Neler Yeni

Bundan sonra ne AMD Ekran Kartı alırım ne de Öneririm !

Can...

80+ Platinum
Galiba 2018-2019 senelerinde RX 570 almıştım , kartın performansı 10 numara o zamana göre ama tek sıkıntısı yazılım , yazılım ölçeklendirmeyi otomatik olarak yapıyordu ve düzeltilmiyordu tıklanma yerlerine tıklayınca hiçbir şey çıkmıyordu her bilgisayarı açtığımda özel çözünürlük girip tekrar tekrar her seferinde aynı şeyi yapmak zorunda kalıyordum. Neyse bugün almış olduğum RX 6600 ekran kartında da aynı şekilde yazılımsal sorun var 144hz e ayarlı bir monitör oyunca girince 60 hz e düşüyor ayarları tekrar tekrar yapmak zorunda kalıyorum yazılım konusunda yada uygulama konusunda berbatsın amd bir daha hangi serisi çıkarsa çıksın amd ekran kartına heves etmeyeceğim nvidia nın her zaman yeri var, adamların giriş seviye ekran kartını kullanıyorum 1650 sıkıntı yok RTX 2060 ve bir tanede RTX 3060 var onlarıda kullanıyorum sıkıntı yok adamlar stabiliteye önem veriyor bunu burada söylemek istedim nvidia öneririm kullanırım cart curt şimdilik rx 6600 ü kutusuna koyup kenara kaldırıyorum ve 1 2 hafta piyasalar belirginleşirse satılığa koyup yollarım. Nereden baksan 4-5 yıl geçmiş aynı sorunlar devam ediyor. İşlemci konusunda bir şey diyemem çünkü 1600af , 3600, 5500 ve ryzen 5 3550h kullanmaktayım işlemcilerden kaynaklı bir sorunum olmadı şu ana kadar. (Ekran çözünürlüğü konusunda ekleme yapmak istedim geçenlerde rx 6700 xt geçtiydi elime yine çözünürlük yada ölçeklendirme sorunu vardı buradan bildiriyim kronik sorunmu anlamadım gitti.) Tek ben yaşamış olma ihtimalim gibi bir ihtimal yok araştırınca bir çok kişininde yaşadığını görmüş oldum.
olması gereken bende rx 6500xt den az çekmedim imanım gevredi yok wattman yok alt tab atınca çökmeler daha tövbe bulaşmam amd ekran kartına

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bende 5500 xt var aldığımdan beri hiçbir sorun yaşamadım. Şans işi, çok düşük bir ihtimal ciddi bir sorun olması.

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,577
İsim
Yavuz
6650xt kullanıyorum. 280hz ile sorun yaşamadım.

freygasm

80+ Gold
herkes bu sorunları yaşamıyor ama evet yazılımsal olarak riskli bi marka. Yine de 7000 serisinden çok şikayet gelmedi ve bi kaç ay içerisinde detaylı bi driver güncellemesi gelecek diye biliyorum. bundan sonraki çıkacak nesillerde böyle sorunlar olacağını sanmıyorum ki umarım olmaz. biz nvdia nın eline kalırsak bu gidişle halimiz yaman
7900xtxin çıktığı hafta redditte 4-5 konu vardı. Çözünürlük 1080p-2kysa wattman veriyordu :D İlk defa hevesliydim ben de amdye riske girmekten korktum açıkçası. Örnek;

agathusia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
MUZAFFER
Ben şunu biliyorum çünkü yaşadım evde 3 tane bilgisyar var 2si laptop nvidia kartlı, bendeki de zaten imzamda. Az çok etrafta da bir şey alırken bana soruyorlar. Şöyle bir iddia atarım ortaya ve hiçkimse şuna bir şey diyemez. Aldığın elektronik ürünün kronik arızalı yada hatalı çıkma olasılığı yüzde 10 civarıdır malum TR pazarı dünyanın çingen pazarıdır burada aldığın herhangi bir ürünün aynı marka modeli japonyada isveçte aynı sanıyorsan yanılıyorsun. Ama bizim ülkede olay bambaşka o kadar amd düşmanlığı var ki sanırsın amd dolandırma şeyini buraya kumuş. Madem bu kadar şikayetçisin sıfır aldığın ürünü iade et, 15 gün süresi var bunun olmadı mı garantiye yolla, ayıplı mal da olabilir THH'ne git başvur. Amd natzisi insanlar neden bunlara kendileri katlanmak zorundaymış amd kafalarına sılah dayamış gibi anlatıyolar orasını zaten anlamadım. İkinci el aldıysan da senin suçun amd ne yapsın :D Ama şöyle bir gerçek var amd kartlarda sıkıntı yaşayanların yüzde 50si msi afterburner kuramayan küçük çocuklardan ibaret anlamadıkları için düzeltemiyorlar ve kalıyor öyle. tabii ki de Nvidia daha iyii ama düzelmeyen bir şey yok. geri kalan kısmın da büyük çoğunluğu donanımsal çakışmalardan kaynaklanıyor. İddia ediyorum şuan bu konu aldından amd natsisi arkadaşları toplayıp sıkıntı yaşayanların kartlarını alıp kendi sistemime kursam yüzde80i tertemiz çalışır. Benim alma sebebim vram kardeşim 2k takılıyorum oyunda o zaman da bi bütçem vardı nabayım nvida nın 8gb kartını paramın yettiğin 12 16gb kart olsaydı onu alsaydım. Zaten paran varsa en iyisini alırsın. Az paran parsa ne alabiliyorsan onu alırsın. Nvidia kartlarında çökme olduğunda *** hatası yazmıyor diye o kartlar çökmüyor sanan 13yaşında veledleri dinlemekten gına geldi artık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

