Neler Yeni

Yardım Amazondan monitör aldım Işık sızması var. Değiştirmeli miyim?

yenigeldim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
934
İsim
icardi
40 kere değiştir yine ışık sızması olacak. IPS panelde normal. Ölü piksel yoksa uğraşma.

yenigeldim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
934
İsim
icardi
Normal kullanırken renk farkı oluyor hocam o kadar olması normal mi
Normal kullanırken renk farkı olmaz. Odadaki ışıklar kapalıysa siyah renk belli olur, onun dışında hiç görünmemesi lazım.

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
695
İsim
Furkan
Normalden abartılı çıkması normal sen hiç bir değişikilik yapmadan direk karşısından çek at hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Normal kullanırken renk farkı olmaz. Odadaki ışıklar kapalıysa siyah renk belli olur, onun dışında hiç görünmemesi lazım.
Sana şöyle anlatayım normal bir oyun açtığımda sağ aşşağısı renk soluk gibi oluyoryatak 15 cm kadar veya 10 dikey 5-7 cm kadar tam köşe yeri

Ekler

• image.jpg
    image.jpg
    902.2 KB · Hit: 56

yenigeldim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
934
İsim
icardi

Sana şöyle anlatayım normal bir oyun açtığımda sağ aşşağısı renk soluk gibi oluyoryatak 15 cm kadar veya 10 dikey 5-7 cm kadar tam köşe yeri
Klasik ips monitör. Bendeki de böyle. Farklı renk gelince gözükmez. Ayrıca kamerada daha fazla görünüyor.

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
695
İsim
Furkan
Klasik ips monitör. Bendeki de böyle. Farklı renk gelince gözükmez. Ayrıca kamerada daha fazla görünüyor.
Sağ aşağı biraz daha çok gibi ışık sızmasını orda olduğunu bilerek bakarsan çok net anlaşılıyor aslında ama kalsın mı değişim isteyim mi bilemedim

yenigeldim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
934
İsim
icardi
Sağ aşağı biraz daha çok gibi ışık sızmasını orda olduğunu bilerek bakarsan çok net anlaşılıyor aslında ama kalsın mı değişim isteyim mi bilemedim
Yenisinde de olacak. Bu da benim ekran uğraşma yani boşuna
IMG_1845.jpeg

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,200
İsim
haro
Seni çok rahatsız etmiyorsa memnunsan ufak tefek bir ışık sızması varsa kesinlikle iade etmemeni tavsiye ederim. yeni gelen monitör daha kötü olabilir :)

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
695
İsim
Furkan
Yenisinde de olacak. Bu da benim ekran uğraşma yani boşuna Alıntıyı görüntüle
Benim sağda var senin solda :)

Seni çok rahatsız etmiyorsa memnunsan ufak tefek bir ışık sızması varsa kesinlikle iade etmemeni tavsiye ederim. yeni gelen monitör daha kötü olabilir :)
Yani aşırı değil sadece başlat çubuğunun sağ köşesi biraz soluk duruyor ama az fark ediliyor başlat çubuğunda ama biraz karanlık bir şey açsam film gibi daha çok belli oluyor :) yan monitörüme baktım sıfır ışık sızması neredeyse :)

Oda xg2405 oda viewsonic :)

Birde amazondan aldım düzgün ürün gelene kadar yollasam mı acaba 😂

Son düzenleme:

HDogus

80+ Bronze

Özellikle sağ üste yoğunlaşmış hocam ipslerde genelde böyle sıkıntılar oluyor biraz şans işi.

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,704
İsim
Orkun
IPS panellerde ışık sızma gayet normal bir durum. Giriş-orta segment monitörlerde daha çok belli oluyor. Üst segment modellerde diğerlerine nazaran daha az oluyor.

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
695
İsim
Furkan
IPS panellerde ışık sızma gayet normal bir durum. Giriş-orta segment monitörlerde daha çok belli oluyor. Üst segment modellerde diğerlerine nazaran daha az oluyor.
Benim şuan eski monitörü 2. Monitör yaptım onda yok denecek kadar belirsiz yani ve o daha düşük seviye bence

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,704
İsim
Orkun
Benim şuan eski monitörü 2. Monitör yaptım onda yok denecek kadar belirsiz yani ve o daha düşük seviye bence
İşçiliğin de etkisi oluyor, bazen paneller doğru bir şekilde fabrikasyon oturtulmadığı için ışık sızması fazla olabiliyor. Yani 2 tane aynı marka model monitörü yan yana koy. Işık sızmaları farklı yerlerden olabilir. Birinde az birinde fazla olabilir.

Top Bottom