Neler Yeni

Amd ekran kartı kod 43 hatası (rx7800xt)

Zodd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Erdem Kayıkçı
2 hafta önce topladığım sistemle ilgili sorun yaşıyorum. Tüm parçaları sıfır aldım.Bilgisayarı hergün ilk açtığımda aygıt yöneticisinde ekran kartı üzerinde kod 43 hatası görüyorum.Yeniden başlattığımda ortadan kalkıyor. Önceleri kod 39 vardı ve ünlem işareti ekran kartında değil dahili ekran kartında gözüküyordu(AMD Radeon Graphics tm). DDU ile ekran kartı driverını güvenli modda silip güncel olanı yükledim. Bios güncellendi ama sorun aynı. Yabancı sitelerde AMD/ATI Pixel Clock Patcher yükleyince sorun çözenler olmuş. Ancak onuda çalıştırınca ''Failed to locate driver file'' diyor. Yardımcı olabilecek var mı ?
Sistem: Powercolor hellhound rx7800xt - Amd ryzen 5 7600x - 32GB CL 32 ram - Gigabyte A620 S2H Anakart - 850+Gold Power

Ekler

• ekran kartı hatası.png
    ekran kartı hatası.png
    41.4 KB · Hit: 69

murat95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Murat Zorlu
Biosa girip baktım Autoya geçmiş gerçektende ama dediğim gibi ben açmadım kapalı olmalıydı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bendede 3 gündür sorun yok çok şükür. muhtemelen aynı yöntemle çözdük. Çokta büyük konuşmayayım belli olmaz ne olacağı. Şimdilik geçmiş olsun :)
Merhabalar tekrar hocam,

Geçen haftadan beri sorun yaşamıyordum. Aslında çözdük sanıyordum. Arkadaşım bilgisayarıma bağlandı ve aygıt yöneticisinde PCI aygıtının sürücüsünün yüklenmediğini farketti ben farketmemiştim. Onu yükledi ve geçen haftadan beri sorun yaşamamıştım. Bugün bilgisayarı açtığımda yine 3. yeniden başlatmada ekran kartını gördü, ilk 2 başlatmada kod 43 verdi yine. Siz çözdünüz mü kalıcı olarak ?

Zodd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Erdem Kayıkçı
Merhabalar tekrar hocam,

Geçen haftadan beri sorun yaşamıyordum. Aslında çözdük sanıyordum. Arkadaşım bilgisayarıma bağlandı ve aygıt yöneticisinde PCI aygıtının sürücüsünün yüklenmediğini farketti ben farketmemiştim. Onu yükledi ve geçen haftadan beri sorun yaşamamıştım. Bugün bilgisayarı açtığımda yine 3. yeniden başlatmada ekran kartını gördü, ilk 2 başlatmada kod 43 verdi yine. Siz çözdünüz mü kalıcı olarak ?
Merhaba hocam. 1 hafta önce yine gördüğüm için sorunun devam ettiğini varsayıyorum. Dün artık bilgisayar tamircisine vereyim dedim. Format driver falan birşeyler yaptı aklınca 500 lira da para aldı :) Artık garantiye göndermekten başka seçenek kalmadı.

murat95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Murat Zorlu
Merhaba hocam. 1 hafta önce yine gördüğüm için sorunun devam ettiğini varsayıyorum. Dün artık bilgisayar tamircisine vereyim dedim. Format driver falan birşeyler yaptı aklınca 500 lira da para aldı :) Artık garantiye göndermekten başka seçenek kalmadı.
Hocam kod 43 direkt çip hatası ve ben çözemedim her yolu denedik en sonunda 3. kez servise gönderdim ve tekrar değişim kararı çıktı ama ellerinde stok olmadığından iade yaptılar. Hayatımda ilk kez amd ekran kartı almıştım 2 ayda 3 kez sorunlu gelince ve iade alınca tekrar AMD almadım nvidia aldım aynı fiyata 4070 ti super.

Top Bottom