Neler Yeni

Amazon Gümrük Vergisi iade ediyor mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Gökdeniz Sezer
Merhaba, ben amazon.com.tr den yurt dışı Soundpeats Capsule 3 Pro sipariş etmiştim, 2 gün önce geldi ancak sol kulaklık ses vermiyordu, kusurlu. Soundpeats desteğe yazdım ve ürün geri gönderimi istemeden tam para iadesi teklif ettiler, bugün paparadan bildirim geldi iadeniz 3 gün içinde gerçekleşecek diye ancak 865 TL tutarında yaptığım ödemenin iadesi 693 TL olarak gözüküyor, aradaki farkın gümrük vergisi olduğunu düşünüyorum, gümrük vergisi ayrı olarak iade ediliyor mu? yoksa bu şekilde mi gelecek? Keyfi olarak değil ürün kusurlu olduğu için iade teklif edildi, tam iade yapılaması gerekmez mi?

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Merhaba, ben amazon.com.tr den yurt dışı Soundpeats Capsule 3 Pro sipariş etmiştim, 2 gün önce geldi ancak sol kulaklık ses vermiyordu, kusurlu. Soundpeats desteğe yazdım ve ürün geri gönderimi istemeden tam para iadesi teklif ettiler, bugün paparadan bildirim geldi iadeniz 3 gün içinde gerçekleşecek diye ancak 865 TL tutarında yaptığım ödemenin iadesi 693 TL olarak gözüküyor, aradaki farkın gümrük vergisi olduğunu düşünüyorum, gümrük vergisi ayrı olarak iade ediliyor mu? yoksa bu şekilde mi gelecek? Keyfi olarak değil ürün kusurlu olduğu için iade teklif edildi, tam iade yapılaması gerekmez mi?
Edilmez,gümrük vergisini amazon almıyor zaten.

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
917
İsim
umut şahin
vergi iadesi alamazsın o para direkt devlete ödeniyor amazon veya başkası senin vergini almıyor ama maliyeden sora bilirsin iade ettiğim ürünün vergi iadesi alabilirmiyim diye alabileceğini sanmıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Gökdeniz Sezer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Amazon desteğe yazdım ve gümrük vergisi olarak ödediğim 172 TL nin en geç 30-60 gün içerisinde geri ödeneceğini söylediler.

Top Bottom