7900xtxin çıktığı hafta redditte 4-5 konu vardı. Çözünürlük 1080p-2kysa wattman veriyordu :D İlk defa hevesliydim ben de amdye riske girmekten korktum açıkçası. Örnek;
evet haklsıın 4090 çıktığında soketten kasalar tutuşmadı...

The Semih

80+ Silver
Senelerce AMD kart kullandım bende, AMD kartlar şuanki donanım yazılım bilgimin sebebidir. Okadar çok sorunla uğraştım ki adamlar sayesinde yazılımcı bile olurum. NVİDİA kartlara geçtiğimden beri rahatım her şey stabil işliyor zaten oyunlar ve programlarda %90 partnerliği olması her şekilde avantajlı. NVİDİA bana bilgisayar bilgimi unutturacak neredeyse. Boşuna demiyolar araba sürmeye Tofaşla başlayın diye :D

Sırf VRAM için AMD kart almak bana göre saçmalık 16 GB olsa ne yazar GDDR6 bellek kullanıyor NVİDİA'nın ki GDDR6X yeni nesil bellek sistemi optimizeli çalışıyor.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Senelerce AMD kart kullandım bende, AMD kartlar şuanki donanım yazılım bilgimin sebebidir. Okadar çok sorunla uğraştım ki adamlar sayesinde yazılımcı bile olurum. NVİDİA kartlara geçtiğimden beri rahatım her şey stabil işliyor zaten oyunlar ve programlarda %90 partnerliği olması her şekilde avantajlı. NVİDİA bana bilgisayar bilgimi unutturacak neredeyse. Boşuna demiyolar araba sürmeye Tofaşla başlayın diye :D

Sırf VRAM için AMD kart almak bana göre saçmalık 16 GB olsa ne yazar GDDR6 bellek kullanıyor NVİDİA'nın ki GDDR6X yeni nesil bellek sistemi optimizeli çalışıyor.
GDDR6X olayında patladım

agathusia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
MUZAFFER
GDDR6X olayında patladım
gümledim ne patlaması. sende hiçbir şey bilmiyosun buraya yazı yazıyorsun bak adamalr gddr6x ile vram sorununu çözmüş bundan sonra gddr99x gelecek nvida 1gb lık ekran kartları sokacak piyasaya heeytt ne anlatıyorsun sen...

gümledim ne patlaması. sende hiçbir şey bilmiyosun buraya yazı yazıyorsun bak adamalr gddr6x ile vram sorununu çözmüş bundan sonra gddr99x gelecek nvida 1gb lık ekran kartları sokacak piyasaya heeytt ne anlatıyorsun sen...
Olur mu öyle şey bende amd sayesinde yazılımcı oldum sağolsunlar meslek sahibi yaptılar donanım yazılım her türlü şeyi öğrendim

The Semih

80+ Silver
1686185643066.png

VRAM yetmediği yerde RAM devreye giriyor %1 FPS değeri 12GB 6700XT ye göre daha iyi bunları öğrenerek kart seçimi yapın.

Erdox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Erdoğan Aktaş
Aga 6700xt asus dual var marka olarak pek tavsiye edilmeyen model bir sorun yok güncelleme yaptim performans ayarlari oynamiyorum bundan önce 3060 vardi bana göre tek eksisi digital verbence ne vardı adını hatırlamıyorum renk ayari tam yapamiyorum ya da ben bilmiyorum başka bir sorun yok akiyorum oyunlarda 2 ay oldu belki de

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Alıntıyı görüntüle

VRAM yetmediği yerde RAM devreye giriyor %1 FPS değeri 12GB 6700XT ye göre daha iyi bunları öğrenerek kart seçimi yapın.
%1 fps değeri 1 farklı yani hiçbir şey ifade etmiyor ayrıca 3070 %40 daha pahalı ve 30W fazla güç tüketiyor. Ayrıca dediğin RAM olayı da saçmalık ve hiçbir sorunu çözmüyor. 3070 de yine ayrıca çok övdüğün GDDR6X bellekler de bulunmuyor. Saygılar.
Bu arada GDDR6 bellekler bile DDR4 RAM' e göre 4-6 kat, (6700xt ve 3070 de 6 kat) DDR5 RAM' e göre ise 2-3 kat daha hızlı. Bu bazı şeyleri açıklar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,705
Üyeler
141,475
Son üye
yovanex
Top Bottom