Neler Yeni

Çözüldü✓ Amd Ekran Kartı Çökme Sorunu ve Çözümü

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,517
İsim
Emre Zengin
Merhaba arkadaşlar son 2 haftaya kadar AMD'nin hangi sürücüsü kullanırsam kullanayım hep driver çöküyordu. O yüzden 20.11.2 sürücüsünü sıkıntısız kullanıyordum. O zamanlar kullandığım ayarlar: Ram: a-XMP 2, Bios Sürümü 7C52v3C' dü, chipset en son sürücü kuruluydu. Amd ekran kartı sürücüsü her zaman en yeniyi kurduğum zaman siyah ekran (çökme hatası) bazen ardından mavi ekran yiyordum. Windows 11'e geçmek istedim ve Biosumu 7C52v3D'ye güncelledim, ardından Rami a-XMP 1 yaptım (bu zamana kadar rami neden a-XMP 1 'de kullanmadın diyen arkadaşlar olursa buna çektiğim zaman bilgisayar açılırken boot ekranında takılı kalıyordu ve ilerlemiyordu kasanın düğmesinden kapatıp açmam gerekiyordu ama anakartı 7C52v3D'ye güncelledikten sonra öyle problemim olmadı, ek olarak arada giren salileselik droplarım epey azaldı forza horizon 4'te.) ve chipset sürücümü güncellemedim. (Windows Update'ten kurdu). Forza Horizon 4 ve minecraft oynarken çökme hatası almadım ilk kez. Amd 22.2.1 sürümünü kullanıyorum. Benim gibi bu zamana kadar epey problemi olmuş arkadaşların bu yolları denemesini rica ediyorum.
Sistem:
İşlemci: AMD Ryzen 5 Pro 3400G.
Anakart: MSI B450M-A PRO Max
RAM: Team T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 DDR4 Gaming Ram
SSD: Patriot 240GB ve James Donkey 240 gb
Psu: Gamepower GP-550 550 W Power Supply

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Mavi ekranın minidump dosyasını paylaşırsanız hatanın neyden kaynaklanfığı görülebilir. Belki zamanında çok olan whatmann hatasının bir değişik boyutunu alıyor olabilirsiniz.

@Altotziki

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,517
İsim
Emre Zengin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mavi ekranın minidump dosyasını paylaşırsanız hatanın neyden kaynaklanfığı görülebilir. Belki zamanında çok olan whatmann hatasının bir değişik boyutunu alıyor olabilirsiniz.

@Altotziki
Bilgisayarı aldığımdan beri 2021 Mayıs ayından beri hep oyunlarda aniden takılıp amd ekran sürücü çökme sorunu alıyordum, bazende direk mavi ekran veriyordu. Aldığım mavi ekranlar gene ekran kartı sürücüsü ile alakalıydı. İlk kez bu zamana kadar çökme ya da mavi ekran hatası almadım.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,517
İsim
Emre Zengin

yeb93

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre Byrk
Sistem nedir hocam? Donduktan sonra herhangi bir hata veriyor mu? BİOS, chipset ve ekran sürücünüzün en son versiyonunu kurun.
Hocam benim sistem bu daha 1 haftalik ama bu hatalari aliyorum ve bazen ekran gidio hic gelmio kasa calisior amd driverlar guncel ama anlamadim cozumu varmidir.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,517
İsim
Emre Zengin
Hocam benim sistem bu daha 1 haftalik ama bu hatalari aliyorum ve bazen ekran gidio hic gelmio kasa calisior amd driverlar guncel ama anlamadim cozumu varmidir.
Ram problemli olabilir memtest86 ile test edin. İtopyadan mı aldınız?

Son düzenleme:

yeb93

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre Byrk

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,517
İsim
Emre Zengin
ewet kral utopyadan aldım ddu ıle sıldım guncelledım yıne aynı yapıor
Önce sabit diski kontrol edin hocam o zaman HD Tune programından Error Scan yapın (Quick Scan kapalı bir şekilde). Hata bulursa gidicidir. Health kısmının fotoğrafını da atar mısınız diskinizin?

Son düzenleme:

yeb93

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre Byrk
Önce sabit diski kontrol edin hocam o zaman HD Tune programından Error Scan yapın (Quick Scan kapalı bir şekilde). Hata bulursa gidicidir. Health kısmının fotoğrafını da atar mısınız diskinizin?
Hata cikmadi hocam bide healt kismida bos bise cikmio

sadebey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Durmuş Ali
1649022611843.png
bu healt kısmı sorunu nedirhocam

Top Bottom