. Anladığın şey dual serisinde ısnıma yok diyorsun, 2060 testi atıyorum serin diyorsun yazıyorsun. Tamam dual serisinde ısınma sorunu yok, konuyu kapatabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

''Yüksek model' den kastın nedir? Eski nesil Armor serisinin en yüksek modeli RX 590 zaten.
1080'den haberin yok herhalde. https://www.vatanbilgisayar.com/msi...-oc-gddr5-256bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html

5700 mech OC gp modelini kullanmış biri olarak gp modelinde bile sorunlar devam ediyor. Söylemiş olayım yararlı konu.
Bilgilendirme için teşekkürler...

Barış Yalçın

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dostum sırf kötülemek için yaptığın şeyi anlamıyorum, artık gördüğünü de anladığını sanımıyorum. Eski ''dual rtx 2xxx serisinde ısınma sorunu yaşanabiliyor.'' yazıyorum oraya. Anladığın şey dual serisinde ısnıma yok diyorsun, 2060 testi atıyorum serin diyorsun yazıyorsun. Tamam dual serisinde ısınma sorunu yok, konuyu kapatabilirsin.
Al sana eski jenerayon 2060, bak bakalım bi' ''kronik'' mi?

bana beko derler

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Isınma durumu kasa hava akışına da bağlı bir durum. MSI Gaming X gibi soğutması süper modeller bile kötü hava akışı olan kasalarda yüksek sıcaklıklara ulaşıyor. Kronik olan serileri Gigabyte Windfore ve TUF 3 fanlı RX 5000 serileri diye biliyorum ben sadece. Ki TUF 3 fanlı modelleri 2. üretimde düzeldi diye biliyorum.

Akın Taşkan

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Isınma problemi sessizlik için fan devri düşürülmesi olabilir mi?

• Beğen
Reaksiyonlar: GFYT

Lockheed

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Isınma durumu kasa hava akışına da bağlı bir durum. MSI Gaming X gibi soğutması süper modeller bile kötü hava akışı olan kasalarda yüksek sıcaklıklara ulaşıyor. Kronik olan serileri Gigabyte Windfore ve TUF 3 fanlı RX 5000 serileri diye biliyorum ben sadece. Ki TUF 3 fanlı modelleri 2. üretimde düzeldi diye biliyorum.
Evet, TUF Evo ile düzeldi.

GFYT

80+ Bronze
Eski serisini baz alarak yaptım .
Al sana eski jenerayon 2060, bak bakalım bi' ''kronik'' mi?
Sıkıntı falan mı var hocam, ''Fanların'' kaç devirde döndüğünü bana ispatla kaldırayım rehberden. Otomatikte kaç rpm'de döndüğünü söyle diyorum, al sana eski dual serisi 50 derece diye video atıyorsun. Böyle yapacaksan yorum atma, kızgın at rehbere konudan ayrıl.

GFYT

80+ Bronze

%100 kullanımda 73 75 derece arası.
%100 RPM 80 derece. Buyrun ;

Böyle tek tek video atma işi gerçekten saçmalık. Olmamış diyip gitmeniz daha mantılı...

Yanlış bilgi dolu. Müdahale etmeyelim mi?
Hocam zaten 3 sayfa ben arkadaşla yanlış bilgileri konuştum, başlığın yanlış olduğunu söyledim. Tabii ki söyleyeceksiniz, ben de düzelteceğim. Arkadaş benim yanlışlarımı bulmak için didik didik arıyor konuyu , harfleri. Umarım dediğimi anlamışsınızdır.

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Daha önce bu konunun benzerini @epica59 açmıştı, uyarı verilip konusu kilitlendi.

Daha sonra @KeReM 1963 açtı, ona da uyarı verildi.

Yani forumda fikir ayrılıklarına sebep olabilen bir konu başlığı. Kimisi için kronik sorun olmaması kriteri “%100 rpm’le 80 dereceyi geçmesin” iken kimisi için “otomatik devirde 70’i geçmesin”dir. Kimi sessizliği önemser kimi sıcaklık değerlerini. “Kronik” ifadesinin subjektifliği nedeniyle tartışma çıkıyor.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom