Neler Yeni

amd ekran kartı kullananların savunacak bir şeyleri kalmaması

batuu123

80+ Bronze
Eninde sonunda AMD'ye kalmışsın demek istemiş yazar orada.
öyle falan demedi bence fiyattan vurduğuna göre kötülüyor 14700k falan çekmemi bekliyordu ayrıca işlemci konusunda zaten amd işlemcileri her konuda önerdiğimi daha mantıklı bulduğumu hep söyledim 3 nesildir amd işlemci kullanıyorum boş yere intele 2 kat para vermeye gerek yok ama aynısı ekran kartı için geçerli değil ve amd RYZEN ile amd RADEON apayrı şirketler.. yönetenleri de üretenleri de mühendisleri de apayrı

Aoreus

80+
öyle falan demedi bence fiyattan vurduğuna göre kötülüyor 14700k falan çekmemi bekliyordu ayrıca işlemci konusunda zaten amd işlemcileri her konuda önerdiğimi daha mantıklı bulduğumu hep söyledim 3 nesildir amd işlemci kullanıyorum boş yere intele 2 kat para vermeye gerek yok ama aynısı ekran kartı için geçerli değil ve amd RYZEN ile amd RADEON apayrı şirketler.. yönetenleri de üretenleri de mühendisleri de apayrı
ryzen ve radeon ayrı şirket demesine anırdım daha kavramları bilmiyorsun ryzen ve radeon bir seri dostum amd radeon şirketi amd ryzen şirketi kahkaha attım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca yine söylüyorum intel fan boylardan birisi olmama rağmen işlemci konusunda ryzen 7950x3d i9 13.nesil 14.nesil iki tane intel nesil çıkarttı gene 7950x3d ile kapışamıyor

batuu123

80+ Bronze
Bak güzel dostum emin ol senden çok nvidia fan boy bir insanım amdyi bende gömüyorum ama sen şunuda bil eğer amd olmasaydı sen o kartı rtx 4090 parasına 50 bin liraya alıyor olabilirdin o yüzden amdnin piyasadan çekilmesi inşallah opmaz ki çekilecek gibi durmuyor çekilirse o aldığın kartlar 10 kat zam yer
1697837815552.png

KANKA SENCE PAZARDA YÜZDE 85 ÜZERİ PAYA SAHİP OLAN ŞİRKET YÜZDE 12LİK ŞİRKETE GÖRE Mİ FİYAT BELİRLİYOR SANIYORSUN :D ASIL AMD FİYATLARINI BİLEREK KARTLARIN CUDA ÇEKİRDKELERİNDEN TEKNOLOJİDEN RENDER PERFORMANSINDAN KISARAK 50-100 DOLAR DAHA UCUZA ÇIKARTIP BELİRLİYOR ÖYLE OLMASA NEDEN 7900XT İLE 4070Tİ AYNI FİYAT OLSUN 200 DOLAR UCUZA SALARLARDI

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,399
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, PC Oyunları
AMD aşağılayıp AMD işlemci kullanman komik o yüzden attım. Fiyat miyat bambaşka şeyler anlatıyorsun

batuu123

80+ Bronze
ryzen ve radeon ayrı şirket demesine anırdım daha kavramları bilmiyorsun ryzen ve radeon bir seri dostum amd radeon şirketi amd ryzen şirketi kahkaha attım

Ayrıca yine söylüyorum intel fan boylardan birisi olmama rağmen işlemci konusunda ryzen 7950x3d i9 13.nesil 14.nesil iki tane intel nesil çıkarttı gene 7950x3d ile kapışamıyor
evet zaten aksini mi savundum amdnin 7800x3d ve 7950x3d işlemcisi ile oyunlarda kapışabilecek bir işlemci yok şu an kendi segmentlerinde intel yine boş paket saldı piyasaya ama seneye intelden büyük bir atılım olabilir yeni mimariya geçecekler

AMD aşağılayıp AMD işlemci kullanman komik o yüzden attım. Fiyat miyat bambaşka şeyler anlatıyorsun yat uyu gece gece fanboyluk yapma
ben ekran kartı aşağılamışım işlemcinin konuyla alakası ne driveri bile yok tak çalıştır parça :D

Aoreus

80+
Alıntıyı görüntüle
KANKA SENCE PAZARDA YÜZDE 85 ÜZERİ PAYA SAHİP OLAN ŞİRKET YÜZDE 12LİK ŞİRKETE GÖRE Mİ FİYAT BELİRLİYOR SANIYORSUN :D ASIL AMD FİYATLARINI BİLEREK KARTLARIN CUDA ÇEKİRDKELERİNDEN TEKNOLOJİDEN RENDER PERFORMANSINDAN KISARAK 50-100 DOLAR DAHA UCUZA ÇIKARTIP BELİRLİYOR ÖYLE OLMASA NEDEN 7900XT İLE 4070Tİ AYNI FİYAT OLSUN 200 DOLAR UCUZA SALARLARDI
Görselide nerden buldun nvida fan boydanmı aldın hadi diyelim amdnin ekran kartlarını gömdün okey ki bak bende gömüyorum lan amdnin işlemcilerinin hiçbir kusuru yok ona bile laf ediyorsb

batuu123

80+ Bronze
kankam bende sana kahkaha attım max bu kadar cahil olunabilirdi amdnin ekran kartı tarafının eski ismi ATI ve tamamen farklı bir şirket, sadece satın alınarak başına amd eklendi hala ATI üretiyor ve geliştiriyor kartları.. işlemci tarafını ise kendileri üstleniyor ryzen bir seri adı ama orada bahsettiğim ryzen serisiyle radeon serisinin apayrı oldukları..
1697838122767.png

