Neler Yeni

Teknobiyotik Sahtekarlık Samsung SSD 990 PRO 2 TB ürün Garanti Dışı Sahte

_Zaur_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,223
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Görsellerde paylaşmış olduğum 2 adet SSD KUTUSU var Özellikle bandrol kısmında RENK TONU çok farklı ve burdaki ürünlerden birisi Amazon dan alınan 980 PRO 2 TB , diğeri ise Teknobiyotikten alınan 990 PRO 2 TB modeli. Teknobiyotikten alınan modelin Bant kısmı Mat siyah ( keçe görünümlü ) ve GRİ lekeleri var. Amazondan gelen üründe Parlak bir bant var ve Gri lekeler yok.
Amazondan gelen ürün Magician da çalışıyor. Teknobiyotikten gelen ürün çalışmıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Belkide haklısınız ancak teknoloji konusunda sorun yaşamamak için daha çok para verip, garantisi olsun diye Türkiyedeki satıcıdan (Amazon Germany'den değil) daha çok tavsiye edilen bir marka aldım ancak sonuç ortada.
Ben 3 yıl oldu olası orjinal Lexar 256gb ssd almışım.

Bu ürünün sahtesi yok demiyorum ama Lite modeli diye bişey varki ssd suratına baktığında sahteyim diye halay çekiyor :D
Sitenin kendinde bile yok Lite modeli Kim ne ara yaptı anlaşılmıyor :D

Yani anlayacağınız Pahalı marka ürünlerin detayların çok titizlikle yaparken Ucuz ürünlerin sahtelerini çok komik durumda yapıyorlar

xTheoden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ateş
İbrahim hocam benden sonra güzel bir şekilde açıklamış ve dediklerine katılıyorum. Görseller faydalı olacaksa ne mutlu bana umarım hakkınızı alırsınız.
Çok teşekkür ederim. Bir ürünün Türkiyede çalışıp Almanyada çalışmaması veya tam tersi olması zaten garip gelmişti. Sonuç olarak taşınabiliriz Pilot olabiliriz, Gemi kaptanı olabiliriz ülke ülke gezmeye çıkabiliriz. Ancak olayın sıcaklığı ve hayal kırıklığı bu düşünceden beni uzaklaştırmış..

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,025
İsim
Diyarhan
Şu teknobiyotiğin mahalle bilgisayarcısı tavırlarından bıktım. Allah desteğine düşürmesin. Ucuza high power ve dark ürünler aldım allahtan bozulmadılar.

xTheoden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ateş
O değil de Samsung 990 Pro yazısını kaldırıp altına bakmak vardı. Günah almak istemiyorum ama bunlar başka SSD'nin üzerine bu bandı kendileri bile yapıştırmış olabilirler. Teknobiyotik'ten beklerim ve hiç şaşırmam.
Elimde yalnızca bu fiziki görseller var. Belki birşeyler gözünüze çarpabilir. Yorumunuz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ben 3 yıl oldu olası orjinal Lexar 256gb ssd almışım.

Bu ürünün sahtesi yok demiyorum ama Lite modeli diye bişey varki ssd suratına baktığında sahteyim diye halay çekiyor :D
Sitenin kendinde bile yok Lite modeli Kim ne ara yaptı anlaşılmıyor :D

Yani anlayacağınız Pahalı marka ürünlerin detayların çok titizlikle yaparken Ucuz ürünlerin sahtelerini çok komik durumda yapıyorlar
İnternette yaptığım bazı araştırmalar sonucunda Samsung Marka SSD lerin sahte ile çakması arasında Koruma Bandının Renk Tonu farklı oluyormuş.. Benim teknobiyotikten aldığım 990 PRO 2 TB modelinde de sahte diye tabir edilen koruma bantlarından var. Konu Ekinde Görsel mevcut

Ekler

• SSD DIŞ 2.jpg
    SSD DIŞ 2.jpg
    97.6 KB · Hit: 78
  • SSD DIŞ1.jpg
    SSD DIŞ1.jpg
    272.7 KB · Hit: 76

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Elimde yalnızca bu fiziki görseller var. Belki birşeyler gözünüze çarpabilir. Yorumunuz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

İnternette yaptığım bazı araştırmalar sonucunda Samsung Marka SSD lerin sahte ile çakması arasında Koruma Bandının Renk Tonu farklı oluyormuş.. Benim teknobiyotikten aldığım 990 PRO 2 TB modelinde de sahte diye tabir edilen koruma bantlarından var. Konu Ekinde Görsel mevcut
Pek bir fark yok gibi ama.
1679606014259.png

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,056
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar

Sizdekinin etiketiyle Magician'da gözüken seri numarası aynı mı?

xTheoden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ateş
Sizdekinin etiketiyle Magician'da gözüken seri numarası aynı mı?
Magicanda görünen seri numarasının sonunda ekstradan V harfi var. geri kalan kısmı aynı. Her iki seri numarası ile de sorgulama yapıldığında ürün kaydı çıkmıyor.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,906
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
7400/6900 hız almıyor musun? Bu hızları verebilecek bir ssd de minimum E18 olması falan gerekiyor benim bildiğim. 990 Pro da ise Samsung Pascal var. Bu hızları alıyorsan %90 ürün gerçektir

En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,295
İsim
Yusuf İslam Sofuoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve Telefon
Instagram
zcosef
Steam
Hesef
Discord
cosef#0601
Bu TB den anca macun falan alın onlarca kez söyledim forumda...

xTheoden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ateş
7400/6900 hız almıyor musun? Bu hızları verebilecek bir ssd de minimum E18 olması falan gerekiyor benim bildiğim. 990 Pro da ise Samsung Pascal var. Bu hızları alıyorsan %90 ürün gerçektir
Hayır bu hızları alamadım. Ürün kopyalama yaparken ani hız düşüşleri yapıyordu. İlk şüphelenmem orda oldu. Daha sonra olaylar bu şekilde gelişti ve Donanım Arşivi youtube kanalında da sahte ürünlere yönelik videolar görünce araştırmaya başladım.. Aynı videoları Technopatta da gördüm..

Top Bottom