Neler Yeni

Yurt Dışı İade Ürünün Gümrük Vergisi İadesi

Rova

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Anex
Selamlar.

Amazon'dan 1.5 ay önce satın aldığım bir ürünü iade etmek istedim. Ürün yurt dışından gelmişti. Amazon müşteri hizmetleri ile görüştüm. Ürünün iadesinin olacağını fakat gümrük vergisi olarak odenen 485₺ nın devlet tarafından 180 gün içinde kartıma ödenecegi söylendi.

Bu gümrük vergisi iadesinin resmiyette bir adı var mı? Onu nasıl takip edebilirim? Bilgisi olan var mı?

T.F.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Mustafa K.
Selamlar.

Amazon'dan 1.5 ay önce satın aldığım bir ürünü iade etmek istedim. Ürün yurt dışından gelmişti. Amazon müşteri hizmetleri ile görüştüm. Ürünün iadesinin olacağını fakat gümrük vergisi olarak odenen 485₺ nın devlet tarafından 180 gün içinde kartıma ödenecegi söylendi.

Bu gümrük vergisi iadesinin resmiyette bir adı var mı? Onu nasıl takip edebilirim? Bilgisi olan var mı?
Dostum eğer gümrük vergisi dediği gibi 180 gün içinde ödenmezse Amazon a tekrar yaz verirler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum eğer gümrük vergisi dediği gibi 180 gün içinde ödenmezse Amazon a tekrar yaz verirler
Amazon bu konulara çok dikkat ediyor

WhoCares

80+ Silver
iadeden ziyade aldığın fiyattan satmayı dene en azından uzun süre beklememiş olursun

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
535
İsim
Muhammet Kürkçü
Selamlar.

Ürünü tekrar yurt dışınamı gönderdiniz?

Rova

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Anex
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Amazon bu konulara çok dikkat ediyor
Yok Amazon ürün iadesini yapacak 2700 ₺ kadar. Geri kanal gümrük vergisi devlet tarafından iade edilecek. Amazon un onunla bir Bilgisi veya ilgisi olmuyormuş

iadeden ziyade aldığın fiyattan satmayı dene en azından uzun süre beklememiş olursun
Ürün fiyatı 2700₺ hocam yurt dışına gidip kontroller sağlandıktan sonra inşallah iade edilecek.(14 gün gibi bir sürede)
485₺ lik gümrük vergisi kısmı devlete kalıyor

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
535
İsim
Muhammet Kürkçü
Yok Amazon ürün iadesini yapacak 2700 ₺ kadar. Geri kanal gümrük vergisi devlet tarafından iade edilecek. Amazon un onunla bir Bilgisi veya ilgisi olmuyormuş

Ürün fiyatı 2700₺ hocam yurt dışına gidip kontroller sağlandıktan sonra inşallah iade edilecek.(14 gün gibi bir sürede)
485₺ lik gümrük vergisi kısmı devlete kalıyor
Hocam Satıcı ve gönderici amazon muydu bu arada?

Rova

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Anex
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam Satıcı ve gönderici amazon muydu bu arada?
Yok hocam Amazon değildi başka bir kurumsal firma.
Gümrük vergisinin devlet tarafından 180 gün içinde gönderelicegini söylediler. Uzun bir sürec o yüzden bu işee konusunun resmiyette ismi nedir nasıl takip edebilirim bunu öğrenmek istedim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,934
Üyeler
140,728
Son üye
Birisii
Top Bottom