Neler Yeni

AMD Ekran Kartı Driverı Kurunca Oyunlarda Bulanıklık

Roche

80+ Bronze
Format atma durumun var mı bilgisayara birde öyle dene derim yüzlerce sebebi olabilir dua edelim ki yazılımsal olsun bu arada ekran kartı mining yapılmış bir ekran kartı değil dimi öncesinde dua edelim yazılımsal olsun. Acaba bir şekilde driver çakışması gibi bir şey mi yaşıyorsun kafam karıştı temiz kurulum yap bir pcye derim.
Hocam sorun zaten yazılımsal, dediğim gibi driver kurmadan sorun olmuyor. Kartı 0 aldım zaten. Bu arada DDU ile driverları silip direkt Windows'un yüklediği driverlar ile oyuna girince sorunum çözüldü. AMD uygulamasındaki önerilen veya önerilmeyen neredeyse tüm ayarları denememe rağmen sorunum çözülmedi. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara önerim hiç boşuna vakit kaybetmeyin direkt DDU ile silip Windows'un yüklediği driverlar ile devam edin.

flitttermice

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
408
İsim
Eray Yılmaz
Hocam sorun zaten yazılımsal, dediğim gibi driver kurmadan sorun olmuyor. Kartı 0 aldım zaten. Bu arada DDU ile driverları silip direkt Windows'un yüklediği driverlar ile oyuna girince sorunum çözüldü. AMD uygulamasındaki önerilen veya önerilmeyen neredeyse tüm ayarları denememe rağmen sorunum çözülmedi. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara önerim hiç boşuna vakit kaybetmeyin direkt DDU ile silip Windows'un yüklediği driverlar ile devam edin.
Yaptığını varsaymıştım ddu ile silmeyi önceden :D olsun geç olsun güç olmasın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Mert Demir
Şunları dene
şu ayarları deneyin adım adım sonra oyuna girin
1- radeon ayarlarını açın
2- oyun kısmından hangi oyunda alıyorsanız onu ekleyip içine girin ayarlar varsa sıfırlayın
3-görüntü keskinleştirmeyi %80 falan yapın veya sonra kendiniz değiştirirsiniz
4-Gelişmiş seçeneklerine tıklayın
5-örtüşme önleme seçeneğini = Uygulama ayarını geçersiz kıl yapın
hemen altında çıkan seçeneği 8x yapın
6-Yönbağımlı Filtrelemeyi açın onu 16x yapın
7- doku filtreleme kalitesini yüksek yapın
Bunları denedikten sonra oyuna girin ve çalıştrıın bakalım görüntütün daha güzel olduğunu göreceksin
bence bunları deneyin düzelir

Mesaj otomatik birleştirildi:

Şunları dene
şu ayarları deneyin adım adım sonra oyuna girin
1- radeon ayarlarını açın
2- oyun kısmından hangi oyunda alıyorsanız onu ekleyip içine girin ayarlar varsa sıfırlayın
3-görüntü keskinleştirmeyi %80 falan yapın veya sonra kendiniz değiştirirsiniz
4-Gelişmiş seçeneklerine tıklayın
5-örtüşme önleme seçeneğini = Uygulama ayarını geçersiz kıl yapın
hemen altında çıkan seçeneği 8x yapın
6-Yönbağımlı Filtrelemeyi açın onu 16x yapın
7- doku filtreleme kalitesini yüksek yapın
Bunları denedikten sonra oyuna girin ve çalıştrıın bakalım görüntütün daha güzel olduğunu göreceksin
bence bunları deneyin düzelir
Bunları dene Aynı sürümde olmassa gel o kadar diyorum

RoyPien09

80+ Bronze
Rica etsem Windowsun yüklediği sürümü hem Radeon hemde aygıt yöneticisinden hangi sürüm olduğunu atrmısın

Roche

80+ Bronze
Rica etsem Windowsun yüklediği sürümü hem Radeon hemde aygıt yöneticisinden hangi sürüm olduğunu atrmısın
1692200864570.png

Erdox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Erdoğan Aktaş
Anladım, hayırlı olsun. Peki rica etsem AMD'deki ekran kısmındaki ayarlarınızı atabilirmisiniz acaba bende denesem bir.
freesync açık birde valorant girerken renklerden dolgunluk fulluyorum başka bir şey ayalarmıyorum yeni gördüm soruyu pardon

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
melih zorer
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bana bunu nasıl yaptığını discordda gösterebilirmisin =Melih#7952

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
942,585
Üyeler
148,297
Son üye
VKZENGIN