Neler Yeni

Teknobiyotik Sahtekarlık Samsung SSD 990 PRO 2 TB ürün Garanti Dışı Sahte

_Zaur_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,223
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Magicanda görünen seri numarasının sonunda ekstradan V harfi var. geri kalan kısmı aynı. Her iki seri numarası ile de sorgulama yapıldığında ürün kaydı çıkmıyor.
Kutu üzerindeki barkodu okutmak olmuyormu herhangi programda? Kutusu açılmadan iade edebilirdin belki

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,887
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Hayır bu hızları alamadım. Ürün kopyalama yaparken ani hız düşüşleri yapıyordu. İlk şüphelenmem orda oldu. Daha sonra olaylar bu şekilde gelişti ve Donanım Arşivi youtube kanalında da sahte ürünlere yönelik videolar görünce araştırmaya başladım.. Aynı videoları Technopatta da gördüm..
Atto Disk benchmark yapar mısın?

xTheoden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ateş
Kutu üzerindeki barkodu okutmak olmuyormu herhangi programda? Kutusu açılmadan iade edebilirdin belki
Kutu üzerindeki barkod okumadı. iPhone kullanıyorum. Barkodlar çok kücüktü ve ben böyle bir sorunla karşılaşacağımı hiç düşünmedim. Sizler daha iyi bilirsiniz, 14 gün koşulsuz iade kapsamında ürünü açsam ürün sağlam olsa dahi iade hakkım yok mu? sonuçta bu ürün hijen veya yazılım veya hizmet içeren bir şey değil. İade edebilmemiz gerekir. İlanda da 14 gün koşulsuz iade yazıyordu.

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,138
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Kanka kutuya vs uğraşmaya gerek yok. Bu ürün gerçekse seri no vs vs bir şekilde üreticinin databaseinde kayıtlı olması lazım. Yazılımların çalışması lazım. Vadettiği okuma yazma değerlerini sağlaması lazım. Ürün sahteyse ver thhye. Garanti olayları nasıl oluyor biliyorum ama telefonlarsa ithalatçı garantili ürünelr başlıkta açıklamalarda her yerde kocaman kocaman yazıyor.

Elimde yalnızca bu fiziki görseller var. Belki birşeyler gözünüze çarpabilir. Yorumunuz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnternette yaptığım bazı araştırmalar sonucunda Samsung Marka SSD lerin sahte ile çakması arasında Koruma Bandının Renk Tonu farklı oluyormuş.. Benim teknobiyotikten aldığım 990 PRO 2 TB modelinde de sahte diye tabir edilen koruma bantlarından var. Konu Ekinde Görsel mevcut
Pinlerin rengi nedense çok parlak geldi bana, biraz daha mat olması lazım diye hatırlıyorum.

xTheoden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ateş
Atto Disk benchmark yapar mısın?
Ürün şuan Teknobiyotik'te iade için gönderdim kabul edilmedi 27 Mart tarihine kadar bana geri göndereceklerini söylediler geldiği zaman yapabilirim ve bu konuya paylaşırım.

Kanka kutuya vs uğraşmaya gerek yok. Bu ürün gerçekse seri no vs vs bir şekilde üreticinin databaseinde kayıtlı olması lazım. Yazılımların çalışması lazım. Vadettiği okuma yazma değerlerini sağlaması lazım. Ürün sahteyse ver thhye. Garanti olayları nasıl oluyor biliyorum ama telefonlarsa ithalatçı garantili ürünelr başlıkta açıklamalarda her yerde kocaman kocaman yazıyor.
Teşekkür ederim bende öyle düşünüyorum. Ürünün Orjinal olduğuna dair elle tutulur bir verimiz yok. Belki çalıntı belki kaçak belki ithal belki ikinci el.. belki gümrük malı.. adı her neyse artık..

7400/6900 hız almıyor musun? Bu hızları verebilecek bir ssd de minimum E18 olması falan gerekiyor benim bildiğim. 990 Pro da ise Samsung Pascal var. Bu hızları alıyorsan %90 ürün gerçektir
Elimde bir görsel var ürünü ilk incelemeye başladığımda bir Benchmark yapmışım. Faydası olur mu bilmiyorum. Ancak asla belirtilen hızlara çıkmadı. Ve genel olarak dosya aktarırken anlık olarak transfer düştü yükseldi, stabil değildi.

Ekler

• Benchmark SSD .jpg
    Benchmark SSD .jpg
    130.7 KB · Hit: 67
Son düzenleme:

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,887
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Ürün şuan Teknobiyotik'te iade için gönderdim kabul edilmedi 27 Mart tarihine kadar bana geri göndereceklerini söylediler geldiği zaman yapabilirim ve bu konuya paylaşırım.

Teşekkür ederim bende öyle düşünüyorum. Ürünün Orjinal olduğuna dair elle tutulur bir verimiz yok. Belki çalıntı belki kaçak belki ithal belki ikinci el.. belki gümrük malı.. adı her neyse artık..

Elimde bir görsel var ürünü ilk incelemeye başladığımda bir Benchmark yapmışım. Faydası olur mu bilmiyorum. Ancak asla belirtilen hızlara çıkmadı. Ve genel olarak dosya aktarırken anlık olarak transfer düştü yükseldi, stabil değildi.
Çıkmış görünüyor
1679607213507.png

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,887
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Ancak bu veriler ürünün vaat ettiği değerden düşük. Aynı sistem ile Samsung 980 PRO 2TB modeli Samsung Magicanda 6973 okuma, 5164 yazma veriyor. iki ürün arasında 1800+ TL fark var..
Düşük ama normal. 300mb aşağı yukarı fark edebilir. Çoğu SSD vaadini vermez daha üstünü veya altını verir. O değerler tamamen normal hatta iyi bile. KC3000 2 TB ile aynı performans. Olması gerektiği gibi yani

Ancak bu veriler ürünün vaat ettiği değerden düşük. Aynı sistem ile Samsung 980 PRO 2TB modeli Samsung Magicanda 6973 okuma, 5164 yazma veriyor. iki ürün arasında 1800+ TL fark var..
Mesela KC3000 de 7000/7000 ama 7300/6800 alıyor yaklaşık 2tb.
1 TB ise 7000/6000

7400/6900 vaad eden 990 pro gerektiği gibi skor almış

xTheoden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ateş
Düşük ama normal. 300mb aşağı yukarı fark edebilir. Çoğu SSD vaadini vermez daha üstünü veya altını verir. O değerler tamamen normal hatta iyi bile. KC3000 2 TB ile aynı performans. Olması gerektiği gibi yani

Mesela KC3000 de 7000/7000 ama 7300/6800 alıyor yaklaşık 2tb.
1 TB ise 7000/6000

7400/6900 vaad eden 990 pro gerektiği gibi skor almış
Hmm o zaman ürün orjinal veya orjinale yakın çakma mı diyebiliriz. kafamız iyice karıştı. peki madem orjinal neden magican programında çalışmıyor. forumdaki arkadaşların SSD leri çalışıyormuş. Teşekkürler bilginiz için

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,887
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Hmm o zaman ürün orjinal veya orjinale yakın çakma mı diyebiliriz
Orijinal %90. Çakmaysa bile çok kaliteli bir SSD' nin çakması olabilir. Ama ben olsam her türlü iade ederdim bir kere o müşteri hizmetlerinin tavırdan sonra

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,051
Üyeler
140,753
Son üye
brostez
Top Bottom