Neler Yeni

AM5 Sistem Görüntü ve Ses takılmaları.

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
914
İsim
mehmet ali oğuz
Öncelikle bu sorun ekran kartını Riser kablo ile takmaya başlayınca olmaya başladı. Reset atınca düzeliyor diye çok da önemsemedim.
Sistemi açıyorum donuyor takılıyor ses takılıyor hatta kitleniyordu tekrar açınca sorun olmuyordu. Son bios güncellemesi ile ( 7E26v1F1 ) Hiç düzelmez oldu biosdan gen 3 e çekince sorunsuz çalışıyor ama riser kablo ile. Riser kablo olmadan direk takınca zaten hiç bir sorun yok. Şuan eski bios a çektim ( 7E26v1E ) gen auto ayarı hiç elllemedim kullanıyorum sistemi açıp kapatınca şansa bazen oluyor bazen olmuyor.
Anakart bozuk olsa veya bios da sorun olsa riser kablosuz takınca hiç çalışmaz diye düşünüyorum. Aklıma takılan riser kablo arızalımı acaba arızalı olsa gen 3 çekince de çalışmaması lazım.
M2 ssd gen 4 kanalı ile ekran kartı çakışması diyeceğim riser kullanmadan sorunsuz calışıyor. Riser kablo varken de normal takmak istemiyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor.
Laz aklım almıyor bu sorunu tecrübesi olan birileri belki vardır imdat :)

( Deepcool morpheus içeriğinden çıkan riser kablo kullanıyorum gen 4 destekli )

Son düzenleme:

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
914
İsim
mehmet ali oğuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Up up

Ceasar123

80+ Silver
Biosunuzu beta olmayan en güncel sürüme güncelleyin.
1722024196006.png

Ayrıca anakart üretici sayfasından en güncel yazılımları kurun.
1722024171823.png

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
914
İsim
mehmet ali oğuz

Ceasar123

80+ Silver
Güncelledim farklı 3 bios denedim betada zaten rezalet hiç düzelmiyor. Sorun riser kablo gen 4 destekli ama işe yaramıyor. Gen 3 alınca sorunsuz çalışıyor
Hocam valla benimde aklıma hiçbir şey gelmedi.
Günümüzdeki çoğu şey tak-çalıştır.
Alırsın gereken tüm güncellemeleri, kurulumları yaparsın.
Sonra daha birşeye dokunmadan kullanırsın.

Benim söyleyebileceğim tek şey Yazılım tarafında gerekli tüm sürücüleri kurun/güncelleyin anakart destek sitesinden.
Bios tarafında ise beta olmayan en güncel sürüme güncelleyip sonrada biostan sadece ram profili seçip, resize bar açıp geçin.

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
914
İsim
mehmet ali oğuz
Öyle zaten her şey otoda ekran kartını dik takalım dedik böyle oldu harici sorunsuz sistem. Ekran kartı aparatı da deepcool dandik marka değil.
Harici format temiz kurulum farklı bioslar cmos reset herşeyi denedim zaten sorun sistemde olsa ekran kartını direk takınca da aynı sorunu yaşarım diye düşünüyorum.
Ama riser kablo bozuk diyemiyorum gen 3 alınca sorunsuz oda çalışıyor riser kablolarda pahalı alıp deneyemiyorum :( çaresizlik :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,109
Üyeler
155,517
Son üye
Versetwo2
Top Bottom