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,284
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Görselide nerden buldun nvida fan boydanmı aldın hadi diyelim amdnin ekran kartlarını gömdün okey ki bak bende gömüyorum lan amdnin işlemcilerinin hiçbir kusuru yok ona bile laf ediyorsb
Görsel doğru. Ama pazar payını belirleme yazısı tamamıyla yanlış.

gallax420

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
388
İsim
Eray
reis sen neden bu kadar sinirlisin onu anlamadım öven övsün amd yi sevmeyen de sevmesin üstüne gitmenin manası yok ki

TahinPekmez

80+ Silver
fsr 3müş frame genmiş anti lagmış falan diye kaç aydır kafa ütülediler tamam bunlar duyuruldu ve o rezil kaliteyi o rezil görüntüyü üstelik sadece 2 oyunda desteğinin olmasını gördükten sonra hala savunmaya çalıştılar ama şu an hepsi sessizliğe büründü.. üstelik antilag dediğiniz özellik o kadar rezalet çıktı ki bu ayar açıksa steam da ki tüm oyunlardan vac ban yediler şimdi girseler yine yiyecekler hala düzeltilmedi 1 haftayı geçti.. hayır koskoca amd diyorsunuz da son kullanıcıya 1 kez bile test etmeden mi yayımlıyor driverleri özellikleri.. bu kadar mı önemsemiyorlar sizi? oyunlar destek ekleyecekte amd driveri güncelleyecekte banlar açılacakta falan derken 2-3 ayı siz kafadan unutun.. ona keza son 2 aydır çıkardığı driverlerde 1 tane sorun yaşamayan yok kiminin sistemi durduk yere donmaya başladı kimilerinin fpsleri düştü kimileri yazılımı bile açamadı vs vs.. tabi tüm bunlar olurken NVİDİA kullanıcılarına da sadece arkalarına yaslanıp izlemek düştü.. 5fps fazla alayım diye amd alanlar şu anda ne düşünüyor merak ediyorum
1660 ti yetersiz gelince 3070 alırım diyordum ama 6700xt makul fiyata denk geldi aldım. amd nin tek sıkıntısı yazılım ve aynı modelin kalitesiz alt muadilleri. bu yüzden amd kart alacağında kaliteli üreticiden almak daha mantıklı. Kart alırken beklenti çok önemli olduğundan kimseye laf edemeyiz. nvidia bana göre de çook önde lakin parası da çoook önde. aynı gücü verecek ve bir yarısı kadar fazla para alacak. veremem abi o kadar Allah Allah. yani sürekli oyunda hata, zart zurt çökme, satarken kimsenin almaması gibi bir durumu olsa bedava olsa almam zaten ama maşşalah takır takır.
Fsr 3, anli lag bunlara gelince tamamen haklısın. pazar satışları fırladı duyurunca, bu bile yetti amd ye, nede olsa güncelleriz ayağına 2 sene önceden çıkardılar.
Amd kullanıcıların mantığı şu: ben dahil. ucuz olsun kaliteli olsun, ayar mayar yapmadan fazla fps versin. FSR açıyorum ekran kararıyor, vs vs gerek yok abi. tak kartı zıbam zıbam zıbam

batuu123

80+ Bronze
reis sen neden bu kadar sinirlisin onu anlamadım öven övsün amd yi sevmeyen de sevmesin üstüne gitmenin manası yok ki
7klık bıçak olan csgo hesabım amd kart kullanan arkadaşıma rank kassın diye verdiğim için ban yedi çünkü.. amd ekran kartından kurtuldum derken şimdi de dolaylı yoldan zarar yazdı bana kim bilir ne zaman açılır banı belki satacaktım bıçağı ne olacak şimdi? bir allahın kulu test etmez mi anti lag özelliğini piyasaya çıkarmadan.. bu kadar önemsemiyor amd ekran kartı konusunda sizi daha savunacak yer arıyorsunuz anlamadım

gallax420

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
388
İsim
Eray
7klık bıçak olan csgo hesabım amd kart kullanan arkadaşıma rank kassın diye verdiğim için ban yedi çünkü.. amd ekran kartından kurtuldum derken şimdi de dolaylı yoldan zarar yazdı bana kim bilir ne zaman açılır banı belki satacaktım bıçağı ne olacak şimdi? bir allahın kulu test etmez mi anti lag özelliğini piyasaya çıkarmadan.. bu kadar önemsemiyor amd ekran kartı konusunda sizi daha savunacak yer arıyorsunuz anlamadım
Ben savundum mu şuan? Sinirden ne diyeceğini şaşırdın geçmiş olsun

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,078
Üyeler
151,168
Son üye
Taha bulut
Top Bottom